Як виростити цикорій?

Как вырастить цикорий?
Реклама

Читати російською мовою

Хотілося б дізнатися, як виростити у себе на ділянці цикорій?
Адже це не тільки замінник кавового напою,
але і цінна лікарська рослина.
Олена ГОЛОВЕНКО.

м. Слов’янськ
Донецької обл.

Дійсно, всі знають дикий цикорій звичайний (лат. Cichorium intybus) – багаторічна кореневищна рослина, що належить до родини Айстрові. Характеризувати його немає необхідності, він росте на будь-якому лузі, залучаючи своїми блакитними квітками місцевих метеликів.

Наш читач має рацію – є кілька вагомих причин не тільки звернути увагу на цю корисну рослину, але і виростити її на своїй аптекарській грядці. Іноді її вирощують штучно на удобреному гноєм ґрунті, бажано легкому за складом. Тоді виходять особливо великі коренеплоди, з яких готують сурогат кави.

Ця рослина – ворог бурякової нематоди і іноді її вирощують саме для оздоровлення заражених нематодою ділянок. Їй можуть передувати бобові культури. Після цикорію найкраще посадити картоплю або просапні овочі, які зручно полоти, а ось зернові краще не використовувати, ну хіба що кукурудзу.

Цикорій може підмерзнути від весняних заморозків, але і тягнути з посадкою не варто, адже його насіння дрібне, а поверхневий шар ґрунту швидко сохне. Якщо цикорій висаджують як зелений корм – насіння розкидають, якщо для отримання коренів – вирощують рядками 30х15 см.

Насіння бажано прикатати, але ґрунт повинен залишатися пухким, інакше корені будуть гілкуватися. Сходи довго не з’являються, іноді 2-3 тижні, і краще разом з насінням цикорію використовувати маячки з інших культур, наприклад, гірчиці. При появі четвертого листка сходи проривають, залишаючи проміжки 15-20 см.

Цвітіння рослин небажано і потрібно відразу ж знищувати квітучі рослини. Прибирають урожай (коріння) в жовтні до заморозків при пожовтінні зовнішнього листя, інакше якість коренів знижується. Висихаючи, в коренях залишається лише ј від первинної маси, але вона дуже корисна і здатна замінити каву.

На запитання читачів відповідав
Денис ТЕРЕНТЬЄВ,
біолог, агроном.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ