Домашній адвокат

Домашний адвокат
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Допомога одиноким матерям
  2. У підвішеному стані
  3. Як розрахувати пенсію
  4. Право на сінокіс

Допомога одиноким матерям

Я самотня мама двох дітей віком 12-17 років, працюю, отримую мінімальну зарплату. Скажіть, будь ласка, які виплати на дітей повинні у мене бути?
М. К. (отримано електронною поштою).

З питання не зрозуміло, чи ви повторно зверталися в Управління соцзахисту для призначення допомоги як малозабезпечена сім’я? Тому необхідно звернутися до Управління соцзахисту у вашому місці проживання і отримати всю консультацію з питання отримання допомоги як малозабезпечена сім’я, після вивчення документів.

Сума допомоги одиноким матерям розраховується, виходячи з різниці між 100% прожиткового мінімуму, встановленого для дитини відповідного віку, та середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Будь-які соціальні виплати в Україні здійснюються, виходячи з сукупного доходу сім’ї, а не з факту отримання мінімальної заробітної плати. Отже, вам необхідно поновити статус малозабезпеченої сім’ї.

У підвішеному стані

Прожили з чоловіком 17 років, він інвалід 2 групи, чорнобилець. Йому дали квартиру, ми були удвох в ній прописані. Чоловік помер, поховала його за допомогою друзів і сусідів, маю на це папери.
Заповіту немає, батько чоловіка подав до суду позов на виселення з квартири. Чи маю я право залишитись в цьому помешканні? Які обставини (свідчення) могли б допомогти мені в цьому питанні?

Марія, Полтавська обл.

Як мені зрозуміло з самого питання, ви не подавали заяву на прийняття спадщини. Батько померлого у першій черзі спадкоємців. Якщо він уже оформив право власності на спадкове майно, то має право звернутися до суду про ваше виселення. Своє право на володіння та користування даним майном ви можете також відстоювати в суді. Згідно ст. 74 Сімейного кодексу України, якщо жінка та чоловік однією сім’єю проживають (шлюб незареєстрований), то все майно, набуте за час такого проживання, переходить в розряд спільної власності. На практиці факт спільного проживання може доводитися спільними фотографіями, відпочинком та показаннями свідків, яких необхідно викликати до зали суду.

Як розрахувати пенсію

У 2012 році мені виповнилося 60 років. Пенсію почав отримувати з 2005 року по третій групі інвалідності з доплатою за вироблений, на той час, 25-річний стаж. А всього 32 роки стажу. У 60 років заяву на перерахунок не подавав. Отримую зараз 2000 грн. Скільки потрібно років трудового стажу для тих, кому виповнилося 60 років в 2012-2103 роках: 25 або 35 років? У колгоспі я працював водієм цементовоза, в період з 1975 року по 1986 рр. отримував 200 рублів. Чи може вплинути цей рівень зарплати на перерахунок пенсії? Де можна зробити незалежний перерахунок пенсії за всіма наявними документами, чи можливо це?
Є. І. МИХАЙЛКО.
с. Кам’янка Донецької обл.

Відповідно до статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення», право на пенсію за віком мають чоловіки – після досягнення 60 років і при стажі роботи не менше 25 років.

Що стосується заробітної плати в розмірі 200 рублів, необхідно врахувати таке. Середньомісячний заробіток для обчислення пенсій береться за будь-які 60 календарних місяців роботи поспіль протягом усієї трудової діяльності, незалежно від перерв у роботі, та за період роботи, починаючи з 1 липня 2003 року до моменту звернення за пенсією. Заробіток за період роботи до 1 липня 2003 року враховується на підставі документів про нараховану заробітну плату (виплати, дохід), виданих у встановленому законодавством порядку, а за період роботи, починаючи з 1 липня 2003 року – за даними персоніфікованого обліку відомостей у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Самостійний розрахунок можна провести на сайті https://pensia.ua/ua/.

Право на сінокіс

Коли проходило розпаювання земель, були сертифікати, а потім видали державні акти на землю, а на сіножаті обіцяли віддати наступного року. Відтоді минуло 20 років. Хочу дізнатися, чи мають право пайовики на сіножаті?
В. В. ЧЕРЕПАХА, с. Геніївка Харківської обл.

Відповідно до статті 3 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)», підставами для виділення земельних ділянок у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) є рішення відповідної сільської, селищної, міської ради.

Особи, власники сертифікатів на право на земельну частку (пай), які виявили бажання одержати належну їм земельну частку (пай) в натурі (на місцевості), подають до відповідної сільської, селищної, міської ради заяву про виділення їм земельної частки (паю) в натурі (на місцевості).

Земельна частка (пай) виділяється її власнику в натурі (на місцевості), як правило, однією земельною ділянкою. За бажанням власника земельної частки (паю) йому можуть бути виділені в натурі (на місцевості) дві земельні ділянки з різним складом сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сінокоси або пасовища).

Отже, так, маєте право на сінокоси.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ