Металеві штирі від капустянки

Металлические штыри от медведки
Фото GettyImages
Реклама

Читати російською мовою

Від капустянки вкопують металеві штирі,
на які надягаємо ПЕТ-пляшки.
Від вітру йде хороша симфонія.
Чи допомагає це, чи марна трата сил?
Г. Ф. ДАВИДОВИЧ,
с. Михайлівка,
Вільнянський р-н
Запорізької обл.

Питання про капустянку дуже цікаве. І головне, як звучить: ми вкопуємо, а ви скажіть – допомагає це чи ні? Якщо робота зроблена, то потрібно поділитися результатом.

Проти капустянки існує не менше 30-ти методів боротьби – фізичні, біологічні, хімічні, механічні, акустичні тощо. Жоден з них не дає стовідсоткового результату. Співаючі пляшки, шумливі від вітру флюгери, вітрові генератори, ультразвукові відлякувачі в більшості випадків ефекту не дають.

До всіх шумів шкідники поступово звикають. Тим більше, що вони не розуміють, що таке межа. Подув вітер, заспівала пляшка – звір налякався і пішов на 20 метрів. Вітер вщух, самка знову прилетіла, відклала яйця. Потомство слухає симфонію в період свого розвитку і насолоджується.

Можна налякати гарненько за допомогою бензинової або електричної косарки. Кротів ганяє конкретно. Все-таки 90 децибел, як дасть по вухах! Тепер ще такий момент: ви боретеся з шкідником, а сусіди розводять. У них корова, повно гною – знайомий випадок, так? Прямо-таки розсадник капустянки.. Якщо ж у вас просто дача, то треба домовлятися з сусідами і вести боротьбу на багатьох напрямках. Застосовувати і пляшки, і приманки, і механічні пастки, і пивні, і медові.

Капустянка не переносить інфразвук, який можна отримати при роботі вітрового генератора. Це можливо тільки на присадибній ділянці і то далеко від житла. Людині також некомфортно від таких вібрацій.

Встановивши на дачі металеві штирі, необхідно встановити і охорону. Завжди знайдеться жвавий «металіст», який не розділяє вашу думку гуманної боротьби зі шкідником, а ось метал віднести в пункт прийому – основне його заняття. Є ще є інформація, що капустянка не переносить вбиті свіжі осикові і вільхові кілки. Ось їх точно красти не будуть. Але їх треба ставити через кожні 2 м і періодично освіжати (але повторюся – метод дуже малоймовірно ефективний, як на мене). І якщо з пляшками у нас проблем немає, то де взяти стільки осики?

Потрібно припинити розводити капустянку, і вона швиденько сама зникне. А на крайній випадок, за тиждень перед висадкою розсади просто слід протруїти комаху отруєними принадами, забитими акуратно в підготовлені для розсади рядки.

На запитання читачів відповідав
Олександр РОДНИЙ,
інженер-технолог,
м. Бахмут Донецької обл.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ