Як побудувати вольєр для качок і гусей

Вольер для уток и гусей
Вольер для уток и гусей
Реклама

Читати російською мовою

Пташиний двір

Сільськогосподарська галузь добре розвинена у багатьох регіонах України. Адже більшість жителів сіл живуть за рахунок м’яса і яєць домашніх птахів. Але кожен вид пернатих вимагає певного догляду і умов для утримування. Які особливості слід врахувати в конструкції вольєра для водоплавних птахів?

Вольєр повинен розташовуватися в тому місці господарського двору, яке найбільше нагадувало б птахам їх природне середовище проживання. Споруда не повинна містити різких нахилів і гострих кутів, тому ідеальною формою буде овал. Для забезпечення комфортного проживання качок і гусей необхідно відповідально підійти до вибору матеріалу виготовлення. Варто віддати перевагу натуральним матеріалам – дереву або природному каменю. Перешкоди для птиці – теж необхідна частина споруди. Вони можуть бути у вигляді каналів з водою. Якщо немає можливості вирити канаву, то в порядку виключення можна використовувати непомітний матеріал – пластик або скло.

Головне, пам’ятати, що споруда повинна містити мінімум металевих елементів.

Перш ніж приступити до будівництва вольєра, варто продумати можливі варіанти його розміщення. Він не повинен створювати незручності при пересуванні по дачній ділянці. Доріжки повинні залишатися вільної доступності. Орієнтиром для будівництва служать всі чотири сторони світу. Важливо і те, які ще спорудження знаходяться на ділянці. Вольєр не повинен закривати прямого підходу до них. При цьому йому необхідно гармонійно вписатися в дизайн господарської ділянки.

Розмір вольєра розраховується виключно з того, скільки голів птиці будуть в ньому проживати. Як правило, один квадратний метр розрахований на три дорослих птаха. І гуси, і качки волелюбні, тому для успішного їх розведення необхідно створити максимально комфортні умови. Якщо квадратних метрів не вистачить і птахи будуть тулитися, то виникнення конкуренції, а значить, стресових ситуацій, гарантовано. Це може вкрай негативно позначитися на їхньому розвитку. Вагу набирати вони будуть повільно, та й багатого врожаю яєць чекати не доведеться.

Курник і вольєр для качок і гусей мають суттєві відмінності. Так, курям необхідне сідало, а качки і гуси полюбляють перебувати виключно на рівних поверхнях. Тому підлогу для них доведеться покривати сухою підстилкою. За її станом доведеться стежити регулярно. Качки не зможуть вижити у вологих умовах. Від постійної сирості їх оперення псується, і з настанням холодів птах просто гине. Тому вольєр повинен бути побудований на найвищому місці. Це не дозволить волозі збиратися у великих кількостях, а значить, сухість приміщення буде гарантована.

Качки і гуси – водоплавні птахи. Тому постійна наявність чистої води обов’язкова. Застояна вода може призвести до важких захворювань птахів і навіть до їх смерті.

Як вже було сказано вище, дерево – ідеальний матеріал для будівництва. Воно дихає, волога добре циркулює, зберігає тепло. Для вольєра підійдуть як дошки, так і бруси. Правда, останній варіант вважається більш витратним. Але, як би добре ні зберігала тепло деревина, стіни і підлога утеплювати все одно доведеться. Це актуально для багатьох регіонів країни у холодну пору року.

Якщо ж вольєр для качок і гусей вирішено будувати з цегли або бетонних блоків, то варто приготуватися до значних витрат. Часу на зведення такої споруди теж піде чимало.

У цегли є свої переваги і недоліки. До достоїнств відноситься довгостроковість експлуатації вольєра. Недоліки – вологообмін і погана затримка тепла. Піде багато утеплювача на підлогу та стіни будівлі, але в зимовий період цього недостатньо для збереження тепла. Приміщення доведеться постійно прогрівати, так як тепло в бетонних стінах практично не затримується.

Місце вигулу

Зазвичай місце вигулу виділяють на найбільш сонячній стороні. Це дозволить водоплавним птахам почувати себе найбільш комфортно. Вигул повинен бути розділений на дві частини, одна з яких покрита навісом, щоб птахи могли сховатися від дощу і снігу, а друга залишається під відкритим небом, що дозволить створити більш природні умови для качок і гусей.

Ще однією невід’ємною частиною вигулу є водойма. Вона може бути як природною, так і створеною штучно. Для цього підійде стара ванна або великий таз, вкопаний у землю.

Вигулювати качок і гусей необхідно в будь-який час року. Якщо влітку і навесні з цим проблем не виникне, то восени і взимку варто врахувати деякі нюанси:

  • Температура повинна бути не нижче 10°С. Час прогулянки у цей період мінімальний.
  • Взимку майданчик для вигулу повинен мати огородження від вітру.
  • Випускати птахів краще тільки у ту частину вигулу, яка має дах.

Для збереження сухості майданчик варто заздалегідь посипати тирсою, так як вона ідеально вбирає вологу. Після прогулянки тирсу треба прибрати, щоб уникнути замерзання і утворення крижаної кірки.

Якщо ви серйозно налаштовані на розведення свійської водоплавної птиці, необхідно створити для неї максимально комфортні природні умови. Будете робити по всім правилам – відмінний результат гарантовано.

Наш спецвыпуск про гусей и утокСпецвипуск «ГУСИ И УТКИ».
Не забудьте придбати його в нашому магазині.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ