Декоративна смородина: їхня величність Король Едвард VII

Декоративная смородина: его величество Король Эдвард VII
Реклама

Читати російською мовою

На цьому фото зафіксована одна із найбільш декоративних смородин – смородина криваво-червона (Ribes sanguineum), зокрема сорт «King Edward VII». На моїй ділянці цього року жодна рослина не мала такої уваги серед відвідувачів, як ця смородина під час цвітіння. Судячи за відгуками людей, кому я давав цю рослину, і тих, що бачили її цього року вперше, байдужих не було.

Рослина дуже вигідно відрізняється від інших декоративних порід, що квітують саме в цей час. Тоді як навесні здебільшого домінують жовтий (форзиції) або білі (спіреї) кольори. Відвідувачі і всі не байдужі до краси квітів, мене засипали питаннями, що то за таке тонування у глибині ділянки. Доводилося підводити до куща і знайомити. Байдужих не було, одне захоплення. Не відаючи, що роблю, я ще й випадково створив композицію, висадивши на передньому плані (з півдня) геліопсіс сорту Lorein San. І саме поєднання гофрованого біло-зеленого листя геліопсіса з червоними квітами смородини створювало таку незвичайну і незабутню композицію.

Тепер щодо самої смородини. У мене вона висаджена як суто декоративний вид. Її декоративність, яскравість кольору проявляються, коли вона ще у бутонах. В гронах смородини приблизно по тридцять квіток, що забезпечує декоративність приблизно на півтора місяці.

Початок масового квітування припадає на період, коли закінчує цвісти форзиція європейська. Щодо розмноження, то також маю невеликі навички. Я практикую вкорінення здерев’янілими живцями.

Нарізаю їх довжиною 10-15 см, при цьому нижній зріз роблю навскоси під кутом 45°. Живці у ґрунт висаджую у середині вересня. Думаю, при належному забезпеченні вологою можна досягнути приживлюваності 100%. У мене вона становить 50% при мінімальній забезпеченості вологою.

У мене цей сорт плодів не утворює, хоча за літературними джерелами це можливо. Про зимостійкість цього сорту можу вести мову лише починаючи з 2015 року. За цей час випадків підмерзання не було. До цього у мене в колекції був лише дикий вид цієї смородини, який за 34 роки постраждав від підмерзання (надземна частина) лише один раз.

Виростити цю смородину під силу навіть початківцю. Думаю, одна з основних переваг – не вимогливість до грунтів. Враховуючи, що вона легко розмножується і порівняно достатньо зимостійка, то це сама знахідка для декораторів.

Цього року маю намір спробувати розмноження цієї рослини зеленими живцями. Можливо, для окремих читачів ця стаття стане першою у заочному спілкуванні з цією рослиною і відправним пунктом для живого спілкування з нею. Переконаний, що живе спілкування з цією рослиною не розчарує нікого.

Іван МАТЛАЙ, голова
Галицько-Волинської спілки
дослідників природи.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ