Зелені очищувачі повітря: які кімнатні рослини продовжують нам життя

Королевская бегония “Красный поцелуй”
Королевская бегония “Красный поцелуй”
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

 1. Фікус Еластика
 2. Хризантема
 3. Пальма Хризалідокарпус
 4. Пальма Хамедорея
 5. Сансівієрія
 6. Бегонія
 7. Спатифіллум
 8. Драцена облямована
 9. Нефролепис
 10. Хлорофітум
 11. Епіпремнум
 12. Гербера
 13. Плющ звичайний
 14. Диффенбахія

Зі шкільного курсу біології нам відомо, що всі рослини очищають повітря, як мінімум від СО2 – вуглекислого газу, який ми видихаємо. Натомість вони виробляють кисень. Як показують наукові дослідження Національного космічного агентства США (NASA), є ряд рослин, які інтенсивно поглинають токсичні речовини в будинку і, тим самим, подовжують нам життя. Ці рослини використовувалися і вивчалися вченими на космічних станціях. Представляю вам перелік кімнатних рослин, найбільш ефективних в очищенні повітря будинку.

Фікус Еластика – вічнозелене дерево-тропік. За межами тропіків рослину вирощують як декоративну кімнатну. Відмінно очищає повітря від забруднень і від трихлоретилену, формальдегіду, оксиду вуглецю.

Хризантема – квітка, яку дуже люблять в Японії. Одна з вищих нагород країни – орден хризантеми. Ефективно видаляє з повітря аміак, формальдегід, ксилол і бензол.

Пальма Хризалідокарпус – тропічний геліофіт, тобто світлолюбна рослина, родом з Мадагаскару. Вирощують в кімнатних умовах, як декоративну. Позбавляє приміщення від аміаку, ксилолу, формальдегіду і бензолу.

Пальма Хамедорея – низькоросла деревна рослина, як чагарникова з численними стеблами, так і з одиночним стеблом. Очищає приміщення від бензолу, трихлоретилену, формальдегіду.

Сансівієрія – відома в народі, як «тещин язик». Захищає від таких токсинів, як формальдегід, трихлоретилен,бензол, ксилол.

Бегонія – невибаглива квітка, любить воду і світло. Бензол, аміак, ксилол, трихлоретилен, формальдегід зникнуть з вашого будинку завдяки цій квітці.

Спатифіллум – любить розсіяне світло, оптимально, якщо ви поставите його в тінь. Важливий полив: взимку – помірний, влітку – рясний. Здатний очистити будинок від таких токсичних речовин, як бензол, аміак, формальдегід, ксилол, трихлоретилен.

Драцена облямована – при правильному догляді досягає великих розмірів і має здатність зволожувати повітря. Очищає приміщення від ксилолу, трихлоретилену, формальдегіду.

Нефролепис – в народі відомий як папороть. Росте швидко і утворює пишний кущ. В холоді перестає рости, вимогливий до вологості повітря і ґрунту. Очищає повітря від ксилолу і формальдегіду.

Хлорофітум – дуже невибагливий, легко розмножується і не схильний до хвороб. Любить розсіяне світло. Очищає приміщення від формальдегіду, сірки, ксилолу, окису вуглецю, бензолу.

Епіпремнум – популярна декоративна рослина. Цінується за своє блискуче строкате листя. Очищає від формальдегіду, аміаку, бензолу і ксилолу.

Гербера – багаторічна трав’яниста рослина родини Айстрових. Походить з Південної Африки і острова Мадагаскар. Ефективно справляється з трихлоретиленом, ксилолом, бензолом і формальдегідом.

Плющ звичайний – вічнозелений Кучерявий чагарник. Вирощується як кімнатна рослина. Чадний газ, формальдегід, бензол, трихлоретилен, ксилол не люблять, коли в будинку росте плющ.

Диффенбахія – вічнозелений чагарник з одиночним стеблом і широким листям, на яких зелено-жовті смужки. Поглинає толуол і ксилол, а також формальдегід і аміак.

Ви запитаєте: «А звідки у нас вдома так багато токсичних речовин?» Всі ці шкідливі і токсичні речовини, що виділяються в наших будинках з фанери, вінілових шпалер, деяких видів фарб, пластику і багато чого іншого. І, уявіть, одна з перерахованих рослин може очистити площу однієї кімнати і навіть більше.

Було помічено, що в приміщенні, де стояли кімнатні рослини, люди на 30-40% рідше хворіли. Людський організм починає боротися з хворобами та інфекціями, коли вони вже потрапляють всередину, а рослини роблять по-іншому: вони виділяють речовини назовні, щоб до них нічого поганого не потрапило, захищаючи себе цим. Виробляючи фітонциди, рослини тим самим очищають повітря, яке ми вдихаємо.

Що стосується вулиці, то в своєму саду для очищення повітря можна висадити хвойники (ялівець, туя, кипарисовики, ялина тощо), що вбивають патогени. Корисно проводити поруч з хвойними рослинами 30-40 хвилин в день.

Ось і все! Сподіваюся, що стаття будемо корисна читачам газети «Хазяїн».

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ