Яку траву краще давати курчатам?

Какую траву лучше давать цыплятам?
Реклама

Читати російською мовою

Відповідаємо на запитання
Людмили ПЕЛИХ з м. Київ.

Шановна Людмило Сергіївно! Дякуємо за актуальне питання. Не з чуток знаємо, як складно птахівникам-початківцям визначитися з кормами. Дуже часто багато господарів роблять помилку, нехтуючи зеленими кормами в раціоні птиці. Адже в них містяться необхідні вітаміни, і потрібні вони не тільки курчатам, а й дорослим курям.

Свіжа трава є важливим джерелом вітамінів, мінералів, клітковини та інших корисних речовин. Отже, курчатам, як і дорослим особинам, важливо додавати її в щоденний раціон харчування. Однак робити це необхідно поступово. І потрібно знати, які трави для цього використовувати.

Трави, які будуть корисними для курчат:

  1. Кропива дуже багата вітамінами, особливо вітаміном С. Також є незамінним джерелом білка.
  2. Кульбаба містить залізо, кальцій і фосфор. Вживання кульбаб знижує ризик виникнення кишкових інфекцій, чинить легкий заспокійливий ефект.
  3. Конюшина також багата білками, вітамінами і клітковиною. У період її цвітіння особливо збільшується користь рослини при вживанні в їжу курчатами.
  4. Мокриця містить дубильні речовини, ефірні олії, мікро- і макроелементи, багата вітамінами.
  5. Зелена цибуля виступає як імуномодулююча рослина, багата фітонцидами, вітамінами, мінералами, має бактерицидні властивості.
  6. Зелений салат – джерело кальцію, фосфору, магнію, цинку, селену, марганцю. Містить вітаміни групи В.
  7. Лобода, крім вітамінів і мінералів у її складі, виступає як джерело протеїну. Може позмагатися з продуктами тваринного походження за вмістом білка. Також багата амінокислотами і мінералами, каротином, рутином і вітаміном С. Причому крім дикої лободи, яка в достатку росте по узбіччях доріг (до речі, біля проїжджої частини збирати не можна!), рекомендуємо посадити на ділянці лободу садову, яка виростає більше 1 м заввишки і дає високий урожай зелені. Крім того, відмінно відростає після зрізання і дає самосів. Сіяти її краще під зиму, особливо на півдні та сході України, де часті весняні суховії і вона погано сходить.
  8. А головним рекордсменом за вмістом білка є дика щириця або її культурний аналог – амарант. Їх можна давати не тільки в сухому вигляді, але і відварювати і додавати в мішанки та каші. Причому можна навіть заготовити про запас, висушивши на сонці, і використовувати у відварному вигляді взимку як дешеве джерело білка. Тому, якщо розводите птицю, обов’язково посійте амарант. Він невибагливий до умов зростання і дає великий вихід зеленої маси з одиниці площі.
  9. Подорожник позитивно впливатиме на роботу травного тракту птиці. Містить багато поживних речовин, вітамінів і мінералів.
  10. Гірчак пташиний (спориш) – джерело вітамінів і мінералів. Легко буде поїдатися навіть дуже молодими курчатами через свою будову і наявність дрібних листочків.

Коли курчата досягнуть віку трьох місяців, в раціон харчування можна поступово додавати бадилля буряка, петрушку, кріп, люцерну, щавель, кабачок і моркву, горох і огірки.

Дорослій же птиці можна давати відразу багато продуктів і зелень. Однак великий ризик, що птах нею просто не зацікавиться і притопче. В цілому, до будь-якого продукту їх слід привчати поступово. Якщо не хочуть їсти – можна спочатку додавати в подрібненому вигляді у вологі мішанки, або навіть ошпарити окропом.

Денис ТЕРЕНТЬЄВ, біолог.
Фото автора.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ