Що врахувати при виборі посадкового матеріалу

Что учесть при выборе посадочного материала
Реклама

Читати російською мовою

Недарма в народі кажуть, що хто обпікся молоком, буде і на воду дути. Це я до того, як дурять нашого брата – садівників-городників при продажу посадкового матеріалу. Добре, що ви регулярно освітлюєте цю тему. Зокрема, з цікавістю прочитала у №39 за 2018 рік матеріал «Бізнес на незнанні» і хочу поділитися власним досвідом такого «бізнесу».

Вже давно користуюся послугами багатьох відомих фірм, у яких замовляю насіння та саджанці (не буду їх називати, щоб не робити зайвої реклами). І не раз стикалася, м’яко кажучи, з недобросовісністю. Наприклад, одного разу замовила цікаві для мене саджанці суниці садової. Прислали гниль. Телефоную у фірму, а мені відповідають: «Пришліть фото». А де я його візьму, якщо у мене немає фотоапарата, мобільного зв’язку, в селі відсутній інтернет. Навіть для того, щоб зателефонувати дітям або на ту фірму, потрібно йти в поле за 1 км, де телефон приймає сигнали. Так і пропали гроші, причому чималі.

В іншій фірмі замовила саджанці груші Вільямс, Пектораль, Провінціалка і Весільна. У минулому році дали урожай всі, правда, ранньою Вільямс змогла поласувати… наприкінці жовтня, а Провінціалка виявилася Весільною. Так, груші дуже смачні, але, як кажуть, «Така ж свита, та не так пошита».

Ще у одних реалізаторів виписала батат і жоржини. Коли прийшла посилка, навчена вже гірким досвідом, телефоную відправникам: «Я спочатку подивлюся товар, а потім його оплачую, якщо товар якісний. Якщо ні, відправлю його назад». Що тут почалося?! У категоричній формі відповідають: «Спочатку оплатіть, а потім дивіться!» Оплатила, відкрила і жахнулася: половина цибулин жоржин виявилася гнилою, слава Богу, хоч батат прислали нормальний. Знову телефоную, відповідь та ж: «Пришліть фото». У той час у мене в гостях була дочка, зробила фото гнилих цибулин жоржин, відіслали на фірму. Відповіді так і не отримали.

Потім з подругою «лоханулися» з картоплею: замовили з нею суміш елітних сортів (так було написано в рекламі). Я виписала 1 кг на пробу, а подруга цілих 5 кг. Посадочні бульби вислали неякісні, без вказівки сортів. У підсумку я з 1 кг еліти зібрала 2 кг гороху, а подруга з 5 кг – ціле відро. Хоча за 1 кг такого «елітного» посадкового матеріалу заплатили по 20 гривень.

А ось приватники, з якими познайомилися через «Приватну крамничку» в «Хазяїні», виявилися більш порядними. Ще жодного разу не підвів мене Руслан Духов з села Мишурин Ріг Дніпропетровської області, у якого замовляю насіння. Минулої весни замовила у Є. К. Кисіль з Одеської області старовинні сорти картоплі. Жінка надіслала мені відмінні бульби, кожен сорт окремо був упакований і підписаний. І ціна прийнятна – 6 гривень за кіло. Посадила я 2 кг Юньки, а викопала – 18 кг. Росла вона поруч з фірмовою, елітною, з якої не отримала майже нічого.

Ось такі ситуації виникають. Ми часто-густо клюємо на красиву рекламу, довіряючи, здавалося б солідним фірмам, а вони користуються цим і збагачуються за наш рахунок. А прості люди набагато порядніше і шляхетніше.

Пам’ятайте про це, адже весна – не за горами.

Л. Г. ОВРАМЕНКО.
с. Карасівка,
Золочівський р-н
Харківської обл.

Нашатирний спирт 
і перекис позбавлять проблем

  • Користуючись нагодою, хочу поділитися з читачами газети «Хазяїн», з якою дружу багато років, нехитрими рецептами, які допоможуть позбутися деяких побутових проблем.
  • Для того, щоб прибрати грибок, треба взяти 10%-вий нашатирний спирт, добре підготувати місця, де грибок, змочити тампон нашатирним спиртом і рясно змочити уражені місця, укутати целофаном. Такі аплікації проводити кілька разів, і грибок після цього зникне.
  • Якщо ви застудилися і висипав герпес, потрібно натерти уражені місця змоченим нашатирним спиртом тампоном. Також цим тампоном натерти місця під пахвами, де найбільше виділення поту, а потім знову там, де герпес (він боїться солей, виділених з потом). Робити такі процедури інтенсивно і кілька разів на день (до 5 разів!). Результат не змусить себе довго чекати.
  • Добре при застудах і інфекціях допомагає 30%-вий перекис водню. Потрібно зробити такий розчин: в 100 г теплої води додати 1,5 ч. ложки перекису водню, намотати на сірник ватку, змочити в отриманому розчині і рясно змастити носові перегородки, зробити глибокий вдих, щоб перекис зайшов якнайглибше, він вб’є всі мікроби. Розчином, що залишився, прополоскати горло – це хороша дезінфекція. Тільки не лінуйтеся!

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ