Лікуємося роботою

Лечимся работой
Реклама

Читати російською мовою

Нині всі збожеволіли на коронавірусі. По телевізору, в Інтернеті одна страшилка сумніша за іншу. Хоч лягай – і помирай! Недарма ж народна мудрість говорить, що «немає друга краще, ніж здоров’я, а лікаря немає гірше, ніж хвороба». А порадників скільки! Всі навколо раптом стали фахівцями в галузі медицини, знахарями, віщунами, хоча ще вчора коментували політику. Головне, вчасно перекваліфікуватися. І як же тут нормальній людині зберегти спокій і здоровий розум?

Звичайно, применшувати небезпеку чергової напасті на людство не варто, але і діяти за принципом «прийшла біда – відчиняй ворота!» теж не найкращий вихід із ситуації. З дитинства пам’ятаю, що батьки завжди незмінно повторювали (а їм – 
їхні батьки), що всі хвороби лікує… робота. Так-так, вона, рідненька! Тим більше, що пандемія припала якраз на благодатну пору – весну, коли скрізь можна прикласти руки, було б бажання.

Подивіться, земля вже давно чекає невтомних і дбайливих господарів. Напередодні нового сезону скільки задумів! А ось успішне їх втілення в життя залежить від нас самих, і, в першу чергу, від нашого здоров’я: і психічного, і тілесного. Його нам ніхто не подасть на блюдечку з золотою облямівкою. Цю «страву» можна приготувати лише самому. Ще Гіппократ першим помічником лікаря називав доброго кухаря. І то так! Наше здоров’я багато в чому залежить від того, що у нас на столі. Від збалансованого і регулярного харчування. Адже це така собі своєрідна аптека на тарілці. Потрібно зараз побільше налягати на всяку зелень, овочі та фрукти, пити побільше рідини (добре допомагає вранці звичайна вода з додаванням лимонного соку, фруктового оцту). Не завадять і соки, компоти, молоко.

Знайомий лікар попередив: «Коли мало руху і свіжого повітря, ризик захворіти різко зростає». Його натяк зрозумів і в буквальному сенсі ранок починаю з вилазки в палісадник, на грядки, в сад. Благо дні настали благодатними, а роботи на дворі – тільки встигай! Вчора очистив малинник від мульчі, що злежалася, обрізав підмерзлі та випрілі пагони, розпушив міжряддя, полив. Сьогодні привів до ладу полуничну плантацію, підживив рослини необхідними добривами і мікроелементами. На завтра запланував ревізію в квітнику, потім на черзі виноградник.

За роботою час летить непомітно, про болячки думати ніколи, а про вірус, що набив оскому – і поготів.

Зараз на карантині практично всі. Ось і потрібно ловити момент для роботи на землі. Навіть онук-п’ятикласник на подив не сидить за смартфоном, кожен день отримує дистанційно від вчителів завдання і посидюче їх виконує. Заняття за столом чергує з вилазками на двір. Разом провели ревізію насіння, поповнили запаси відсутнього. Особлива його пристрасть – квіти. Заповнив стаканчики родючою землею, посіяв насіння на розсаду. Скрупульозно спланував, де що посадити: однорічники, багаторічники, уздовж паркану хоче розмістити виткі. Хлопчику – 
заняття (приємне з корисним), а дідусеві – радість. Здоровіше буде і при ділі.

Сусіди, знайомі по вулиці теж висипали на ділянки, немов змагаючись один з одним. Радує, що всі живі та здорові, копошаться, як мурахи, на своїх сотках. Як оберігаються від весняних хворобливих епідемій? Та зазвичай, як завжди. Щодня вживають продукти, що містять ефірні олії – цибулю, часник, петрушку, кріп, чай з лимоном. Для здоров’я вони корисні, а для вірусів згубні.

Важливий і мікроклімат в оселі, адже пересушене повітря в приміщенні шкідливе для слизових оболонок носа і горла, тому кімнати слід частіше провітрювати, особливо перед сном, і зволожувати за допомогою підручних дезінфікуючих засобів.

А на закінчення – нехитра віршована порада.

Досить чхати й нарікати,
Час лопату в руки брати.
Піднімайся, наш народ,
Всі на дачі й на город.
Хто працює, не зітхає,
Того вірус обминає!

Всім – доброго здоров’я і врожайних грядок!
Гарному настрою і оптимізму ніякий вірус не страшний.

Хвилинка на жарт

На злобу дня

  • – Де ви плануєте провести нинішнє літо?
    – У червні-липні будемо сидіти вдома, а в серпні плануємо вийти в магазин.
  • Гороскоп на завтра: у оптимістів буде все погано, але вони не помітять. У песимістів буде все добре, але їм знову не сподобається.
  • Сьогодні з 23.00 до 5.00 з супутника лазером будуть заміряти температуру у населення. Прохання по можливості стояти біля відкритого вікна чолом у напрямку до зірок. З космодрому дзвонили.
  • Увага! У зв’язку з поширенням коронавірусу, фраза «чхав я на тебе!» розглядатиметься, як замах на вбивство.
  • У такий важкий для країни момент ми всі, як ніколи, повинні триматися один від одного подалі!
  • Настав той час, коли залишився вдома і рятуєш світ!
  • На ринку цінних паперів нині лідирує Обухівський.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ