Ой, рятуйте, пухоїд!

0
654
Ой, спасайте — пухоед!
Реклама

Читати російською мовою

Вищипані на крилах і спині пір’їни, схвильовані курочки, які ніяк не можуть знайти собі місця – дуже часто господині спочатку не можуть зрозуміти, що відбувається. Однак причиною цього є звичайний пухопероїд – шкідник, який може завдати суттєвих проблем і птахам, і господарям.

– Взявши в руки птаха, можна побачити шкідників, які мають темно-коричневий колір і маленький, буквально 3 міліметри завдовжки, розмір, – розповідає Микола Данилюк, досвідчений ґазда. – Вони живуть у пір’ї і пусі птахів, їдять оперення та лусочки відмерлої шкіри. Такі небажані «квартиранти» завдають курочкам шкоди, і тому птахи стають неспокійними, стараються вирвати пір’я, в результаті чого на спині та крилах нерідко можуть утворитися чималі залисини.

Господарі-початківці дуже часто навіть не здогадуються, наскільки серйозним є цей паразит, і тому завчасно не починають боротьбу із ним. Однак, якщо вчасно не пролікувати птахів, то з часом вони ослабнуть, почнуть стрімко худнути, знизиться їх несучість. Тому при перших ознаках появи шкідників потрібно негайно розпочинати боротьбу з ними. Адже, коли дві особини здатні настільки швидко розмножуватися, що через три місяці їх кількість становитиме до 120 тисяч.

Ветеринари називають це захворювання малофагоз і воно дуже стрімко поширюється. Досвідчені господарі добре знають, що якщо шкідники з’являться на одній птасі, то буквально через добу пухопероїди будуть і на інших птахах.

Передусім, господар наголошує, що шкідники з’являються тоді, коли птахи живуть у брудному приміщенні, не мають достатньої території для вигулу, а також їдять брудний та старий корм, який лежить у брудних годівницях. Також домашня птиця може «підхопити» шкідників від диких птахів – буває, що поруч із курми харчуються голуби, горобці та інші птахи, на яких можуть бути пухопероїди.

Тому, перш за все, потрібно подбати про належні умови для курочок – приміщення має бути просторим і сухим, територія для вигулу достатньо великою. Годівниці час від часу потрібно ретельно мити кип’ятком. Слід подбати і про харчування птахів.

– Ветеринари рекомендують включити в їх раціон соковиті корми – терту моркву, яблука, гарбуз, які потрібно перемішати із висівками, – каже господар. – А також риб’ячий жир, кісткове борошно, сироватку або кисле молоко. Окрім цього, слід подбати і про те, аби в раціоні курей були різні види зерна – пшениця, просо, жито, кукурудза та інші. Потрібно придбати і комплекс вітамінів та мінералів для зміцнення імунітету птахів.

З власного досвіду раджу посипати на підстилку у курнику та покласти у гнізда стебла пижма, багна, ромашки лікарської. Адже саме ці рослини дуже гарно відлякують паразитів. Також потрібно зробити дезінфекцію приміщення і обприскати птахів двохвідсотковою емульсією оксалату з розрахунку 25-30 мл на одного птаха.

Також спеціалісти радять застосувати спеціальні спреї або краплі проти цих шкідників. Зокрема, гарно зарекомендував себе Ботокс – універсальний засіб проти різноманітних комах-шкідників. Вміст ампули потрібно розвести у воді і обприскати і птахів, і приміщення, де вони мешкають. Однак потрібно пам’ятати, що препарати у вигляді спрею категорично не можна застосовувати для знищення шкідників у курчаток.

Якщо їх виявили у молодих птахів, то з власного досвіду раджу облаштувати їм «ванни». Для цього ставлю широкі, але неглибокі ящики, в які насипаю попіл з деревини та пісок. Їх можна насипати в різні ящики, або ж перемішати. Бажано додати і товчену крейду. Птахи, тільки-но відчувши, що на них з’явилися паразити, відразу починають активно «купатися» в попелі чи піску. Річ у тім, що порошок товченої крейди, піщинки та мікрочастинки попелу потрапляють на тіло птаха і створюють тонесенький шар на пір’їнах, який захищає його від шкідників.

Підготував Семен ФІРКОВСЬКИЙ.

Веббанер Хозяин Укрпошта
Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ