Ой, рятуйте, пухоїд!

Ой, спасайте — пухоед!
Реклама

Читати російською мовою

Вищипані на крилах і спині пір’їни, схвильовані курочки, які ніяк не можуть знайти собі місця – дуже часто господині спочатку не можуть зрозуміти, що відбувається. Однак причиною цього є звичайний пухопероїд – шкідник, який може завдати суттєвих проблем і птахам, і господарям.

– Взявши в руки птаха, можна побачити шкідників, які мають темно-коричневий колір і маленький, буквально 3 міліметри завдовжки, розмір, – розповідає Микола Данилюк, досвідчений ґазда. – Вони живуть у пір’ї і пусі птахів, їдять оперення та лусочки відмерлої шкіри. Такі небажані «квартиранти» завдають курочкам шкоди, і тому птахи стають неспокійними, стараються вирвати пір’я, в результаті чого на спині та крилах нерідко можуть утворитися чималі залисини.

Господарі-початківці дуже часто навіть не здогадуються, наскільки серйозним є цей паразит, і тому завчасно не починають боротьбу із ним. Однак, якщо вчасно не пролікувати птахів, то з часом вони ослабнуть, почнуть стрімко худнути, знизиться їх несучість. Тому при перших ознаках появи шкідників потрібно негайно розпочинати боротьбу з ними. Адже, коли дві особини здатні настільки швидко розмножуватися, що через три місяці їх кількість становитиме до 120 тисяч.

Ветеринари називають це захворювання малофагоз і воно дуже стрімко поширюється. Досвідчені господарі добре знають, що якщо шкідники з’являться на одній птасі, то буквально через добу пухопероїди будуть і на інших птахах.

Передусім, господар наголошує, що шкідники з’являються тоді, коли птахи живуть у брудному приміщенні, не мають достатньої території для вигулу, а також їдять брудний та старий корм, який лежить у брудних годівницях. Також домашня птиця може «підхопити» шкідників від диких птахів – буває, що поруч із курми харчуються голуби, горобці та інші птахи, на яких можуть бути пухопероїди.

Тому, перш за все, потрібно подбати про належні умови для курочок – приміщення має бути просторим і сухим, територія для вигулу достатньо великою. Годівниці час від часу потрібно ретельно мити кип’ятком. Слід подбати і про харчування птахів.

– Ветеринари рекомендують включити в їх раціон соковиті корми – терту моркву, яблука, гарбуз, які потрібно перемішати із висівками, – каже господар. – А також риб’ячий жир, кісткове борошно, сироватку або кисле молоко. Окрім цього, слід подбати і про те, аби в раціоні курей були різні види зерна – пшениця, просо, жито, кукурудза та інші. Потрібно придбати і комплекс вітамінів та мінералів для зміцнення імунітету птахів.

З власного досвіду раджу посипати на підстилку у курнику та покласти у гнізда стебла пижма, багна, ромашки лікарської. Адже саме ці рослини дуже гарно відлякують паразитів. Також потрібно зробити дезінфекцію приміщення і обприскати птахів двохвідсотковою емульсією оксалату з розрахунку 25-30 мл на одного птаха.

Також спеціалісти радять застосувати спеціальні спреї або краплі проти цих шкідників. Зокрема, гарно зарекомендував себе Ботокс – універсальний засіб проти різноманітних комах-шкідників. Вміст ампули потрібно розвести у воді і обприскати і птахів, і приміщення, де вони мешкають. Однак потрібно пам’ятати, що препарати у вигляді спрею категорично не можна застосовувати для знищення шкідників у курчаток.

Якщо їх виявили у молодих птахів, то з власного досвіду раджу облаштувати їм «ванни». Для цього ставлю широкі, але неглибокі ящики, в які насипаю попіл з деревини та пісок. Їх можна насипати в різні ящики, або ж перемішати. Бажано додати і товчену крейду. Птахи, тільки-но відчувши, що на них з’явилися паразити, відразу починають активно «купатися» в попелі чи піску. Річ у тім, що порошок товченої крейди, піщинки та мікрочастинки попелу потрапляють на тіло птаха і створюють тонесенький шар на пір’їнах, який захищає його від шкідників.

Підготував Семен ФІРКОВСЬКИЙ.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ