Фавероль – миролюбні царствені «дами»

Фавероль - миролюбивые царственные «дамы»
Фото GettyImages
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Всі кольори веселки – фавероль!
  2. Вимагають догляду
  3. Утримування фаверолей

Поступово виводилися нові породи і про цю якось призабули: інтерес до неї згас, вона перестала користуватися попитом. А даремно. Адже ці птахи дуже ошатні, їх м’ясо володіє прекрасними смаковими якостями (дрібноволокнисте, біле, соковите), непогана несучість (до 180 штук). Вага яйця становить не менше 55 г. Півень важить від 4 до 5 кг, а курка – від 3,4 до 4,3 кг. Тривалість життя – 5-7 років. Вони витривалі і з легкістю пристосовуються до холодних кліматичних умов. Ця порода курей ідеально підходить для заміської садиби або міського двору.

Доброзичливі французькі «дами» можуть підкорити ваші серця і уми всього за кілька секунд. Якщо вам потрібна птиця, яка викликає посмішку, чудово ладнає з дітьми і до того ж не думає про те, щоб когось клюнути, то фавероль – підходящий варіант для вас. Недоліком цих миролюбних натур є той факт, що на них іноді можуть нападати менш благонамірені кури інших порід, що може спровокувати бійку.

Всі кольори веселки – фавероль!

Вони по-справжньому гарні від природи: чорне, коричневе, мереживне синє, лососеве, біле – таке забарвлення у цих пернатих. Півень масивний і широкий в грудях. Передня частина голови покрита пір’ям. Гребінець прямостоячий, дзьоб короткий і сильний. Спинна частина широка, піднята до хвоста. Крила невеликі, щільно прилягають до корпусу. Має 5 пальців і маленький хвіст.

У курки спинна частина нахилена до сильно розвиненого хвоста і мала борідка. Півнів прикрашають м’які, гладкі, густі борідки і баки, які надають їм особливого вигляду, вдало виділяючи їх серед інших птахів. Ноги фаверолей покриті розкішним оперенням. Вони мають репутацію спокійних, неагресивних і досить царствених птахів.

Вимагають догляду

Додаткове оперення фаверолей вимагатиме часу для догляду – бруд та інше сміття можуть прилипнути на їхні бороди. Також вони вразливі до вошей. Якщо вам потрібно «вичистити» їх, дотримуйтеся обережності в зоні навколо очей і дзьоба. Оперення ніг також може уражатися курячим кліщем – не видно, поки проблема не стане помітною. Знову ж таки, регулярна перевірка повинна тримати цю можливу проблему під контролем. Ще їх необхідно перевіряти на наявність глистів і кокцидіозу. Глистів виганяють Празівером, а від кокцидіозу застосовують Толікокс.

Для знезараження пташника готують зольний розчин. Беруть 3 кг деревної золи і заливають 10-15 л окропу, настоюють кілька годин і проціджують. Потім цей розчин знову доводять до кипіння і обприскують стіни, стелю, підлогу пташника, промивають сідала і годівниці. З метою профілактики від червоного кліща і пухоїда рекомендується застосовувати такий спосіб: насипте в широкі ємкості деревну золу. Кури будуть в ній «купатися» і разом з тим очищатися від паразитів.

Кури фавероль спокійні, малорухливі, флегматичні, що може призвести до ожиріння. Щоб уникнути цього, необхідне обмежене годування, особливо курей. Спочатку птиця буде погано нестися, а при серйозному ожирінні починаються запальні процеси в органах дихання.

Жирові відкладення заважають нормальній роботі шлунка, кишечника і серцево-судинної системи. З’являються запори і проблеми з опорно-руховою системою – птах починає падати на ноги. Яйця від ожирілих курей непридатні для інкубації.

Утримування фаверолей

Кури породи фавероль завжди несуться в гніздо, ніколи не розкидають яйця, оплід яєць стабільний і досить високий, не менше 70%, курчата добре виводяться і відрізняються міцним здоров’ям.

Порода м’ясна, тому фаверолі вимагають збалансованого харчування, якщо мінералів не вистачає, то у них починають випадати пір’я. В цьому випадку додають до основного корму м’ясо-кістковий фарш, сиру морську рибу і сірку (щодня по 0,3 г). Щоб отримати найкращий результат у додаванні живої ваги, куркам м’ясних порід необхідно давати картоплю. Перед годуванням її відварюють і додають в мішанки.

Фаверолі – відмінні фуражири і дуже непогано самостійно годуються. Тому в літній період їх треба утримувати у вольєрі. Об’ємистих кормів з’їдають багато, завдяки чому дешево обходяться. Вони скльовують навіть колорадського жука і слимаків. Але до цього їх треба поступово привчати. З чотиритижневого віку курчатам підмішують в корм разом із зеленню дрібно посічене картоплиння (щоб вони звикли до його запаху), а з місячного віку в раціон додають дроблених колорадських жуків. І вже тримісячний молодняк вільно клюватиме колорадських жуків на картопляному полі.

Кури добре обкльовують віники з деревних гілок, листя яких дуже поживне. На зимовий період їх заготовляють так: зрізують гілочки акації, берези, липи довжиною 60 см зі здоровими листовими пластинами, зв’язують по 10 штук у віники, розвішують для висихання під навісом. Висихають вони через 4-5 діб. Зберігають у сухому місці. На кожну особину готують по 15-20 віників.

Так само корисно заготовити кропиву, дикорослі трави і сіно. У морозні дні корми краще замішувати на гарячому кістковому відварі або на теплій воді. Фаверолі погано ходять по решітчастій підлозі, можуть впасти і поламати ноги. Найкраще, коли в курнику очищена підлога посипана тирсою або дрібною деревною стружкою, які замінюють через кожні 2-3 дні. До того ж вичищена тирса з послідом є натуральним добривом для саду.

Селекціонерами виведена карликова порода фаверолей, вага яких не перевищує кілограма. Забарвлення їх також ошатне, вони рухливі та верткі. Несучість становить приблизно 120 яєць на рік.

Людмила КУРГАН.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ