Доброта та скромність – кожному до лиця

Доброта та скромність - кожному до лиця
Реклама

Зміст

  1. День народження гумових калош
  2. Міжнародний день піци
  3. День хворого
  4. День спонтанного прояву доброти
  5. День скромності
  6. День повільності
  7. День громадського сну

1 лютого за китайським календарем починається рік Тигра. Офіційні свята та вихідні в Китаї – з 31 січня по 15 лютого (Свято ліхтарів). Самі китайці називають Новий рік святом весни, а історія цього свята налічує понад 4000 років.

В цей же день відзначають І Міжнародний день десерту. Популярність смачних страв дійшла до того, що серед неофіційних свят почали з’являтися дні, присвячені тому чи іншому десерту – наприклад, День торта, День Нутелли, День ескімо, День морквяного торта, День тістечок, День шоколаду і т. д. Нарешті, з’явився Міжнародний день десерту, що і об’єднує всі ці свята.

4 лютого

День народження гумових калош

Хоча дата спірна, як і сама етимологія слова «калоші». Хтось стверджує, що воно походить від французької, хтось – від грецької мови. Так чи інакше, в сучасному розумінні практично кожна людина знає, що калоші – це взуття або аксесуар для взуття. У 1920-ті роки існувала навіть мода на носіння калош, а для Радянського Союзу цей предмет був частиною експорту.

За однією інформацією, калоші з’явилися в Англії в ХІХ столітті, де сира погода сама підказала людям ідею збереження свого взуття надя-
ганням поверх нього спеціальних чохлів, що захищають від промокання. З іншого боку, є дані про те, що ще на початку того ж ХІХ століття в США калоші надійшли в продаж в Бостоні. Так що і тут не все однозначно. Відомо, що патент на виробництво тканинних чохлів для взуття, просочених каучуком, отримав у 1803 році англійський винахідник на ім’я Редлі.

Ідея була хороша, а ось виконання не пройшло перевірку практикою, так як просочення було нестабільним, що призводило до дуже швидкого псування перших калош. Крім того, була відсутня можливість масового виробництва нововведення. Тільки винахід гуми дав можливість для виробництва калош в промисловому масштабі.

9 лютого

Міжнародний день піци

Мало який продукт здобув собі таку ж популярність та відомість, як піца. Ця проста, на перший погляд, італійська національна страва, що представляє собою тонкий корж з начинкою з томатної пасти, оливкової олії, помідора, моцарели та базиліку здобула собі повагу та знайшла шанувальників по всьому світу. Не випадково італійці звернулися до ЮНЕСКО з проханням визнати свій історичний гастрономічний винахід не просто національним надбанням, а частиною Всесвітніх цінностей. Піца як страва, зрозуміла та звична для сучасної людини, з’явилася в Неаполі на початку ХІХ століття. Вона була стравою бідняків. Сьогодні в Італії, де піца шанується як національна страва, діє навіть Закон про піцу, який строго регламентує як склад справжньої італійської піци, так і весь процес її приготування аж до того, де повинні виростати інгредієнти та вироблятися сир, як має готуватися тісто та при якій температурі та яким способом страва має готуватися.

11 лютого

День хворого

Знають про його існування небагато людей, але стосується він практично кожного, адже тільки нечисленні щасливчики володіють відмінним здоров’ям та ніколи не звертаються до лікарів.

Всесвітній день хворого був встановлений Папою Римським Іоанном Павлом II у 1992 році. Католики всього світу відзначають цей день 11 лютого в день явлення Богоматері багато століть тому в містечку Лурд у Франції. Вона зцілила всіх хворих, ставши символом порятунку стражденних. Віруючі в цей день згадують стражденних, висловлюючи їм співчуття та солідарність.

17 лютого

День спонтанного прояву доброти

Це свято веде свою історію з США, але сьогодні вже має загальносвітове значення та святкується незалежно від громадянства, національності та релігійних переконань. Найбільш відоме воно в країнах Західної Європи та в США, де в цей день у багатьох містах традиційно проходять благодійні заходи і марафони, в яких беруть участь відомі актори, громадські та політичні діячі.

Добрі справи самі по собі повинні приносити вам задоволення, і при цьому, даючи щось іншим або допомагаючи їм, ви не повинні очікувати нагороди. Така справжня доброта.

22 лютого

День скромності

Слово «скромність» походить від латинського слова modestus, що означає «дотримання міри». Стандарти скромності залежать від культури та контексту та широко варіюються. Вона завжди прикрашає людину!

26 лютого

День неквапливості (або День повільності)

Це оригінальне свято до теперішнього часу вже набуло «статусу» міжнародного дня. Його ініціаторами виступила італійська асоціація «Мистецтво повільно жити», яка проголосила гаслом дня слова: «Не поспішай та насолодися моментом».

Вона розробила 14 заповідей відмови від поспіху, яких слід дотримуватися, щоб встигнути відчути всі принади буття та зробити своє життя більш комфортним. Серед них – це порада вставати вранці на кілька хвилин раніше, щоб насолодитися сніданком, або, наприклад, не нервувати, стоячи в пробці, а присвятити цей час прослуховуванню улюбленої музики, читанню книги або спілкуванню з водієм сусіднього автомобіля.

28 лютого

День громадського сну

Ні для кого не секрет, що сон в житті людини займає величезне місце. За статистикою, за все своє життя людина в середньому спить від 15 до 30 років. Під час сну перезапускаються всі найважливіші процеси життєдіяльності. Цікаво, що уві сні людина також спалює калорії. Однак в житті людей є місце і недосипу. Саме через нього й існує сьогоднішнє свято.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ