Огляд вуликів і «настрій» бджіл

Огляд бджолиної сім’ї з дотриманням правил пасічникування.
Огляд бджолиної сім’ї з дотриманням правил пасічникування.
Реклама

Перш за все потрібно поставити собі за правило не турбувати бджіл марно, заради простої цікавості. При виконанні більш складних робіт треба заздалегідь намітити ті прийоми, якими будете оперувати, а також підготувати для цього все необхідне. Кожна робота, яка не спрямована на збільшення продуктивності бджіл, повинна бути, безумовно, виключена.

Для роботи на пасіці потрібно обов’язково одягати пасічницький костюм (див. фото) і лицьову сітку. Бджоли не люблять різких запахів (цибуля, часник, одеколон, алкоголь, нікотин та ін.) і проявляють агресію по відношенню до них. Вони також дратуються від різких поштовхів, рухів і невмілого, грубого поводження з ними.

Варто тільки розчавити одну-дві бджоли, як запах їх отрути спровокує роздратування інших бджіл сім’ї. Вони також не люблять, щоб хтось ходив біля вуликів і заважав їх льоту, особливо під час взятку, коли для них настає гаряча пора. У цей час «настрій» бджіл буває сильно підвищеним, а тому при роботі в вулику ніколи не слід стояти проти льотка, інакше бджоляр ризикує отримати численні вжалення.

При огляді рамок потрібно тримати їх у вертикальному або злегка нахиленому положенні (ніколи не слід тримати рамки горизонтально, інакше рідкий мед потече або обірветься сам стільник). Не слід відмахуватися від бджоли, краще перечекати цей момент спокійно. Не слід працювати у вуликах при дощовій або вітряній погоді.

Треба вибирати для роботи ті години, в які можливо більше бджіл знаходиться в відльоті. Зробивши огляд вулика і виконавши потрібні роботи, рамки акуратно ставляться в вулику на свої первинні місця. При ротації рамок також слідують цьому правилу.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ