Малиновий конвеєр

Малиновий конвеєр
Реклама

В період міжсезоння ми робимо аналіз отриманого в цьому році врожаю. Хто по пам’яті або з гордістю зроблених знімків, а хто безпосередньо – за домашніми заготівлями, які у зв’язку з тотальним подорожчанням відмінно виручають.

Не останнє місце в заготовлених про запас вітамінах займає і малина. Звичайно, основну масу корисних речовин можна отримати і в сезон, рясно споживаючи плоди, але можна їх і заготовити про запас з мінімальними втратами, наприклад – заморозити.

Попит на малину завжди високий. Тому багато заповзятливих садівників висаджують її не тільки для себе, але і на продаж. Однак досвіду часто недостатньо. Згадуючи свої перші кроки при закладенні малиннику, розуміємо, наскільки важлива правдива інформація не тільки про загальну агротехніку, але і про сортові якості рослин.

Починати закладення малиннику слід з вибору сорту. А сорт вибирають виходячи з мети: чи то малину вирощувати для себе, чи то для реалізації на ринку. Найчастіше вирощують насамперед для себе, а надлишки реалізують на ринку.

Так як для здоров’я дуже важливо, щоб всі необхідні поживні речовини, вітаміни і мінерали потрапляли в наш організм щодня, ми намагаємося використовувати весь літній період, щоб максимально довго вживати свіжі ягоди, овочі і фрукти. Слідуємо золотому правилу: мати продукцію ранню, середню та пізню. Це дозволяє мати свіжі ягоди з середини травня і до морозів, а потім вже їм на зміну приходять заморожені та консервовані.

Крім того, набір культур усіх строків дозрівання дозволяє бути з урожаєм при будь-яких погодних умовах. Так навесні дуже часто трапляються поворотні морози. Але завдяки наявності в асортименті сортів з різним періодом дозрівання, і, відповідно, цвітіння, частина сортів гарантовано дає врожай. Пропонуємо ознайомитися з асортиментом сортів малини, який вже багато років забезпечує конвеєр надходження свіжих ягід малини фахівцям із розсадницької справи з м. Чернігів Наталії Юхимівні і Олексію Олександровичу Горогоцьким.

До ранніх сортів малини відноситься Новина Кузьміна. Сорт високозимостійкий, витривалий, урожайний, невибагливий, невимогливий до ґрунту і догляду. Пагони сильно звисають, з середніми шипами, з середньою пагоноутворювальною здатністю. З віком порослі дає мало. Ягоди середнього розміру, довгастої або тупоконічної форми, темно-червоні, гарні, транспортабельність середня. М’якоть дуже смачна, ароматна. Дегустаційна оцінка 5 балів. Один з улюблених сортів. Цінуємо його за витончений смак і аромат ягід, заготовляємо на зиму ягоду виключно цього сорту. На ринку ягода цього сорту теж купується добре.

До сортів середньо-раннього терміну дозрівання відноситься Білоруська. Сорт дуже урожайний, має високу стійкість до хвороб. Пагони до 2-2,5 м, вимагають підв’язки. Ягоди тупоконічні, великі, вагою 4-6 г, приємного кисло-солодкого смаку. Транспортабельність нормальна. Добра і для себе, і для ринку.

Гусар – теж середньораннього терміну дозрівання. Стійкий до основних грибкових хвороб малини. Кущ високий (до 2,5 м) потужний, напівштамбовий. Потужні пагони дозволяють вирощувати ягоду без підв’язування. Ягоди великі (3,2-4,4 м), тупоконічні, рубінові, щільні, приємного десертного смаку, з ароматом, транспортабельні. Врожайність висока. Посухостійкий. Дуже перспективний сорт як для себе, так і для ринку.

R-65. Англійський сорт середнього терміну дозрівання. Володіє високою стійкістю до хвороб і шкідників. Кущ високий – 2-2,5 м. Потужні пагони з темними густими шипами дозволяють вирощувати цей сорт без підв’язування. Ягоди дуже великі 6-9 г, червоні, приємного смаку (4,6 бала). Врожайність до 5 кг з куща. Транспортабельність ягід добра, гарний товарний вигляд, сорт користується попитом на ринку.

До сортів середнього строку дозрівання відноситься Любетовська. Посухостійкий. Врожайність висока. Кущ компактний, прямостоячий, з середньою пагоноутворювальною здатністю. Пагони прямі, зі звішеною верхівкою. Шипуватість в нижній частині пагона середня, до верхівки слабка. Ягоди великі (4-6,5 г), видовжено-конічні, червоні, на довгих плодоніжках, добре переносять транспортування. М’якоть щільна, соковита, кисло-солодка з освіжаючим смаком. Дегустаційна оцінка-4,7 бала. Дозрівання дружне (2-3 збирання).

Дуже цікавий сорт Вольниця. Висота куща 1,5 м. Ягоди смачні, гарної циліндричної форми з легкою конусоподібністю, великі, масою 4-6 г, одномірні, яскраво-червоні, дрібні кістянки щільно зчеплені між собою. Ягоди добре знімаються. Сорт прекрасно переносить посушливе літо, не знижуючи врожаю, стійкий до хвороб, урожайний. Недоліком цього сорту вважаємо невисоку транспортабельність перезрілих ягід. Але, якщо вирощувати сорт для своєї родини, цей недолік не настільки суттєвий. Регулярне прибирання врожаю теж усуває цей недолік.

До сортів середньо-пізнього терміну дозрівання відноситься Пересвіт. Цей сорт ми вирощуємо і спостерігаємо вже кілька років, переконалися в його стабільно високій врожайності та невибагливості. Сорт легко переносить морозні зими, стійкий до основних грибкових захворювань. Має великі тупоконічні ягоди темно-малинового кольору, кисло-солодкого смаку, які не розмокають від дощу, добре знімаються і чудово витримують транспортування. Ягоди дозрівають в період, коли на ринку малини вже немає, тому не тільки користуються попитом, але і коштують дорожче. Це ягода для бізнесу.

Далі естафету приймає чорноплідна малина Кумберленд. Сорт відрізняється високою врожайністю. З-під кожного його листа виходить квітконос, що нагадує квітучі гілки каштана. Довжина пагона до 3 м, стебла потужні, шипуваті з сильним восковим нальотом. Ягоди солодкі, за смаком щось середнє між малиною і шовковицею, масою 1,2-1,7 г. Розмножується укоріненням верхівок. Дозріває в період, коли малина літнього плодоношення вже відійшла, а ремонтантна ще не почала дозрівати.

Потім у плодоношення вступає ремонтантний сорт Полана, яка в нашому регіоні дарує свої ягоди з середини серпня до морозів. Висота куща до 1,5 м. Кущ нагадує новорічну ялинку, густо обвішану червоними кулями. Перший ранній урожай, на пагонах заміщення – з початку серпня. Ягоди великі 4-6 г, темно-малинові, конічні, гарні, транспортабельні, користуються попитом на ринку. Урожай до заморозків в нашій смузі визріває на 90%. Сорт стійкий до хвороб. Особливістю сорту є тонкі пагони висотою до 1,5 м і слабка на вигляд коренева система, але, незважаючи на це, врожайність дає дуже високу.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ