Як виростити гігантські овочі?

Как вырастить гигантские овощи?
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Ґрунт
  2. Добрива
  3. Правильний полив
  4. Прибирайте зайві плоди

Перед тим як посадити насіння гігантських овочів, доведеться серйозно зайнятися ґрунтом, вивчити агротехніку вирощуваних культур, вибрати здоровий насіннєвий матеріал.

Вибір якісного насіння – найважливіша умова, оскільки багато сортів того чи іншого овочу не виростають великоплідними. Щоб отримати такі овочі, треба купувати селекційне насіння в спеціалізованих магазинах. Наприклад, для домашнього городу підійде прекрасний сорт гарбуза Гелі реузен, який має вагу 25 кг і більше, з жовтою м’якоттю і помаранчевою шкіркою. Для любителів гарбуза неймовірних розмірів підійде сорт Атлантік гігант, що досягає в середньому ваги 150-200 кг. З великоплідних сортів томатів дивує такий сорт як Великий Зак, вага одного плоду 1,5 кг! Ще є рекордсмени по вазі – це сорт томатів Рим і Брутус, з величезними, більше 1 кг плодами.

Можливо, перед тим як виростити овоч-гігант, вам доведеться провести свій міні-експеримент – висадити по кілька насінин різних сортів томатів або інших культур в один рік (для проби) і подивитися, який сорт дасть найкращий урожай у ваших кліматичних умовах. Стежте, щоб не відбулося перезапилення рослин. Варто зауважити, що при виборі насіння треба уважно читати їх опис і характеристику. Ось перелік деяких овочів, які можуть вирости справжніми велетнями.

  • Капуста Три богатирі. Виростає до 10-15 кг один качан.
  • Морква Гігант. Виростає до 35 см в довжину і важить 250 г.
  • Огірки Китайський огірок. При хорошому догляді з 1 куща можна зібрати до 30 кг плодів.
  • Цибуля Ексібішен. Одна цибулина важить 0,5 кг і з 1 кв. м можна зібрати врожай до 3 кг.
  • Перець Гігантський червоний (пекучий). Цей гібрид досягає 50 см і важить 0,2 г!
  • Гарбуз Гігант Атлантік. Один екземпляр гарбуза може досягати 700 кг!

Ґрунт

Для того, щоб виростити гігантів на своєму городі, варто серйозно поставитися до підготовки ґрунту, дізнатися, який у нього рівень кислотності (рН). Якщо у вас є можливість, проведіть аналіз ґрунту і з’ясуйте, яких мікроелементів не вистачає і як правильно їх внести, щоб не допустити непоправних помилок. Не варто проводити хаотичний полив – це не гарантує отримання хорошого урожаю, треба для кожного виду рослин дотримувати певний режим поливу. Якщо ви вирощуєте гігантські овочі розсадним способом, то їм необхідно створити певні умови для зростання – температурний режим і досвічування розсади. Кореневій системі має вистачати місця для розвитку та активного росту, тому пересаджуйте рослини у більші за розміром контейнери, як тільки попередні стануть тісними.

Добрива

Гігантські овочі мають тенденцію зростати великими ривками. Тому їм необхідне постійне живлення і волога. Сучасні виробники випускають навіть спеціальні добрива для гігантських овочів. Вам необхідно підібрати такі добрива, які підходять для певної овочевої культури. Якщо до посадки розсади внести органічні добрива – компост або перепрілий гній, то поживні елементи будуть вивільнятися повільно і гарантують живлення овочів протягом всього їх зростання. Наприклад, томати і гарбуз вимагають високого вмісту калію та фосфору в ґрунті. Якщо ж ви хочете виростити гігантську листову зелень або капусту, то при підживленні робиться акцент на азот.

Правильний полив

Гігантські овочі не переносять поливу від випадку до випадку. Тому висаджувати такі рослини необхідно на ділянці, яку ви зможете відвідувати щодня. Необхідно не тільки регулярно поливати «зверху», але і стежити, щоб волога проникала глибоко в землю (на рівень коренів, що розрослися). Дуже ефективно показали себе системи крапельного зрошення.

Деякі городники, наприклад, для вирощування гігантських гарбузів у верхній шар ґрунту додають пісок, для забезпечення більшого дренажу і поліпшення проникнення вологи у коріння, яке глибоко розрослося.

Прибирайте зайві плоди

Чим більше плодів на кущі, тим меншого розміру вони будуть. Будь-який зростаючий плід конкурує за воду і поживні елементи. Тому досвідчені городники рекомендують залишати на кущі не більше трьох плодів (для підстраховки). Це гарантує, що якщо якийсь екземпляр засохне або буде скалічений, на зміну йому буде ще кілька.

А ось листя обривати не варто, оскільки воно допомагає вашій рослині розвиватися і отримувати поживні речовини. Наприклад, один лист гігантського гарбуза допомагає кущу наростити до трьох кілограмів ваги плоду гарбуза. Не варто дуже щільно висаджувати рослини – у вибраного вами овочевого гіганта повинен бути простір для розвитку.

Уважно стежити за розвитком рослин. Ви повинні бути завжди готові до появи шкідників і грибкових хвороб на рослинах, тому щодня перевіряйте свої насадження. Використовуйте рослинні препарати, так як використання пестицидів може нашкодити розвитку овочевих культур. Для відлякування шкідників можна використовувати часниковий відвар, який допоможе позбавити рослини від шкідників, що живуть у ґрунті. Часниковий настій допоможе в боротьбі з попелицями, кліщами, сірою гниллю, фітофторою.

Слідкуйте за запиленням квіток. Якщо ви живете в місці, де немає комах-запилювачів, вам доведеться це робити вручну. Не пропустіть моменту розкриття квітки! Деякі городники стверджують, що на хороше зростання їх «велетнів» позитивно впливає класична музика! Рослини на неї реагують швидкістю росту і плодоношенням. Тридцять хвилин вранці і тридцять – ввечері гарної музики, і врожай значно підвищиться. Звичайно, це спірне твердження. Але чому б не спробувати виростити свого гіганта під «Місячну сонату» Бетховена?

Людмила КУРГАН.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ