Добре ростуть на картоплі

Хорошо растут на картошке
Реклама

Читати російською мовою

Домашню живність багато господарів не хочуть утримувати через значну витрату зерна і комбікормів. Ми ж виходимо з ситуації тим, що годуємо її в основному картоплею і відходами від неї з невеликим додаванням зерносумішей.

Некондиційні бульби, картопляні очистки попередньо варимо, розминаємо, взимку додаємо в них висівки і подрібнене сіно, а влітку – зелену траву. У картопляних очищеннях сухої речовини клітковини навіть більше, ніж в самих бульбах. Досвід показує, що при годуванні картоплею прирости поросят складають до 600 г на добу!

Раціон для поросят і птиці складаємо приблизно такий: близько половини складає варена картопля, 30% – 
подрібнені коренеплоди та інші овочі (можна в сирому вигляді), 20% – зерносуміші, плюс мінеральні добавки в обов’язковому порядку: крейда, зола, глина. Також у ветеринарній аптеці купуємо вітаміни – Тривіт, премікси.

Для домашньої птиці (качок, курей, бройлерів) ставимо додатково ще й годівницю з меленим ячменем, великим піском, черепашкою і поїлки з водою.

Зазвичай за 8-9 місяців свині на картопляному меню досягають маси 100 кг, а собівартість отриманого м’яса наполовину нижче, ніж при відгодівлі тільки купівельними зерном.

Зауважу, що картопляне бадилля майже не використовуємо через великий вміст в ньому білка. Його можна сушити і давати потім як траву або силосувати разом з іншими відходами городу.

Взимку і навесні, коли земля ще гола і вітамінів тваринам і птиці не вистачає, використовуємо для годування такий раціон: 50% вареної картоплі, 50% комбікорму плюс вітамінний премікс. Добові прирости тварин при цьому отримуємо такі ж, як і влітку.

Хочемо застерегти, що дуже обережно потрібно ставитися до позеленілої картоплі: варити її слід значно довше, а воду після цього зливати, щоб позбутися шкідливого соланіну, який може викликати отруєння і падіж тварин.

Дійним коровам бульби найкраще запарювати. Якщо ж їм згодовувати сиру картоплю, то молоко буде мати неприємний присмак.

В. Д. СЕМЕНЮК.
Тульчинський р-н
Вінницької обл.

Гас воронам не подобається

В одному з номерів «Хазяїна» читач запитував, як зберегти зерно кукурудзи при посадці, щоб його не склювали всюдисущі ворони?

Я цю проблему вирішив дуже просто. Потрібно перед посівом зерно кукурудзи висипати в підходящу ємкість і з вечора залити його гасом до ранку. Вранці гас злити, а зерно можна садити без побоювання, що його поїдять птахи.

Роблю так вже не один сезон і завжди отримую відмінні результати: схожість кукурудзи 100%-ва. Результат буде ще краще, якщо перед протруюванням посівний матеріал проростити.

П. П. ВОЛОШИН.
м. Дніпро.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ