Як розводити нутрій

Как разводить нутрий
Фото GettyImages
Реклама

Читати російською мовою

Хотів завести нутрій,
але не знаю, з чого почати,
яку породу вибрати,
як за ними доглядати?
В. В. АНТОНЮК,
с. Ненашів,
Тульчинський р-н
Вінницької обл.

Зміст

  1. Житло для нутрій
  2. Харчування гризунів

Для початку слід визначитися з метою розведення нутрій. Від цього залежить, яку вибрати породу. Якщо звірята підуть на хутро, потрібно, перш за все, звернути увагу на їх забарвлення. За забарвленням всі породи можна розділити на стандартні і кольорові.

Стандартні нутрії мають коричневе забарвлення і найбільше схожі на своїх диких родичів. Відтінки хутра при цьому можуть бути різними. Звірята мають відмінні репродуктивні властивості (від одного приплоду – 5-7 дитинчат), невибагливі до харчування. Досягають ваги 5-
7 кг (максимум 12 кг), при цьому 2-
3 кг – чисте м’ясо. При нормальному харчуванні шкурки цієї породи мають високу якість.

Серед кольорових можна виділити кілька найпоширеніших порід.

Золотиста. У цих нутрій красивий рудувато-золотистий відтінок шкурки. Колір розподілений нерівномірно, але від цього хутро виглядає ще цікавіше. На животиках воно світліше, іноді рожеве. Показники розміру і ваги у золотистих нутрій такі ж, як і у стандартних. Репродуктивні функції дещо гірше. При спарюванні зі своєю породою мають 4-5 дитинчат, з іншою – не більше 3.

Чорна. У них блискуче чорне хутро з синюватим відливом, яке у виробах виглядає дуже заможно. Вперше цю породу стали розводити в Аргентині. Але досить швидко звірята з півдня перекочували в Америку і Європу. У чорних нутрій висока плодючість – 5-6 дитинчат в кожному приплоді. При схрещуванні зі стандартною породою можуть народжуватися як чорні, так і буруваті нутрії. Зазвичай – 50х50. Після линьки на чорному хутрі змішаних порід можуть з’являтися рудуваті плями.

Лимонна. Ця порода була виведена при схрещуванні італійської та бежевої нутрій. Хутро лимонної нутрії може мати різне забарвлення – 
від жовтого до світло-коричневого. Але в кожному кольорі присутній лимонний відтінок. Ці нутрії плідні – за раз мають 5-6 дитинчат.

Снігова. Звірята цієї породи мають дуже красиве сніжно-біле хутро. Але отримати таке забарвлення непросто. Для цього схрещують срібних нутрій з італійською білою або золотистою породою гризунів. При схрещуванні з нутріями стандартної породи дають приплід 5-6 особин, зі своєю породою – не більше 4.

Срібляста. У нутрій цієї породи дуже незвичайне темне хутро з блакитно-сріблястим опушенням. Вироби з нього виглядають розкішно. Це забарвлення зустрічається досить рідко, тому дуже цінується. Репродуктивні здібності породи середні. Особини сріблястої породи можуть досягати значних розмірів – 
до 12 кг.

На м’ясо розводять нутрій – стандартних, сріблястих, азербайджанських білих. Особини цих порід при гарному догляді можуть досягати 12, а іноді і 15 кг.

Житло для нутрій

Клітини для нутрій можна купити, а можна спорудити самому. Головне, щоб житло було досить просторим, обов’язково з басейном, адже звірята багато часу проводять у воді. Важливо, щоб будиночок був теплим, з правильних матеріалів, з хорошим доступом для догляду за охайними тваринами.

На 2 особини знадобиться клітина або вольєр довжиною не менше 
100 см і шириною не менше 40-
50 см, висота повинна бути близько 70 см. Обов’язково повинна бути клітина, в яку можна буде відсадити вагітну самку.

Зручно, якщо є зимове і літнє житло.

Так як звір досить рухливий, потрібен майданчик для вигулу. Це може бути вольєр, не менше 1,5-
2 м в довжину і 1 м в ширину. Нутрії добре лазять, тому висота повинна бути не менше 80 см.

Будиночки для нутрій повинні бути міцними. Не можна забувати, що це гризун, який може зробити діру або підкоп і втекти. Краще всього використовувати бетон, шифер, металеві сітки, можна – цегла, шлакоблоки і т. д. Самку з приплодом бажано тримати в сусідній клітині, яка відокремлена металевою сіткою – щоб тварина не сумувала.

У вольєрах з металевих сіток повинен знаходитися будиночок для теплолюбних гризунів. Його довжина – не менше 80 см, ширина – 
близько 40 см, висота – 60-80 см. будиночок може бути дерев’яним, але зсередини укріплений шифером або сітками.

Харчування гризунів

Нутрії досить всеїдні. Звіркам можна давати ті ж корми, що і кроликам, вівцям, великій рогатій худобі. В їх меню повинні бути ячмінь, овес, кукурудза, пшениця, пшеничні висівки, кормові дріжджі, трав’яне борошно, горохове і кісткове борошно, кормова крейда, шрот соняшника, кухонна сіль. Також фахівці рекомендують давати звірам комбікорми, зернові концентрати, коренеплоди – моркву, картоплю, брукву, капусту, буряк, а також – яблука. Люблять нутрії погризти гарбуз і кабачки, огірки, помідори, листя салату, щавель. Картоплю потрібно давати варену. Решту коренеплодів різати великими шматочками. Можна підгодовувати опалим листям садових дерев. Для хорошої роботи шлунково-кишкового тракту щодня давати трохи грубих кормів – сіна, соломи, гілочок (30-
50 г на добу на дорослу особину).

Дорослий звір за день з’їдає 200-300 г коренеплодів і трави, концентрованих кормів – до 200 г, сіна – 30-40 г. У клітці завжди повинна бути вода – гризуни багато п’ють. Якщо в раціоні присутнє бадилля, потрібно додавати в корм крейду – 0,5 г на добу на одну голову (бадилля погіршує засвоєння кальцію).

Годувати тварин потрібно 2 рази на день, вранці і ввечері, бажано в один і той самий час. В обід рекомендується перекус з сіна або трави (траву попередньо слід промити).

Наталія ШАПОВАЛ.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ