Як боротися з травою-мокрицею

Как бороться 
с травой мокрицей
Реклама

Читати російською мовою

На нашій ділянці багато низької трави,
яка просто повністю заплітає ґрунт.
Її начебто мокрицею називають.
Скільки не видираємо –
вона знову наполегливо відростає.
Підкажіть, чим можемо її обробити?
Або як ефективніше боротися?
Олександра ПРИЛЕЖНА,
м. Краматорськ Донецької обл.

Консультує Дмитро Живогляд, 
агроном:

– Вже вкотре нам надходять скарги на цю рослину. Називається вона мокриця зірчаста або зірочник середній. Перш, ніж розповісти, як від неї позбутися, відзначимо, що ця рослина має і масу вельми корисних якостей. По суті – це овочева, кормова і лікарська культура, як кажуть, «в одному флаконі». Її відмінно їсть вся домашня птиця і тварини. А ще вона є живою мульчею і хорошим сидератом. У найближчих номерах ми постараємося узагальнити ці її якості детальніше.

Звичайно ж, при всіх корисних властивостях присутність бур’янів на овочевих грядках небажана, на відміну від саду, де мокриця приносить більше користі і навіть необхідна деревам. Але на городі вона не дуже потрібна, особливо вона заважає рости молодим сходам в ґрунті і розсадниках. Тому потрібна навчитися боротися з цим бур’яном. Це вдається не дуже легко, так як за літо зірочник дає 2-3 покоління нових рослин.

Мокриця цвіте в теплу погоду. Може розмножуватися вегетативно. Навіть найсильніші зимові холоди їй не страшні (як і спека), тому цей бур’ян не вимерзає. Було помічено, що вона продовжує рости навіть взимку, під час відлиг!

Дивно, як швидко вона розмножується самосівом. Навесні після пробудження мокриця цвіте, проходить менше місяця від початку цього процесу, як вона дає насіння. Насіння проростає в ґрунті і незабаром дає нове покоління, яке теж дуже швидко дасть насіння. У такому активному режимі йде безперервний розвиток цього бур’яну. За одне літо вона може покрити територію всієї ділянки.

Виривати мокрицю марно – так як вона легко вкорінюється і росте навіть зі своїх пошкоджених частин. Насіння в ґрунті достатньо, щоб давати сходи протягом декількох років. Адже вони дрібні і легко потрапляють з дощовою водою і комахами через тріщини глибоко в ґрунт. Тому навіть зміна ґрунту в розсадниках від неї не позбавляє.

Якщо ви просапаєте мокрицю, а ґрунт вологий, трава, навіть розірвана на шматки, вкорінюється і зростає. Ґрунт настільки засіяний насінням зрілих рослин, що орати його потрібно тільки тоді, коли нове покоління рослин тільки з’явиться із землі.

За словами деяких дослідників, насіння мокриці в ґрунті не втрачає схожості протягом 30 років, тому необхідно викорчувати траву до того, як вона дасть насіння. Стебла мокриці потрібно згребти і переробити на компост.

Ретельна обробка місця, де росла мокриця, посадка інших овочевих культур, внесення гною як добрива допоможуть не провокувати активний розвиток цього бур’яну на ділянці.

Але найголовніше – мокриця росте лише на перезволожених ділянках. Якщо умови для неї не складаються, вона попросту не розвивається. Можливо, ви перестаралися з поливом або ділянка знаходиться в низині. Якщо знизити вологість, то мокриці на ділянці не буде. Також знизить її кількість внесення в ґрунт під перекопування деревної золи і вапна. Це підлужить ґрунт, а мокриця любить закислені ґрунти.

Крім того, мокриця легко знищується перекопуванням, а щоб не було її нових сходів, проведіть після їх появи прополку верхнього шару з їх підрізанням.

Перший час сходи мокриці дуже слабкі, тому якщо їх виполоти після перекопування землі і посіяти інші культури, то вони обженуть сходи мокриці, і вона вже мало завадить їх зростанню.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ