Сонечка, жуки-пожежники і компанія на сторожі врожаю

Божьи коровки, жуки-пожарники и компания на страже урожая
Реклама

Читати російською мовою

П’ятиточкове сонечко – це дуже корисна комаха. Дорослі жуки харчуються попелицею, павутинними кліщами, червцями, а їх голодні личинки завдають ще більшої шкоди садовим шкідникам. Сонечко проявляє велику активність, розшукуючи здобич, а імаго перелітають порядні відстані у її пошуках.

За свій короткий вік одна доросла комаха може знищити до 5 тисяч попелиць, а кожна личинка за вісім днів – 350. Посадіть дягель, кореопсис, кріп, фенхель, деревій, пижмо для залучення сонечок до вашого саду.

Фітосейулюс. У меню цих хижих кліщів входять рослиноїдні кліщі та трипси. Їх активно використовують для знищення павутинних кліщів у парниках і теплицях для збереження огірків, перцю, томатів, баклажанів, а також квіткових культур. Поїдаючи шкідників у захищеному ґрунті, фітосейулюси допомагають зберегти практично всю продукцію.

Мухи-тахіни, або їжомухи. Цих мух відрізняє від звичайних тільки те, що їх тіло вкрите маленькими щетинками. Вони є корисними комахами як для саду, так і для городу. Дорослі особини відкладають мікроскопічні яйця на листках рослин, де неподалік живуть несправжні гусениці пильщика і гусениці метеликів, які разом з листям їх поїдають, а ті, в свою чергу, розвиваючись, знищують їх зсередини. Посадивши кріп, петрушку, конюшину та інші трави, можна залучити їжомух на присадибну ділянку.

КУПИТИ

У нашому магазині он-лайн версія всього за 10 грн.

Трихограма. Паразитичні наїзники-яйцеїди відносяться до загону перетинчастокрилих і використовуються в боротьбі з лускокрилими комахами-шкідниками. Ці дуже дрібні комахи відкладають свої яйця в яйця шкідників (листовійки, п’ядуна, шовкопряда), що веде до загибелі останніх. Яйцеїдів вирощують у біолабораторіях і випускають з розрахунку 40-50 тисяч особин на гектар. Яблунева плодожерка, капустяний білан, лучні та кукурудзяні метелики також винищуються трихограмою.

Богомол. Вони ведуть полювання із засідки. Як справжні хижаки накидаються на свою жертву, а нею може бути як личинка, так і доросла особина колорадського жука. Навіть можуть ганятися за літаючим жуком! Однак смакові пристрасті богомола не закінчуються на жуках, в його меню можуть бути борошнисті червці, кукурудзяні жучки, гусениці та багато інших комах.

Жужелиця. Ці нічні жуки є ненаситними хижаками, що винищують слимаків, равликів, мокриць, черв’яків, багатоніжок, гусениць вогнівки та інших шкідників, поїдаючи за добу більше 10 гусениць і до 100 личинок.

Садіть багаторічні рослини серед садових культур для стабільних місць проживання жужелиці або білу конюшину в якості ґрунтопокривної рослини в саду.

Галиця афідіміза. Використовується в біологічній боротьбі з комахами, що пошкоджують сільгоспкультури. Доросла особина нагадує комарика з тонкими і дуже довгими кінцівками. Личинки галиці афідіміза харчуються більш ніж 60 видами попелиць (персиковою, капустяною, баштанною, картопляної і т. д.), паралізуючи свою здобич токсичною слиною. Ефективне застосування в теплицях для захисту овочевих культур (томатів, огірків, перцю, баклажанів) і в квіткових оранжереях для збереження хризантем, троянд та інших декоративних культур.

КУПИТИ

У нашому магазині он-лайн версія всього за 10 грн.

Запускати галицю афідіміза в теплиці необхідно при появі перших ознак зараження рослин попелицею, а ще краще в день початку льоту дорослих комах. При цьому кокони необхідно розташовувати в безпосередній близькості від колонії шкідників.

Золотоочка. Жовто-зелені комахи з блискучими золотистими очима і двома парами прозорих сітчастих крилець. Дуже дрібні прозоро-сірі личинки золотоочки за два місяці розвитку поїдають приблизно 4000 попелиць, щитівок, павутинних кліщів та інших шкідників садової ділянки.

Браконіди. Доросла самка цього виду вводить свої яйця в організм комах-шкідників, таких як гусениці молі, личинки жуків і попелиць. В процесі життєвого циклу личинки харчуються всередині своїх господарів і як тільки вони завершують свій розвиток, то комаха-шкідник вмирає. Виростіть кріп, петрушку, дику моркву і деревій, щоб залучити цих корисних комах в свій сад.

Оріус. Цей хижий жук, що швидко рухається, – є ненажерливою корисною комахою, яка застосовується для боротьби з трипсами. Не відмовляється він і від попелиць, павутинних кліщів, білокрилок і яєць совок.

КУПИТИ

У нашому магазині он-лайн версія всього за 10 грн.

М’якотілки. Їх ще називають жуками-пожежниками. У м’якотілок гнучкі надкрила і м’які покриви, але, незважаючи на це, птахи їх не чіпають, так як вони виділяють отруйні речовини. Жуки-пожежники харчуються дрібними комахами, включаючи нешкідливі види. Цікаво, що у личинок м’якотілки позакишкове перетравлення. Вони через щелепні канали впорскують в організм жертви травний сік, який розчиняє тканини, а потім засмоктують рідку їжу. Привабити цих літаючих комах до свого саду можна, посадивши котячу м’яту, золотарник і гортензію.

Мухи-дзюрчалки (повисюхи). Ці коротковусі двокрилі комахи формою тіла наслідують жалючих перетинчастокрилих і парять над квітами як бражники або колібрі. Личинки дзюрчалок поїдають попелиць, трипсів та інших м’якотілих хижаків. Одна личинка мухи-дзюрчалки споживає понад 400 попелиць за період розвитку. Щоб ці корисні комахи оселилися на вашій ділянці, треба посадити медоносні трави і квіти, такі як чорнобривці, лаванда, м’ята, дика гірчиця, меліса, статиця (кермек).

Людмила КУРГАН.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ