Сонечка, жуки-пожежники і компанія на сторожі врожаю

0
190
Божьи коровки, жуки-пожарники и компания на страже урожая
Реклама

Читати російською мовою

П’ятиточкове сонечко – це дуже корисна комаха. Дорослі жуки харчуються попелицею, павутинними кліщами, червцями, а їх голодні личинки завдають ще більшої шкоди садовим шкідникам. Сонечко проявляє велику активність, розшукуючи здобич, а імаго перелітають порядні відстані у її пошуках.

За свій короткий вік одна доросла комаха може знищити до 5 тисяч попелиць, а кожна личинка за вісім днів – 350. Посадіть дягель, кореопсис, кріп, фенхель, деревій, пижмо для залучення сонечок до вашого саду.

Фітосейулюс. У меню цих хижих кліщів входять рослиноїдні кліщі та трипси. Їх активно використовують для знищення павутинних кліщів у парниках і теплицях для збереження огірків, перцю, томатів, баклажанів, а також квіткових культур. Поїдаючи шкідників у захищеному ґрунті, фітосейулюси допомагають зберегти практично всю продукцію.

Мухи-тахіни, або їжомухи. Цих мух відрізняє від звичайних тільки те, що їх тіло вкрите маленькими щетинками. Вони є корисними комахами як для саду, так і для городу. Дорослі особини відкладають мікроскопічні яйця на листках рослин, де неподалік живуть несправжні гусениці пильщика і гусениці метеликів, які разом з листям їх поїдають, а ті, в свою чергу, розвиваючись, знищують їх зсередини. Посадивши кріп, петрушку, конюшину та інші трави, можна залучити їжомух на присадибну ділянку.

КУПИТИ

У нашому магазині он-лайн версія всього за 10 грн.

Трихограма. Паразитичні наїзники-яйцеїди відносяться до загону перетинчастокрилих і використовуються в боротьбі з лускокрилими комахами-шкідниками. Ці дуже дрібні комахи відкладають свої яйця в яйця шкідників (листовійки, п’ядуна, шовкопряда), що веде до загибелі останніх. Яйцеїдів вирощують у біолабораторіях і випускають з розрахунку 40-50 тисяч особин на гектар. Яблунева плодожерка, капустяний білан, лучні та кукурудзяні метелики також винищуються трихограмою.

Богомол. Вони ведуть полювання із засідки. Як справжні хижаки накидаються на свою жертву, а нею може бути як личинка, так і доросла особина колорадського жука. Навіть можуть ганятися за літаючим жуком! Однак смакові пристрасті богомола не закінчуються на жуках, в його меню можуть бути борошнисті червці, кукурудзяні жучки, гусениці та багато інших комах.

Жужелиця. Ці нічні жуки є ненаситними хижаками, що винищують слимаків, равликів, мокриць, черв’яків, багатоніжок, гусениць вогнівки та інших шкідників, поїдаючи за добу більше 10 гусениць і до 100 личинок.

Садіть багаторічні рослини серед садових культур для стабільних місць проживання жужелиці або білу конюшину в якості ґрунтопокривної рослини в саду.

Галиця афідіміза. Використовується в біологічній боротьбі з комахами, що пошкоджують сільгоспкультури. Доросла особина нагадує комарика з тонкими і дуже довгими кінцівками. Личинки галиці афідіміза харчуються більш ніж 60 видами попелиць (персиковою, капустяною, баштанною, картопляної і т. д.), паралізуючи свою здобич токсичною слиною. Ефективне застосування в теплицях для захисту овочевих культур (томатів, огірків, перцю, баклажанів) і в квіткових оранжереях для збереження хризантем, троянд та інших декоративних культур.

КУПИТИ

У нашому магазині он-лайн версія всього за 10 грн.

Запускати галицю афідіміза в теплиці необхідно при появі перших ознак зараження рослин попелицею, а ще краще в день початку льоту дорослих комах. При цьому кокони необхідно розташовувати в безпосередній близькості від колонії шкідників.

Золотоочка. Жовто-зелені комахи з блискучими золотистими очима і двома парами прозорих сітчастих крилець. Дуже дрібні прозоро-сірі личинки золотоочки за два місяці розвитку поїдають приблизно 4000 попелиць, щитівок, павутинних кліщів та інших шкідників садової ділянки.

Браконіди. Доросла самка цього виду вводить свої яйця в організм комах-шкідників, таких як гусениці молі, личинки жуків і попелиць. В процесі життєвого циклу личинки харчуються всередині своїх господарів і як тільки вони завершують свій розвиток, то комаха-шкідник вмирає. Виростіть кріп, петрушку, дику моркву і деревій, щоб залучити цих корисних комах в свій сад.

Оріус. Цей хижий жук, що швидко рухається, – є ненажерливою корисною комахою, яка застосовується для боротьби з трипсами. Не відмовляється він і від попелиць, павутинних кліщів, білокрилок і яєць совок.

КУПИТИ

У нашому магазині он-лайн версія всього за 10 грн.

М’якотілки. Їх ще називають жуками-пожежниками. У м’якотілок гнучкі надкрила і м’які покриви, але, незважаючи на це, птахи їх не чіпають, так як вони виділяють отруйні речовини. Жуки-пожежники харчуються дрібними комахами, включаючи нешкідливі види. Цікаво, що у личинок м’якотілки позакишкове перетравлення. Вони через щелепні канали впорскують в організм жертви травний сік, який розчиняє тканини, а потім засмоктують рідку їжу. Привабити цих літаючих комах до свого саду можна, посадивши котячу м’яту, золотарник і гортензію.

Мухи-дзюрчалки (повисюхи). Ці коротковусі двокрилі комахи формою тіла наслідують жалючих перетинчастокрилих і парять над квітами як бражники або колібрі. Личинки дзюрчалок поїдають попелиць, трипсів та інших м’якотілих хижаків. Одна личинка мухи-дзюрчалки споживає понад 400 попелиць за період розвитку. Щоб ці корисні комахи оселилися на вашій ділянці, треба посадити медоносні трави і квіти, такі як чорнобривці, лаванда, м’ята, дика гірчиця, меліса, статиця (кермек).

Людмила КУРГАН.

Веббанер Хозяин Укрпошта
Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ