Профілактика хвороб у індиків

Профилактика болезней у индюков
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

 1. Вакцинація проти хвороби Ньюкасла
 2. Схема профілактичних заходів
  1. Випоювання індичат
  2. Ще один варіант схеми профілактичних заходів
 3. Профілактика аспергільозу
 4. Аптечка для профілактики
 5. Можна, але обережно

Розкажіть про вирощування бройлерних індиків:
як і чим їх годувати, щоб вони добре набирали вагу,
як утримувати, щоб не хворіли?
Л. А. Волоконецька,
м. Ізмаїл Одеської обл.

Шановна Лідіє Адамівно! Про годування та утримання індиків ми розповідали в минулих номерах газети, а сьогодні поговоримо про профілактику хвороб. Навіть при правильному годуванні та догляді без неї, на жаль, не обійтися. Лікувати індиків дорого, клопітно і не завжди ефективно, так що, краще перестрахуватися і вчасно провести весь комплекс профілактичних заходів.

Своїм досвідом профілактики захворюваності птахів з читачами газети «Хазяїн» ділиться вінницький птахівник Роман Пяскорський, який вирощує індиків (крос БІГ-6) вже кілька років.

Вакцинація проти хвороби Ньюкасла

Індики, як й інші птахи, можуть хворіти різними захворюваннями: як інфекційними, так і неінфекційними. Серед інфекційних хвороб найнебезпечніша і поширена – це хвороба Ньюкасла. Вакцинація від неї обов’язкова для всієї домашньої птиці.

«Першу вакцинацію від хвороби Ньюкасла і хвороби Марека проводять в перший день життя пташеня на спеціалізованому підприємстві, – розповідає Роман. – Я сам купую вже щеплених добових індичат і всім настійно раджу купувати тільки щеплений молодняк.

На 18-й і 35-й день обов’язково знову проводжу вакцинацію. Для цього використовую вакцину Ла-Сота. Один флакон такої вакцини (100 доз) розводять 10 мл дистильованої води, закопують індичатам по 2 краплі в одну ніздрю. За 2 години до і після обробки птицю не можна поїти і годувати. Слід пам’ятати, що вакцина Ла-Сота – жива, і без добре відпрацьованих навичок працювати з нею небезпечно. Так що, для проведення вакцинації бажано звернутися до фахівців ветеринарної медицини, тим більше, що Державна ветеринарна служба домашню птицю, яка утримується в присадибних господарствах, 2 рази на рік вакцинує від хвороби Ньюкасла безкоштовно, і можна заощадити на покупці вакцини».

Схема профілактичних заходів

Щоб попередити захворюваність і падіж молодняку та виростити здорових індиків, необхідно провести повний комплекс ветеринарно-профілактичних заходів. «Існує досить багато схем профілактичних випоювань індичат. Я користуюся двома, обидві досить ефективні», – розповідає птахівник.

Випоювання індичат

Добових індичат рекомендується випоювати водорозчинним полівітамінним комплексом, до складу якого входять амінокислоти, мікроелементи, органічні кислоти і селен. Індичатам дають один з препаратів: Біосупервіт, Аміновітол, Ловіт, Міксовіт А. Розчин препаратів Аміновітол, Ловіт, Міксовіт А готуємо з розрахунку 1 мл препарату на 1 л чистої кип’яченої води кімнатної температури, а Біосупервіта – 0,5 мл препарату на 1 л води.

З 2-го по 6-й день проводимо профілактику інфекційних захворювань птиці (сальмонельозу, пастерельозу, ешеріхіозу, мікоплазмозу та ін.). Рекомендується застосовувати один із препаратів: Паратил, Тримікозин, Флосан, Триколін, Трифлон, Трисульфон, Колітил. Використовуємо свіжоприготований розчин (1-2 мл на 1 л води).

Випоювати розчином антибактеріального препарату і одночасно розчином вітамінів категорично забороняється!

З 7-го по 11-й, з 15-го по 17-й, в 19-й, 26-й, 34-й і 36-й дні проводимо профілактичну вітамінізацію індичат. Випоюємо їх одним з вітамінних комплексів так само, як і в 1-й день.

З 12-го по 14-й день рекомендується провести профілактику кокцидіозу і еймеріозу, використовуючи один з кокцидіостатиків: Солікокс, Трисульфон, Бровітакокцид, Діакокс.

Бровітакокцид і Діакокс слід застосовувати з кормом: на 10 кг корму 5 г препарату (1 ч. ложка). Солікокс і Трисульфон застосовують у вигляді водних оральних розчинів. Розчин Солікокса готують з розрахунку 2 мл препарату на 1 л води, Трисульфону – 1 мл препарату на 1 л води.

З 21-го по 25-й день рекомендується провести обробку проти гістомонозу препаратом Брометронід з розрахунку 2,5 г препарату (1/2 ч. ложки) на 1 кг корму. Можна використовувати таблетки Трихополу або Метронідазолу з розрахунку 1 таблетка на 1 птицю. Потім повторювати такий же курс щомісяця.

З 31-го по 33-й день індиків рекомендується випоювати гепатопротектором Гепатонік або Гепакарнітол (1 мл на 1 л).

З 40-го по 45-й день слід проводити профілактику мікоплазмозу одним з препаратів: Тіамулін (1,25 г на 10 л води), Тримікозин (1-2 мл на 1 л води), Тілозин (1 г на 10 л води), Доксітил (0,5 г на 1 л води). Обробку радять повторювати щомісяця.

На 46-й день рекомендується випоювати індичат одним з вітамінних комплексів так само, як і в 1-й день, або ж розчином пробіотика Байкал (10 мл на 1 л води). Також рекомендується випоювати пробіотиком або вітамінами після кожного застосування антибіотиків і обробки від гістомонозу.

Всі профілактичні заходи слід припинити не менше ніж за 2-2,5 місяці до забою птиці. При проведенні лікувальних заходів потрібно строго слідувати вказівкам фахівця ветеринарної медицини та інструкції до препаратів.

Ще один варіант схеми профілактичних заходів

 • 1 добу – вітамін С + глюкоза – 1 пакет на 0,5 л води.
 • 2, 3 і 4 добу – Тримікозин 2 мл на 1 л води (для профілактики бактеріальної інфекції). Випоювати цілодобово.
 • 5-9 добу – Ловіт VA + Se 0,5 мл на 1 л води + Тонікальфос 1 мл на 1 л води (вітамінний комплекс + мінеральний комплекс). Випоювати цілодобово.
 • 16, 17 доба – 1 мл на 1 л води (для профілактики кокцидіозу та еймеріозу). Випоювати цілодобово.
 • 19, 20, 21 доба – Тримікозин 2 мл на 1 л води (для профілактики бактеріальної інфекції). Випоювати цілодобово.
 • 23-27 добу – Ловіт VA + Se 0,5 мл на 1 л води + Тонікальфос 1 мл на 1 л води. Випоювати цілодобово.
 • 45 добу – Промектин 2 мл розчинити в невеликій кількості води (протипаразитарний препарат). Давати вранці.

Додатково випоюємо індичат Метронідазолом 250 мг за схемою (для профілактики хвороб, що викликаються найпростішими):

 • З 28 по 32 добу – по 0,5 таблетки на 1 голову.
 • З 56 по 60 добу – по 1 таблетці на 1 голову.
 • З 81 по 85 добу – по 1,5 таблетки на 1 голову.
 • З 101 по 105 добу – по 2 таблетки на 1 голову.

КУПИТИ

У нашому магазині он-лайн версія всього за 10 грн.

Профілактика аспергільозу

«Останнім часом серед індичат досить часто стали зустрічатися випадки аспергільозу. Це небезпечне грибкове захворювання, найчастіше вражає легені птиці. Його ще називають мікозна або брудерна пневмонія.

Для профілактики аспергільозу бажано пропаювати індичат препаратом Ністатин 500 000 ОД з 2 по 8 добу. Розчин готується з розрахунку 2 таблетки на 1 л води. Випоювання Ністатином проводиться одночасно з випоюванням основними препаратами. Таблетки розчинити в невеликій кількості води, а отриманий розчин вилити в розведений водою основний препарат», – розповідає Роман Пяскорський.

Аптечка для профілактики

Птахівникам-початківцям Роман рекомендує придбати готову аптечку. У стандартну аптечку для профілактичного випоювання 20 індичат входять такі препарати:

 • Аскорбінова кислота (вітамін С) 0,75 г + глюкоза 15 г – 1 пакет;
 • Тримікозин – 1 флакон 20 мл;
 • Ловіт VA + Se (вітамінний комплекс) – 1 флакон 15 мл;
 • Тонікальфос (мінеральний комплекс) – 1 флакон 30 мл;
 • Байкокс 2,5% – 1 флакон 5 мл;
 • Промектин 1% (антигельмінтик) – 2 ампули по 1 мл.

Олена БЕРЕЗКІНА.

Можна, але обережно

Місяць тому мені подарували сім’ю дорослих індичок.
Поки їх підселила до курей, але не знаю,
чи можна різну домашню птицю утримувати разом.
Якщо не можна, то як обладнати пташник для індичок?
Валентина Кардаш.
Тульчинський р-н Вінницької обл.

Саме приміщення для індичок за своїм устроєм мало чим відрізняється від того, яке потрібно птиці інших видів. Тому утримувати різну птицю в одному приміщенні цілком допустимо. Головне, щоб площа та інвентар відповідали потребам індичок. Так, на кожну індичку потрібно 1 кв. м площі підлоги. На 5-6 голів знадобиться годівниця розміром 50х30х15 см, в якості поїлки можна використовувати таз або широке неглибоке відро. Щоб птах не перекидав поїлки, їх краще розміщувати на підставках висотою 40-60 см.

Для сідала потрібен брус перетином приблизно 7х8 см або дошка шириною 15-20 см. На одну дорослу птицю потрібно не менше 40 см довжини сідала. Його кріплять на висоті 90-100 см від підлоги, між сідала має бути відстань не менше 60 см. На 5-6 індичок-несучок знадобиться пара гнізд розміром 60х60х60 см. При цьому не забувайте, що хоча б одне гніздо потрібно для виведення пташенят і воно буде недоступне іншим індичкам.

Взимку при температурі не нижче -10°C індичок можна випускати на прогулянку. Вигул краще очищати від снігу і вистилати підстилкою. Птах повинен сам виходити на прогулянку, примушувати його небажано. Якщо побоюєтеся, що птах піде з двору, обнесіть вигул сіткою висотою 2-2,2 м.

Годують взимку індичок 3 рази на день. Якщо дозволяє температура в приміщенні, вранці та ввечері можна давати вологі суміші та запарені корми. На ніч давайте корм тільки в сухому вигляді. Індички схильні до ожиріння, тому при недостатньому моціоні вводьте в їх раціон більше сінної потерті (сінної різки) і соковитих кормів. У зимовий час корисно додавати в мішанку 2-3 г риб’ячого жиру на кожну голову.

В. М. ВЛАСЕНКО,
ветеринарний лікар.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ