Черепаха в домі

Черепаха в доме
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Вибираємо 
вихованців
  2. Очищення 
тераріуму
  3. Харчування
  4. Маленькі поради

Перед тим, як купувати черепаху, ви повинні розуміти, що це не іграшка, і вашому маленькому вихованцеві знадобиться дуже багато турботи, уваги і терпіння. Перед цим ви повинні бути достатньо проінформованими про те, як правильно доглядати за нею, оскільки існує маса нюансів, які необхідно враховувати при догляді за вашою персональною «Тортілою», оскільки багато захворювань цієї тварини часто є причиною поганого утримування. Неналежний догляд за черепахою скорочує її життя.

Тривалість життя в неволі цих плазунів становить до 60-ти років, тому слід ретельно обміркувати, чи варто приносити черепаху додому. Черепаха потребує досить великого акваріуму, щоб відчувати себе комфортно. Ви також повинні стежити за температурою в кімнаті, де вона живе, її доведеться постійно коригувати залежно від пори року. Ще важливо звернути увагу на хорошу фільтрацію води і правильне освітлення.

Вибираємо 
вихованців

Для утримання в домашніх умовах популярні три види черепах, хоча їх видове розмаїття вражає – на даний момент відкрито більше 300 видів.

Європейська болотна черепаха – вона дуже добре адаптувалася до нашого клімату. Якщо ви тримаєте цю черепаху у вільному тераріумі, проблем з утримуванням у вас виникнути не повинно. Крім того, багато хто цінує її за те, що вона споживає мало рослинної їжі і добре переносить замкнутий простір. Деякі підвиди болотної черепахи мають довжину близько 37 см і важать до 1,5 кг.

Також популярна червоновуха прісноводна черепаха, яку можна відрізнити від інших видів червоними смугами позаду очей. Цей вид черепах може досягати до 33 см в довжину, хоча самці зазвичай досягають розміру лише до 25 см.

Третім видом водних черепах (дуже популярний і широко поширений) є південна розписна черепаха, яка полюбляє жити в акватераріумі. Цю черепаху часто називають черепахою зі смугастою спиною. Будучи чудовим плавцем, ореол проживання для неї повинен бути досить великим.

Очищення 
тераріуму

Місце, в якому мешкає черепаха, має бути чистим. Важливо дезінфікувати резервуар для води і вчасно збирати відходи. Всі елементи декору акваріума або тераріуму, де утримується черепаха, повинні бути вчасно замінені. Не допускається звисання будь-яких дротів над акваріумом – це небезпечно, тому при чищенні корпусу завжди стежте за тим, чи не пошкоджений якийсь із дротів (підсвічування, подача кисню і т. п.)

Питна вода повинна регулярно змінюватися, тому що більшість черепах роблять свої «мокрі справи» прямо в неї. Якщо вони потім її п’ють, то хвороба вихованки не за горами, ось чому так важливо міняти воду щодня.

Також вода, в якій вони живуть, повинна регулярно очищатися. Щотижня близько чверті кількості води акваріума має бути обов’язково профильтровано. Якщо ви поселите багато водних рослин в акваріум, вони також забезпечать своєрідну фільтрацію. Тим не менш, ви повинні переконатися, що ви розміщуєте лише нетоксичні рослини.

Харчування

У черепахи повинна бути своя дієта. Європейські черепахи в основному вегетаріанки, тому і харчування у них відповідне. Влітку слід годувати зеленим «живим» кормом, який береться з чистих лугів і полів. Черепахи найбільше зрадіють кульбабам, конюшині і подорожнику. Цими «делікатесами» вони можуть харчуватися безперервно.

Навесні і восени запропонуйте вихованці різні салати: ромен, цикорний або крес-салат, а ось салати «айсберг» і польовий не підходять. Ви можете доповнити раціон фруктами і овочами у невеликих кількостях. Оскільки лише невелика частина раціону для багатьох видів черепах повинна складатися з «м’ясного» раціону, їм досить згодовувати трохи подрібнених дощових черв’яків.

Для поїдаючих «м’ясо» черепах рекомендується двічі на тиждень проводити одноденний «пост», при виході з якого давати тільки рослинну їжу.

Не забудьте про мінерали і вітаміни. Для харчування черепах дуже важливий кальцій. З найпростіших добавок можна використовувати терту шкаралупу або раковини мідій, кісткове борошно. Одне з цих джерел кальцію завжди повинен бути доступний для черепах.

Також вкрай важливо, щоб вони були забезпечені достатньою кількість вітаміну D3, вихованці самі можуть виробити цей вітамін, якщо ви встановите ультрафіолетову лампу.

Маленькі поради

Не варто розводити в акваріумі з черепахами равликів, оскільки вони можуть дуже швидко розмножуватися і «красти» місце у інших жителів вашого водного оазису. Також стежте за кількістю водних рослин: в цьому допоможуть креветки амано – вони харчуються водоростями.

Якщо ви тримаєте черепах у відкритому вольєрі, то варто його засадити травами, які вони поїдають. При будівництві вуличного вольєра треба враховувати, що плазуни, які виростають до 25 см в довжину, потребують, як мінімум, 4 кв. м середовища проживання.

Для утримання двох прісноводних черепах довжиною до 30 см використовується акваріум з об’ємом води 150-200 л. Сам акваріум повинен бути набагато більше, так як заповнити його треба до рівня 15-20 см нижче краю, інакше черепахи з нього виберуться.

Деякі рептилії впадають в зимову сплячку. Вона триває приблизно 4-6 місяців, як мінімум – з грудня по березень. Для створення умов сплячки температура повинна опуститися нижче 17-18°С. Це виконати досить складно, тому краще зимівлю не проводити, оскільки при неправильній зимівлі рептилія може померти або прокинутися хворою. Черепаха, яка регулярно купається, і мешкає при температурі 30-32°С, в зимівлю не йде.

Людмила КУРГАН.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ