Підживлення в саду і на городі у червні

Подкормки в саду и на огороде в июне
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Захист від похолодання
  2. Підживлення в саду
  3. Підживлення часнику

Ось літо і вступило в свої права, але у нинішньої погоди чомусь свої розклади. Тому ніхто вже не дивується, коли в червні доводиться знову в фуфайках ходити. А всі рослини в цей час одягнути фуфайки не можуть, тому страждають від похолодання і вогкості.

Значить, господарі повинні уважно спостерігати за посадками, і якщо черешки листя на овочевих культурах забарвлюються у пурпурний колір, а на нижніх листках почали з’являтися чорно-фіолетові плями, значить, посадки перестали засвоювати фосфор або його просто недостатньо в ґрунті.

Потрібно терміново полити (1 л на кущ) все грядки розчином суперфосфату (3 ст. ложки на 10 л води), в воду бажано додати півлітрову банку деревної золи. При цьому треба пам’ятати, що внесення суперфосфату ефективно при його попаданні в зону коренів, оскільки в цьому добриві фосфор знаходиться у вигляді фосфорної кислоти, яка діє лише там, куди її внесли. Розкидання по ділянці ніякої користі не принесе (хіба що пирій краще рости стане).

Важливо: Якщо при посадці картоплі в кожну лунку додати 1 ч. ложку подвійного суперфосфату, крім підживлення ви позбавите город від дротяника!

Важливо: Суперфосфат не можна змішувати з сечовиною, натрієвою, калієвою і аміачною селітрою, карбонатом калію, крейдою, вапном ??? або доломітовим борошном!

Важливо: на кислому ґрунті суперфосфат використовувати не можна!

Захист від похолодання

При сильному похолоданні грядки з солодким перцем і баклажанами (вони гірше томатів переносять зниження температур і навіть після короткочасного впливу надовго припиняють ріст) краще накрити нетканим матеріалом або плівкою по дугах.

В крайньому випадку обприскайте посадки розчином Епін-Екстра або пролийте під корінь розчином Циркону. Це недорогі, але дієві препарати для зняття стресу у рослин від погодних фокусів.

Підживлення в саду

В середині червня, після того, як дерева скинули зайву зав’язь, проведіть рідке підживлення сечовиною (1 ст. ложка на 10 л води) або розкидайте по 10 г аміачної селітри на 1 кв. м, закладаючи її в ґрунт. Для обробки по листу дозу сечовини збільшують до 2 ст. ложок на відро води. Якщо урожай очікується високий, то через 3 тижні внесення добрива повторіть ще раз, але вже сумішшю Нітрофоски у сухому вигляді (25-30 г на 1 кв. м) або Нітроамофоски (20-50 г на 1 кв. м) 
і хлористого або сірчанокислого калію (10 г на 1 кв. м) і закладіть у ґрунт. Відповідно, для поливу зменште дози вдвічі.

При підживлення золою важливо вилити розчин під корінь відразу після розмішування, щоб фосфор не встиг випасти в осад. Для розчину береться 1 стакан золи і розмішується в 10 л води.

При підживленні настоєм коров’яку додавати в нього золу не рекомендується, тому що в цьому випадку з добрива зникне азот.

Чагарники чутливі до внесення добрив, тільки треба мати на увазі, що будь-які види смородини люблять фосфор, а ось аґрус полюбляє ласувати калієм.

Щоб живлення було збалансованим і принесло найбільшу користь, проводьте позакореневе підживлення мікроелементами у фазі цвітіння і зеленої зав’язі Плантафолом, Растворином або добривом Чистий лист. Це підвищить стійкість рослин до грибкових захворювань і збільшить розмір плодів.

В кінці першої декади червня потрібно провести підживлення азотними добривами, наприклад сечовиною. Можна підживити розчинами коров’яку або посліду.

Інна ТЕРНОВА,
агроном, м. Київ.

Підживлення часнику

В Україні більша частина городників в обов’язковому порядку вирощує озимий часник. До прибирання він буде готовий тільки до кінця липня, а ось в червні його необхідно підживити і він відповість вам більш важкими головками з великими зубчиками. Перед підживленням грядки необхідно розпушити, щоб розчин повністю вбрався в ґрунт.

Звичайно, найпростіше для цих цілей використовувати спеціальне комплексне добриво для цибулі та часнику. 1 ст. ложку такого добрива розчиняють в 10 л води і після розпушування і поливу проливають уздовж рядків розчин з розрахунку 200 мл під рослину. При відсутності такого добрива на початку місяця потрібно пролити грядку розчином Нітрофоски (2 ст. ложки на 10 л води), а ближче до кінця місяця – розчином простого суперфосфату (2 ст. ложки на 1 відро води).

Як і всі рослини родини цибулевих, часник любить золу. Її потрібно розсипати по грядці ближче до коріння і потім розпушити ґрунт. Вносити її можна до 10 липня. Як тільки кінчики листя часнику почнуть жовтіти – підживлення припиняються, а через пару тижнів треба починати прибирання часнику, щоб головки не почали хворіти.

Хозяин спецвыпуск. Чеснок

Після викопування в першу чергу відбираємо головки для посадки восени. Їх окремо пов’язуємо, просушуємо, поділяємо на зубки і протруюємо в розчині препарату Максим (за інструкцією) або будь-якому іншому препараті, призначеному для цього. Перед посадкою протруювання потрібно повторити.

Багато хто обурюється, коли я настійно рекомендую двічі протруювати весь посадковий матеріал. Мовляв, раніше взагалі про таке навіть не чули і ніколи не робили. Ну що тут можна сказати: раніше і хвороб багатьох не було і про колорадського жука навіть не чули. А тепер: хочеш урожай отримати – користуйся препаратами, по-іншому вже ніяк не виходить.

Ольга ЧОРНОУСОВА,

садівник-городник.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ