Відсікай зайве

Отсекай лишнее
Реклама

Читати російською мовою

Цитата номера
Придивися до тих, хто поруч з тобою.
Чи з тобою вони? Або просто поруч?
Еріх Марія Ремарк.

Зустрів засмученого товариша.

Щось сталося? – не на жарт стривожився я.
Та ні, – поскаржився він у відповідь. – Просто діти з онуками приїжджали в гості.
Тоді радіти потрібно! – здивовано глянув на співрозмовника. – Не кожен же день таке трапляється!
Так приїжджати – краще б не приїжджали взагалі! – не вгамовувався він.
А що не так? – нічого не розумів я.
Все літо чекали, дружина наготувала всього, закруток скільки наробила, ночами не спала, а вони приїхали, сіли чинно за столом – не те що на нас з матір’ю, в тарілки не дивилися – кожен в свій смартфон вткнувся. Ми сидимо, а нас начебто і немає. Поїли, попили, подякували, консервацію в багажники завантажили, на тому і розлучилися. Ні про що не запитали, ні про що майже не поговорили, нічим не поцікавилися. Провідали називається! Навіщо взагалі було приїжджати? Для галочки? – ми з бабусею так і не зрозуміли. Що прикро, і онуки під стать батькам – дожилися! Другий день після від’їзду гостей дружина ніяк не може в себе прийти: все валиться з рук, сидить і плаче. Ось йду в аптеку за заспокійливим…

Сумно. Печально. Знайома картина, чи не так? У зв’язку з цим згадалися вірші поета нашої юності Андрія Дементьєва, які й сьогодні не втратили своєї актуальності:

Мы порою живем так нелепо,
Будто вечность в запасе у нас.
Оглянитесь – кончается лето,
Чей-то вечер навеки угас.

Тільки озирнутися часом і ніколи, вічно кудись поспішаємо. Або лінуємося. Або душі мохом поросли. Не замислюємося, що поганий приклад заразливий – колись й наші діти і онуки вчинять з нами точно так же, як і ми зі своїми предками. Пошкодуємо, та буде пізно, тому що, на жаль, повернути назад нічого неможливо. А ось виправити – під силу, але хто ж зізнається у власних помилках або промахах? Тому, поки не пізно –

Берегите здоровье друг друга,
У природы – мы малая часть.
Вы кому-то ответили грубо
Чью-то жизнь сократили на час…

Коли у знаменитого французького скульптора Огюста Родена, автора всесвітньо відомого «Мислителя», запитали, як він створює свої шедеври, він, не замислюючись, відповів: «Все дуже просто: беру брилу мармуру й відсікаю зайве».

Дійсно, все геніальне – просто. І для цього не обов’язково бути скульптором. Це ж, якщо приміряти до кожного з нас, девіз щасливого життя: відсікай зайве!

Неулюблену і непотрібну роботу; хамуватих і недалеких начальників; уявних друзів; шкідливі звички; непотрібні телефонні дзвінки; всюдисуще телебачення, яке набило оскому; все, що заважає і дратує, відбирає нерви і здоров’я – просто бери і відсікай! Без жалощів і жалю. Просто слухай самого себе – і не помилишся. Адже ти сам собі господар. Розумію, що зробити вибір іноді буває дуже складно, але на це колись варто зважитися.

Відчув найменший дискомфорт у душі – відколов і викинув. Зміни в настрої не в кращий бік – відсікай як голову ненависному дракону. Спробуйте, і у вас обов’язково вийде. Загалом, як то кажуть, удачі в життєвій творчості!

…Сором’язлива краса свіжого ранку. Ще мало хто прокинувся, тому тихо навколо, спокійно. Легко дихається і тверезо мислиться. Як хтось мудрий сказав, спокій в душі залежить від думок у голові. Тому – відсікаємо зайве!

Передплата

Будемо разом

Восени на багатьох зазвичай нападають меланхолія або, того гірше, – депресія. Речі сумні, але поправні. Як говорив Е. М. Ремарк «Давайте просто будемо. Не треба обіцянок. Не треба чекати неможливого. Ти будеш у мене, а я – у тебе. Давай просто будемо одне у одного. Мовчки. Тихо. І по-справжньому».

Особливо у наш непростий час. І не просто будемо, а й станемо допомагати один одному, підтримувати в скрутну хвилину, щось радити і підказувати, лікувати словом і ділом, піднімати настрій і висловлювати слова співчуття в хвилини горя або відчаю. Разом ми у багато разів сильніші, ніж кожен з нас окремо.

Що ми, редакція газети «Хазяїн», і робимо ось уже понад 25 років. У нас багато справжніх друзів, вдумливих і відданих читачів та шанувальників, з якими ми робимо газету цікавішою, змістовнішою, привабливішою. Не будемо відступати від цього і в майбутньому.

Хто ще не знайомий з нами, запрошуємо приєднатися до наших дружніх лав. Тим паче, що передплата газети «Хазяїн» ніколи не закінчується і її можна оформити з будь-якого місяця і в будь-якому поштовому відділенні України, а також у листоноші за місцем проживання. Або, не виходячи з дому, на сайтах peredplata.ukrposhta.ua або hozjain.ua в меню «Передплата».

Передплатні індекси – 33817 (російською мовою), 89102 (українською мовою).
Вартість на місяць – 26,12 грн.

Редакція.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ