Слово і діло

Слово и дело
Реклама

Читати російською мовою

Цитата номера
Бережіть слова, що з минулого, з того ще часу,
що колись слугували, були нам за суть і за зміст.
Г. ПОТОПЛЯК.

Слово – найважливіша і найголовніша зброя. Воно може піднести до небувалих висот і так само опустити на грішну землю, здатне підбадьорити, надихнути на великі справи і безсмертні подвиги. А може і, навпаки, поранити й навіть вбити в буквальному сенсі цього ж самого слова. Недарма ж кажуть у народі, що добре слово й кішці приємне. А людині – тим паче. Особливо, якщо вчасно сказане, в потрібний момент написане.

Ні для кого не секрет, що кожен, абсолютно кожен з нас потребує щоденних психологічних погладжувань. Ці самі погладжування – не що інше, як компліменти, добрі та ніжні слова, підтримка, посмішка, радісна зустріч. У будь-який зручний момент необхідно похвалити людину і зайвий раз сказати їй, яка вона дорога нам. Не потрібно робити заслуги близької людини природним вчинком. Будь-яке добре слово та обійми розвіють всі дурні думки в нашій голові та зроблять кожного трішки щасливішим.

І ми, співробітники редакції, в цьому сенсі теж не виняток. Нам приємні компліменти від читачів, які вони висловлюють у своїх листах і телефонних дзвінках. Абсолютно спокійно і адекватно ставимося ми і до критики, зауважень і побажань, адже не помиляється тільки той, хто нічого не робить.

З численної передсвяткової пошти хочу навести рядки з листа вчительки з 30-річним стажем з м. Тульчин Вінницької області Г. П. Котової: «Дякую, що ви разом з нами, читачами, – пише Галина Петрівна. – Спільно ми поділяємо труднощі життя, черпаємо зі сторінок «Хазяїна» потрібне, корисне, що використовується для дому та сім’ї. Особливо зворушує тема виховання, відносин людей між собою, яку послідовно і глибоко протягом багатьох років розробляє газета. Це дуже важливо в нинішній час.

Зіставляючи ставлення до виховання підростаючого покоління раніше і тепер (а тридцятирічний педагогічний стаж дає мені право на такий аналіз), можу з гордістю сказати, що багато моїх учнів стали добрими та гідними людьми. Звичайно, багато що залежить від сім’ї, а не тільки від школи. Саме вдома закладаються основи майбутнього громадянина країни.

Раніше цьому приділялося більше уваги. Зараз час зовсім інший, багато пущено на самоплив. Держава від важливого свого обов’язку самоусунулася. Люди стали менше спілкуватися одне з одним, всіх затьмарили матеріальні цінності, в суспільстві панують грубість, невігластво, неповага один до одного. Що хорошого, наприклад, може дати мама, що веде дитину, з сигаретою в роті або пляшкою пива в руці?! А скільки лихослів’я серед сучасної молоді (та й серед дорослих), і нікого це не бентежить».

З нею перегукується лист 
М.Г. Дерев’янко з м. Запоріжжя: «Якби молодь передплачувала і читала газету «Хазяїн», результат виховання і культурності був би зовсім іншим».

Що сумно, нинішня молодь майже поголовно не читає взагалі нічого: ні газет, ні журналів, ні книг – всі потонули в Інтернеті. Народ просто тупить! І навіть страшно уявити, що буде через п’ять-десять років. Можливо, навіть і читати розучаться. Я вже не кажу про елементарну грамотність. Нещодавно мені надіслав повідомлення на телефон один старшокласник, від читання якого волосся встало дибки: в п’яти словах – шість граматичних помилок!

Закінчити свої замітки хочу словами улюбленого мною зі шкільної лави і студентських років письменника Костянтина Паустовського: «Я сумую про скромність і мудрість, про гарний смак і хоча б про елементарну культуру у всьому. У тому числі й у людських відносинах. Цього немає навколо, і це мене дуже лякає. За це треба несамовито боротися, і ще за чесність і прямоту».

З того часу пройшло майже пів століття, а стан суспільства, що тривожив письменника, не змінився, а якщо і змінився, то в гірший бік. І слова ці не втратили своєї актуальності й донині.

Передплата

Самоізоляція – не перешкода

«Ніколи не мстіть підлим людям. Просто будьте щасливими, і вони цього не переживуть», – любив повторювати незабутній Юрій Нікулін. І дійсно, давайте просто будемо щасливими – і все у нас буде якщо і не добре, то хоча б терпимо.

Якщо ви з яких-небудь причин не встигли передплатити газету «Хазяїн» з січня, можете зробити це з будь-якого чергового місяця. Передплатити наше видання можна як окремо, так і в комплекті з додатком «Мій виноградник», а також щомісячними спецвипусками. Зробити це можна в будь-якому поштовому відділенні України, а також, не виходячи з дому, на сайті hozjain.ua в меню «Передплата». Навіть в умовах обмежень, пов’язаних з коронавірусом, ми завжди будемо разом. Передплатні індекси: 89102, 68860 (українською мовою), 33817, 22083 (російською мовою).

Редакція.

Несприятливі дні в лютому: 15, 16, 26.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ