Тварини з родоводом

Животные с родословной
Реклама

Читати російською мовою

На що звернути увагу при розведенні свиней

Багато господарів зараз тримають в підсобному господарстві всяку домашню живність. У різний час ми тримали корів, кіз, навіть овець, не кажучи вже про домашню птицю. Але найпильнішу увагу при цьому приділяли свиням. Їх перевага в тому, що ростуть вони швидко, плідні, догляд за ними нескладний, а м’ясо і сало дають найсмачніше.

Тваринники зі стажем знають, що найголовніше при утриманні тварин – 
це корми, приміщення для їх зберігання. Зернові – кукурудзу, ячмінь, пшеницю, овес купуємо у сусідів-фермерів, доставляємо додому своїм транспортом. Кормовий і цукровий буряк, кукурудзу вирощуємо на своїй ділянці.

Коренеплоди зберігаємо в підвалі під будинком і в погребі, розташованому на дворі, а зернові – в спеціально обладнаному для цього приміщенні.

За той час, що розводимо свиней, прийшли до висновку, що приміщення для них повинно все ж бути бетонними, а начинка – залізною. Звичайно, стіни можуть бути з будь-якого іншого матеріалу, а от підлога ні в якому разі ні дерев’яну, ні, тим більше, земляну робити не можна – вони недовговічні, свині їх швидко знищать. А ось бетонний настил – в самий раз! Якщо ж ви боїтеся, що дорослим свинкам і поросятам на бетонній підлозі буде холодно, насипте зверху тирси, застеліть соломою або пристосуйте для лежання дерев’яний настил.

У нас, наприклад, бетонна підлога розділена сталевими перегородками на окремі секції-станки, також вона має невеликий ухил в сторону проходу, де влаштований жолоб для збору рідини, що накопичується. Зроблено це з запасом, тому що гній в приміщенні прибираємо щотижня, а всю вологу вбирає підстилка у станках, яку теж регулярно видаляємо і міняємо на нову, суху.

До теплого приміщення, де утримуються тварини, прибудовані вигули, які не тільки обгороджені, але і мають дах на випадок негоди. Вважаю, що вигулювати свиней потрібно не тільки в теплу, але і в холодну пору року, хоча б кілька хвилин, але регулярно. А дах над вигульним загоном потрібен для того, щоб тваринам було комфортніше, і бруду вони робили на подвір’ї менше.

Зрозуміло, що без профілактики хвороб, тобто своєчасної вакцинації поголів’я належних результатів домогтися складно. Тому прищеплюємо і дорослих свиней, і молодняк від усіх можливих напастей. Спочатку вдавалися до допомоги ветеринарних фахівців, а з часом і самі навчилися робити необхідні щеплення. З другого місяця малюкам регулярно виганяємо глистів. Для уколів маленьким поросятам краще за все купувати імпортні шприци, які зроблені більш якісно, не пропускають повітря, а найголовніше – голки у них гостріше, ніж у вітчизняних.

Свиней в окрузі тримають багато господарів, хоча дивитися на таке розведення без сліз неможливо. По-перше, багато хто не піклується про маточне поголів’я свиней, розводять по-старому близькоспоріднених тварин, які не відрізняються хорошим зростанням, часто хворіють. По-друге, годують одноманітно, чим доведеться, не використовуючи потрібні вітаміни і комбікорми. В результаті і витрати кормів великі, і якість продукції дуже низька.

Два роки тому я повністю замінив своє стадо породистими свинями (довелося їздити в племінне господарство на Полтавщину), придбав молодняк з родоводом і необхідними документами. Довелося значно витратитися, зате тепер за результат спокійний. Тому хочу дати пораду свинарям-початківцям: беріть племінних тварин краще не в дитячому віці, а підрощеними. Вони і рости будуть значно краще, і хворіти менше.

І. Г. БІЛОДІД.
смт Сахновщина
Харківської обл.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ