Помело: подарунок у домі, який принесе достаток, удачу та щастя на весь рік

Помело - подарок в дом, который принесет достаток, удачу и счастье на весь год
Реклама

Читати російською мовою

Так пахне мандаринами зазвичай перед Новим роком та Різдвом. Це родом з дитинства. Запах мандаринів, апельсинів завжди нагадував і нагадує, що скоро улюблені всіма свята. Раніше і з’являлися вони масово в продажу напередодні Нового року. А який тоді стояв ажіотаж?!

Сьогодні ж полиці магазинів, прилавки базарів цитрусовими рясніють цілий рік. Але якось влітку, в спеку, не так хочеться ними поласувати, хіба що в напоях. Правда ж? Напевно, тому, що навколо повно сезонних фруктів, які за якимось незрозумілим законом ближче до зими теж відходять на другий план.

Звичайно, справа в смаках кожного. Але цитрусові в холодну пору року – 
ще й головні помічники в боротьбі з простудними захворюваннями. Це не піддається сумніву, давно доведено. Є у них ще одна важлива властивість, а для багатьох головна – рятувати нас від осінньо-зимової нудьги, допомагати впоратися з незрозумілою депресією, яка раптом нахлинула, піднімати настрій і духовну рівновагу.

На базарних розвалах цитрусових в першу чергу привертає увагу величезна яскрава куля помело. У супермаркетах він виглядає якось буденно, не виділяючись. Може, на повітрі розкривається у всій своїй красі?

Це один з найбільших цитрусових плодів на Землі. Є такі, що важать до 10 кг! Як завжди, природа розпорядилася правильно – доброго і корисного має бути багато.

Купувати помело правильніше з листопада по березень, саме в цей період він по-справжньому стиглий, солодкий і смачний. Має насичений аромат, може бути блідо-зеленим або жовтим, пружинистим, немов гумовий м’ячик.

Багато кривляться, мовляв, гіркий. Але він не гірший за грейпфрут, його тільки треба правильно очистити. Гіркота помело знаходиться не в м’якоті, а в оболонці, яка зазвичай щільно її покриває і легко зчищається (легше, ніж у грейпфрута). Видаліть прозору оболонку і відчуєте тільки солодкість м’якоті. Гіркоти взагалі не буде, одна проблема – відразу плід навіть удвох з’їсти важко. Але він відмінно, навіть розділений на дольки, буде зберігатися хоч тиждень у холодильнику. Тільки шкірку з усіх дольок не поспішайте видаляти.

Помело у нас набирає популярності все більше. А ось китайці (вже вони-то знаються на рослинній їжі) насолоджуються цим фруктом давно (вони ж часто і поставляють його на наші ринки). Перші згадки про нього занесені в трактати Китаю ще до Різдва Христового (ось наскільки ми запізнилися!).

Поряд з тим, що цінують в цій країні помело за смак і корисність, він є для них… цінним подарунком. Такі вже традиції і вірування – приносить плід у дім щастя, достаток і успіх. Протягом багатьох століть у Китаї дарують помело на різні свята, а вже до Нового року – обов’язково.

Якщо ви принесете в дім до друзів помело в якості подарунка, поясніть, що це не тільки фрукт, який піднімає настрій, але і посил на весь майбутній рік щастя і удачі в їх будинок.

Людмила ГРИГОР’ЄВА,
м. Одеса.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ