Коли білити дерева?

Когда белить деревья?
Реклама

Читати російською мовою

Більшість садівників білять дерева в своїх садах. Ось тільки чомусь роблять вони це в квітні. Не бачу практичного сенсу в цьому зовсім ніякого, ну хіба що гарне оформлення виходить. Давайте розберемося, які цілі досягаються побілкою, вірніше, повинні досягатися.

Побілка призначена для захисту кори стовбура і скелетних гілок від агресивної погоди в холодну пору року, тобто взимку, ну і до того ж заодно вбити частину спор грибків, лишайників, яєць і лялечок шкідників, що влаштувалися в цих місцях на зимівлю. Так що краса тут якось відсувається на останнє місце. З усього сказаного виходить, що білити то треба в першу чергу восени, після закінчення листопада. А повторно в лютому, в період відлиг. І тільки потім в квітні, щоб красиво було.

Чим білити? Можна, звичайно, купити в садових або господарських магазинах готову фарбу для дерев. Коштує вона звичайно пристойно, вірніше непристойно дорого. Якщо у вас сад зовсім молоденький, то на одну трикілограмову банку можна і розщедритися.

Нанісши цю фарбу на деревця почекайте день-два і оберніть їх старими панчохами або колготками з поліестеру, для захисту рослин від всяких гризунів (зайців, мишей та ін.). В цьому випадку фарба буде служити два роки, а потім знову треба її наносити.

Якщо ж у вас сад дорослий, то вартість покупної фарби ніякий урожай не виправдає. А значить, готуємо самі, вийде багато і дешево.

Берете 10 л теплої води і виливаєте її у велику ємкість, засипаєте туди 3 кг меленої крейди і перемішуєте, окремо розводите в 1 л теплої води 500 г мідного купоросу і виливаєте потім (повільно!) розчин в розведену крейду. Перемішуєте і йдете заварювати клейстер, тобто заварюєте 2-3 л крохмалю в 0,5 л води і швидко виливаєте його в готовий розчин, ретельно розмішуєте, берете широку кисть і йдете білити дерева.

Не забудьте попередньо очистити кору від відшарованої старої кори та інших наростів, що оселилися на корі лишайників, і колоній водоростей. Простіше кажучи, прибрати потрібно все, чого не повинно бути на дереві. Таку побілку в лютому-березні треба буде повторити, щоб позбавити дерева за допомогою відбиваючої сонячні промені білої фарби від сонячних опіків.

Ольга ЧЕРНОУСОВА,
садівник, ландшафтний дизайнер.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ