Ремонт та оновлення домашніх речей

Ремонт и обновление домашних вещей
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Реанімуємо білизну
  2. Стильна подушка
  3. Реставрація одягу
    1. Латка
    2. Штопання
    3. Перелицювання

Часто господарі без вагань позбуваються старої речі та купують нову. Але це не завжди виправдано, бо нове не завжди більш якісне. Ремонт та відновлення старих речей – це не скупість, а життєва необхідність. Іноді просто не можна розпрощатися із улюбленою річчю. Нескладний ремонт домашніх речей можна зробити самотужки.

Реанімуємо білизну

Якщо простиня протерлася посередині, а інша її частина ще міцна, білизну можна відновити. Найпростіше розрізати її посередині (залежно від проблемного місця, це можна зробити як вздовж, так і впоперек), обрізати протерті чи рвані краї, застрочити, а потім зшити заново посередині.

Коли викинути середню частину простині, після зшиття обох частин, вона стане дещо меншою. Якщо ж розмір має бути таким, як до ремонту, вшивається тканина схожа за кольором, або інша – для контрасту.

Якщо дірка ще не дуже велика, непоганий варіант – поставити латку. Вона має бути більша, ніж дірка, бо біля розірваного місця зазвичай зруйнована структура волокна, яке швидко порветься. Колір латки не стільки важливий, як фактура тканини – латка має бути приблизно такою ж, як і простинь. Щоб відчувати себе комфортніше, такі ж латки-обманки можна пришити по краях простині чи на наволочках. Перед тим як накласти латку, матерію потрібно простирати і випрасувати, щоб вона не сіла.

Стильна подушка

Улюблена подушка на дивані потерлася й має непривабливий вигляд. Щоб її обновити, можна зшити наволочку із старого одягу із оригінальної тканини. Все просто: вирізати квадратні чи прямокутні (залежно від форми подушки) деталі, зшити і одягти в них подушку.

Для лицьової сторони подушки добре підходять футболка з цікавим дизайном, бантики, оригінальні кишені. Нині популярні наволочки для подушок із джинсового одягу та сорочок із кишенями. Можна використати техніку клаптикового шиття – це буде не лише по-домашньому, а й незвично і привабливо.

Реставрація одягу

Зручний і практичний буденний одяг, який потерся чи порвався, можна полагодити досить вдало. Це продовжить термін служби ще на кілька років.

Латка

На проблемне місце на домашніх джинсах можна накласти латку. Чудово, коли є шматочок тканини після їх укорочування. Якщо саме такого немає – підійдуть інші обрізки джинсової тканини. За фактурою вони схожі.

Починаючи ремонт, джинси треба розкласти на столі та позначити крейдою проблемну ділянку – з діркою чи потертостями. Але обвести потрібно більшу площу, щоб тканина не порвалася далі. Із схожої тканини потрібно вирізати відповідну латку, її краї, трішки завернувши тканину, обробити вручну чи оверлоком.

Приготовлену латку прикладають до вивороту джинсів і прикріплюють шпильками. Потім прострочують латку на швейній машинці. Але для домашнього одягу цілком нормально можна пришити її вручну. Головне – зробити це охайно. Колір ниток має збігатися із кольором джинсів. Якщо не вдається захватити латкою маленькі дірочки, їх треба зашити вручну щільними дрібними стібками.

Цим способом можна ліквідувати дірки та потертості практично на будь-якому пошкодженому домашньому одязі.

Накладаючи латку, можна проявити креативність та індивідуальність – для контрасту можна взяти тканину іншого кольору і фактури. Доволі оригінальний і сміливий вигляд має шкіра та органза.

Штопання

Якщо розрив тканини невеликий або тканина на одязі дуже потерлася, що аж світиться, краще застосувати штопання. Насамперед, це місце треба попрасувати. Вивернути одяг навиворіт та зміцнити проблемну ділянку за допомогою дублерина чи клейової павутини. Нитки, що стирчать із лицьової сторони, видалити. Обробити пошкоджене місце стібками, а потім паралельними рубчиками на тканині. Нитки мають бути підібрані в тон тканини.

Можна обійтися без клеючих елементів – самими нитками. Після прасування пошкодженої тканини, на початку розриву нитку вивести на ліву сторону й закріпити. З’єднати краї розриву частими стібками ниткою в тон тканини. Заштопане місце добре випрасувати.

Штопання можна використовувати, якщо з тканини вирваний клапоть. Його варто прикласти на місце і пришити відповідними нитками.

Перелицювання

Термін експлуатації одягу збільшується при перелицюванні – тобто заміні виворотної частини речі на лицьову. Адже, зазвичай, виворітна сторона не вигорає і виглядає як нова. Нерідко перелицьовують комір водолазки, який кошлатиться, або чоловічої сорочки, що має потертості. Також часто перелицьовують манжети.

Процес цього оновлення такий: на водолазці відрізати комір по лінії горловини, розрізати його по шву з’єднання. Вийде прямокутник, який розгладити гарячою праскою через вологу тканину. Після цього скласти комір колишньою лицьовою стороною всередину, випрасувати згин. Далі зшити зигзагоподібним рядком короткі сторони прямокутника. Вивертаємо його і маємо перелицьований комір-стійку для водолазки. Залишається вкласти його в горловину, зафіксувати шпильками і зшити зигзагоподібним рядком.

Головне при перелицюванні – дуже акуратно розпороти одяг по швах. Перелицювати можна піджак та навіть пальто.

Чим простіший одяг, тим легше він піддається ремонту та оновленню. Речі з великою кількістю відрізних деталей складної форми, вироби з клейовим з’єднанням деталей та вузлів не можуть бути перелицьовані, адже клей з вивороту видалити неможливо.

Віта КОНОВАЛЕНКО.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ