Покликав квітень на грядки

Позвал апрель на грядки
Реклама

Читати російською мовою

Ну ось, нарешті, і дочекалися! Власники присадибних і дачних ділянок, які взимку так скучили за садом-городом, дружно висипали на грядки. Готуємо землю до посіву: де треба оремо або культивуємо, окремі ділянки перекопуємо. Під оранку непогано б розкидати гній, хоча його можна і давати точково, підсипаючи в лунки.

Прийшла пора для посіву холодостійких культур: редиски, кропу, петрушки, шпинату, моркви, салату, руколи. Також висадіть розсаду ранньої капусти в підготовлені та удобрені ямки. До речі, посів на розсаду капусти пізніх сортів можна зробити прямо в лунки на городі: вона виросте міцною, тільки від заморозків її потрібно захищати хоч тією ж розрізаною навпіл пластиковою п’ятилітровкою. Також накрийте і висаджену ранню капусту, якщо є ймовірність заморозків.

Посипте сходи редиски і капусти золою, відганяючи блішку.

Закладіть ранню грядку гороху мозкових сортів, щоб ласувати їм вже на початку літа.

Якщо є зайва поліетиленова плівка, накрийте нею ділянки майбутніх грядок: це спровокує швидкий ріст бур’янів і позбавить від їх сусідства посаджені незабаром культури.

Посаджену восени спаржу треба вище підгорнути, щоб пагони відбілились. Цю процедуру можна замінити засипанням кущиків якісним перегноєм, який одночасно стане добривом.

Дістаємо зі сховищ картоплю, перебираємо її, відбраковуючи хворі та пошкоджені бульби, розкладаємо посівний матеріал на пророщування. Якщо в процесі зберігання наросли тонкі паростки, обриваємо їх, тому що вони нам потрібні товсті та міцні.

Основну масу картоплі садимо в кінці квітня, але грядку з ранньою картоплею закладаємо на пару тижнів раніше. Якщо накриємо її плівкою, то сходи з’являться раніше, ну і урожай, відповідно, теж.

Сіємо цибулю, а ось сіянку висаджуємо при настанні стійкого тепла, інакше вона піде в стрілку.

Придивіться до озимого часнику: якщо його перо посвітлішало, підживіть калієм. Можна перед поливом посипати міжряддя золою. Уповільнений ріст часнику говорить про нестачу живлення. Розмішайте в 10 л води по 1 ст. ложці сечовини і пташиного посліду і пролийте під головки, що формуються.

Ще не пізно засіяти сидератами ділянки, призначені для майбутніх грядок з помідорами, перцем, огірками. Прикопати потім можна буде навіть невеликі сходи, все одно вони дадуть органіку, що швидко розкладається, одночасно приглушивши зростання бур’янів.

Не забудьте про загартування кімнатної розсади і виносьте її на свіже повітря, оберігаючи від заморозків і поступово привчаючи до прямих сонячних променів і вітру.

Дмитро ЖИВОГЛЯД,
агроном,
м. Харків.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ