Портулак в якості корму

0
885
Портулак в качестве корма
Реклама

Читати російською мовою

Наші ділянки по весні заполоняє портулак.
Про його користь для людини чули багато.
А ось чи можна його згодовувати домашнім тваринам,
особливо кроликам і птиці, якщо так, то в яких кількостях?
Це питання цікавить багатьох.
В. І. ВАРЧЕНКО.
с. Соколове
Новомосковський р-н
Дніпропетровської обл.

Шановна Віро Іванівно! Гарне питання. Раз вже цей бур’ян окупував ваші городи, то чому б не отримувати з цього користь. Тим більше, що в портулаку маса корисних речовин, починаючи від білків, цукрів і кислот (серед яких знаменита аскорбінова), закінчуючи масою вітамінів і мінеральних речовин. За кордоном портулак навіть культивують як овочеву салатну і шпинатну рослину. У нас же він використовується в медицині в якості лікарського засобу, адже кальцій, магній, залізо і марганець, що містяться в ньому, зміцнюють кісткову тканину і оберігають від розвитку остеопорозу.

А чим гірше ті ж кролики, питається? Їм хіба не потрібні вітаміни і мікроелементи? Ще як потрібні! Тільки робити все треба з розумом.

Перш за все, портулак, який ми будемо згодовувати вухатикам, повинен бути чистим, тобто збирати його потрібно в суху погоду або промивати, якщо сланкі стебла забруднилися після дощу.

Далі обов’язково обрубуємо корінь: він непридатний в їжу, більш того – отруйний.

Третій момент: свіжий портулак давати кроликом категорично не можна. Тому спочатку рослину трохи підв’ялюємо і тільки тоді кладемо в клітку.

Щодо дози важко сказати точно. Досліджень на цю тему поки не проводилося. Тому орієнтуйтеся на ситуацію і самопочуття кроликів. 50-
80 г цієї трави на день для дорослого кролика не завадить точно, зате внесе різноманітність в його раціон.

Про всяк випадок нагадую правило, що будь-яку зелень бажано давати після основного приймання їжі, інакше можна спровокувати здуття живота і підвищене газоутворення у кроликів.

На зиму заготовити портулак не вийде: сохне ця рослина погано, швидше в’ялиться, але потім буде пліснявіти. Та й влітку сильно сподіватися на нього, як на постійний корм, не варто. Так, в якості вітамінної підгодівлі по 2-3 стебла на кілька особин підкидати в годівницю можна.

Увага!


  • Мова йде тільки про городній портулак. Декоративний портулак категорично не можна давати кроликам. Навіть його запах іноді призводить до загибелі даних тварин.
  • А ось курям можете давати портулак в трохи більших кількостях – просто кидати під ноги: вони склюють те, що їм потрібно, а решту розгребуть.
  • Варто звернути увагу і на те, що насіння портулаку разом з відходами кроликів і курей знову потрапить на город, тобто, згодовуючи портулак тваринам, ми створюємо сприятливі умови для подальшого потрапляння цього бур’яну в ґрунт.

На запитання читачів відповідали –
Олександр РІДНИЙ, інженер.
м. Бахмут Донецької обл.
Дмитро ЖИВОГЛЯД, агроном.
м. Харків.

Веббанер Хозяин Укрпошта
Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ