Пересаджування розсади у відкритий ґрунт

Пересадка рассады в открытый грунт
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Перше листя
  2. Підготовка і пересаджування рослин

Городники-любителі і дачники часто не можуть визначити найкращий момент для пересаджування саджанців. Але якщо все зробити вчасно, розсада буде здоровою та сильною, а врожай – добрим і щедрим.

Якщо висадити рослини раніше покладеного терміну, то вони почнуть швидко зникати, хворіти і втрачати енергію. До того ж, від кількості світла, що падає на паросток, залежить швидкість його розвитку. Якщо світла недостатньо, рослина починає швидко витягуватися, але незважаючи на це, вона все ще не готова до висадки. Тому для того, щоб визначити відповідний момент для пересадки тієї чи іншої рослини, досвідчений городник дивиться не на висоту паростка, а на розвиток стебла і перших листочків.

Що робити, якщо розсада сильно витягнулася?

Зазвичай причина тендітної та витягнутої розсади викликана нестачею світла. Це може статися, якщо ємкості для вирощування розсади розташовані на значній відстані від сонячного світла або спеціальні лампи дають занадто мало підсвічування. І в тому і іншому випадку саджанці будуть надміру довгими.

Рослини завжди тягнуться до світла, і коли воно знаходиться дуже далеко, то вони прискорюють своє зростання, щоб до нього наблизитися і вижити. Тому і стоншується стебло паростка. В кінцевому результаті виходить довга ламка розсада. Такі саджанці дуже вразливі до пересадки і життя у відкритому ґрунті. До того ж ці рослини схильні до різних хвороб і шкідників.

Для того, щоб попередити цю проблему, необхідно контролювати кількість світла, що падає на рослину. Якщо ємкості з розсадою розташовуються на вікні, то обов’язково треба вибрати південну сторону. Додатково можна встановити люмінесцентні, натрієві, світлодіодні світильники для досвічування розсади. Якщо все ж був упущений момент і розсада витягнулася, то обов’язково направте на неї струмінь повітря з вентилятора.

Робити це треба щодня по парі годин. Так стебла рослин стануть товщі, коренева система, в свою чергу, теж розростеться. Після чого рослини пересаджують з нахилом, щоб сформувалися додаткові корінці.

Перше листя

Після посадки насіння воно починає проростати – з’являються перші сім’ядолі. У цих ніжних листочках міститься живлення на перший час життя рослини. Після появи справжніх листків, ваш саджанець починає самостійно генерувати енергію завдяки фотосинтезу. Тому дуже важливо, щоб рослина викинула достатню кількість листя вчасно. Саме воно допоможе акліматизуватися на новому місці і перенести всі тяготи пересадки.

Важливо не наскільки витягнулася рослина, а кількість листків на ній. Загальне правило полягає в тому, що розсаду, яка дала від 3 до 4 справжніх листків, можна висаджувати в ґрунт.

Але і це ще не все. Перед пересадкою у відкритий ґрунт необхідно загартувати рослини.

Підготовка і пересаджування рослин

Коли рослини висаджують з насіння у себе вдома, то середовище їх проживання (світло, температура, вологість ґрунту завжди під контролем. Така рослина не знайома з елементарними природними погодними умовами (вітер або дощ). Всі саджанці з вашого підвіконня не мають захисних механізмів виживання у відкритому ґрунті.

Загартовування розсади можна починати проводити, як тільки рослини викинуть перше доросле листя. Температура навколишнього повітря повинна підходити для певного виду розсади. Бажано заздалегідь посадити насіння у невеликі горщики і контейнери, щоб з легкістю їх потім переносити. Потім треба підшукати в саду затінений куточок. На пару годин перенести туди рослини, поступово збільшуючи кількість сонячного світла, що потрапляє на розсаду. Цю процедуру треба проробляти регулярно, поки паростки не звикнуть до відкритого сонячного світла – листя повинне придбати більш виразний темний колір. На ніч рослини необхідно заносити в приміщення.

Поступово збільшується кількість годин перебування розсади на повітрі. В результаті вона повинна там пробути протягом доби. Необхідно, щоб ґрунт, в якій знаходяться рослини, не пересихав. Корінню також повинно вистачати місця. Якщо коріння починає вилазити з контейнера, то рослину необхідно пересадити у більшу за розміром ємкість.

Поки саджанці гартуються, саме час подумати про їх нове місце проживання. Важливо в ґрунт, в який вони будуть пересаджені, внести компост або інше органічне добриво. Це поєднання відповідає за гарний симбіоз корисних грибків, бактерій і поживних речовин. Така співдружність допомагає рослині краще чинити опір хворобам. Можна внести компост на дно контейнерів, в яких вирощується розсада, це також позитивно вплине на процес зростання і подальше пересаджування у відкритий ґрунт.

Коли рослини пройшли акліматизацію, підготовлений ґрунт, необхідно уточнити прогноз погоди. Температура ґрунту повинна бути прийнятна для того чи іншого виду рослин. Затримайте пересадку, якщо земля занадто волога, липка й холодна. За день до передбачуваної пересадки зелених «пацієнтів», їх підживлюють слабким розчином органічного добрива і в наступні пару днів, вже на новому місці.

При пересадці треба трохи промочити ґрунт контейнера з розсадою. Не можна брати рослину за стебло, а легенько витрусити з контейнера знизу. Якщо не виходить, то за допомогою ножа відокремити землю і межі контейнера.

Далі необхідно підчепити грудку землі з самого низу ємкості ложкою. Якщо рослина крихка, то брати її під саме нижнє листя. В землі розправити всі корінці рослини пальцями або виделкою. Потім акуратно засипати і полити – це усуне виниклі біля основи коренів повітряні кишені і допоможе корисним ґрунтовим мікроорганізмам проникнути в рослину.

Спецвыпуск "Все о рассаде"

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ