Портулак в якості корму

Портулак в качестве корма
Реклама

Читати російською мовою

Наші ділянки по весні заполоняє портулак.
Про його користь для людини чули багато.
А ось чи можна його згодовувати домашнім тваринам,
особливо кроликам і птиці, якщо так, то в яких кількостях?
Це питання цікавить багатьох.
В. І. ВАРЧЕНКО.
с. Соколове
Новомосковський р-н
Дніпропетровської обл.

Шановна Віро Іванівно! Гарне питання. Раз вже цей бур’ян окупував ваші городи, то чому б не отримувати з цього користь. Тим більше, що в портулаку маса корисних речовин, починаючи від білків, цукрів і кислот (серед яких знаменита аскорбінова), закінчуючи масою вітамінів і мінеральних речовин. За кордоном портулак навіть культивують як овочеву салатну і шпинатну рослину. У нас же він використовується в медицині в якості лікарського засобу, адже кальцій, магній, залізо і марганець, що містяться в ньому, зміцнюють кісткову тканину і оберігають від розвитку остеопорозу.

А чим гірше ті ж кролики, питається? Їм хіба не потрібні вітаміни і мікроелементи? Ще як потрібні! Тільки робити все треба з розумом.

Перш за все, портулак, який ми будемо згодовувати вухатикам, повинен бути чистим, тобто збирати його потрібно в суху погоду або промивати, якщо сланкі стебла забруднилися після дощу.

Далі обов’язково обрубуємо корінь: він непридатний в їжу, більш того – отруйний.

Третій момент: свіжий портулак давати кроликом категорично не можна. Тому спочатку рослину трохи підв’ялюємо і тільки тоді кладемо в клітку.

Щодо дози важко сказати точно. Досліджень на цю тему поки не проводилося. Тому орієнтуйтеся на ситуацію і самопочуття кроликів. 50-
80 г цієї трави на день для дорослого кролика не завадить точно, зате внесе різноманітність в його раціон.

Про всяк випадок нагадую правило, що будь-яку зелень бажано давати після основного приймання їжі, інакше можна спровокувати здуття живота і підвищене газоутворення у кроликів.

На зиму заготовити портулак не вийде: сохне ця рослина погано, швидше в’ялиться, але потім буде пліснявіти. Та й влітку сильно сподіватися на нього, як на постійний корм, не варто. Так, в якості вітамінної підгодівлі по 2-3 стебла на кілька особин підкидати в годівницю можна.

Увага!


  • Мова йде тільки про городній портулак. Декоративний портулак категорично не можна давати кроликам. Навіть його запах іноді призводить до загибелі даних тварин.
  • А ось курям можете давати портулак в трохи більших кількостях – просто кидати під ноги: вони склюють те, що їм потрібно, а решту розгребуть.
  • Варто звернути увагу і на те, що насіння портулаку разом з відходами кроликів і курей знову потрапить на город, тобто, згодовуючи портулак тваринам, ми створюємо сприятливі умови для подальшого потрапляння цього бур’яну в ґрунт.

На запитання читачів відповідали –
Олександр РІДНИЙ, інженер.
м. Бахмут Донецької обл.
Дмитро ЖИВОГЛЯД, агроном.
м. Харків.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ