Як виростити добру розсаду квітів

Как вырастить хорошую рассаду цветов
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Ґрунт для розсади
  2. Посів квітів
  3. Догляд за розсадою

Щоб зайнятися посівними роботами, не обов’язково чекати весни. Уже в січні-лютому можна висівати на розсаду квіти. Це допоможе не тільки заощадити дорогоцінний весняний час, але і набагато раніше отримати розкішний квітник.

Першими рекомендується висівати повільно зростаючі культури – антиринум великий (левиний зів), гвоздику Шабо, еустому (ірландську троянду), бегонію, тирлич, лаванду, бальзамін, дельфініум, лобелію, геліотроп.

Більшість з цих рослин, посіяних у другій половині січня, порадують цвітінням вже в травні, деякі – влітку. Тирлич зацвіте наступного року.

У лютому рекомендується висівати на розсаду петунію, фуксію, братки, маргаритки, примулу, люпин, корейську хризантему, сальвію, віолу.

Насінню багатьох квітучих культур рекомендується взимку провести стратифікацію. Для цього потрібно помістити насіння в холодильник на 2-3 місяці. Важливо, щоб температура в ньому була не вище 1-6°С.

Рекомендується проводити стратифікацію насіння ірису, аквілегії, клематиса, аріземи, тирличу, княжиків, переломника, кодонопсиса, прострілу, купальниці.

Ґрунт для розсади

Важливо підібрати відповідний ґрунт. Можна купити готовий магазинний для багаторічних культур, троянд, розсади або універсальний. А можна приготувати його самостійно. Він повинен бути пухким, з хорошою повітро- і водопроникністю, багатий мікроелементами. Вже використаний брати не рекомендується, він виснажений. Можна змішати листову землю, торф, пісок в пропорції – 2:2:1.

Хороша суміш виходить з магазинного універсального ґрунту і городньої землі, взятих в рівних пропорціях. У цю суміш рекомендується додати крейду для розкислення – 100 г крейди на 10 кг землі.

Торф у ґрунтосумішах можна замінювати визрілим компостом. Це навіть краще, так як торф підвищує кислотність ґрунту. В склад, в якому він присутній, бажано додавати крейду або деревну золу (3 ст. ложки на 1 кг землі). Також корисно додавати розкисляючі речовини в покупні ґрунти. У них часто велика кількість торфу.

Добре внести в ґрунтосуміш пару жмень перліту або вермикуліту. Вони надають ґрунту великої повітропроникності, а також сприяють рівномірному надходженню вологи, вбираючи її, а потім поступово віддаючи. Таким же чином перліт і вермикуліт вбирають, а потім вивільняють поживні речовини.

Перед використанням ґрунтосуміш рекомендується прожарити в духовій шафі для дезінфекції – 30-40 хвилин при температурі 70-80°С. При більш високій температурі загине багато корисних мікроорганізмів.

Більш щадний метод – пролити ґрунт теплим малиновим розчином перманганату калію. Накрити і дати постояти декілька днів, потім використовувати.

Деякі квітникарі для дезінфекції додають у ґрунт гірчичний порошок – 1 ст. ложка з гіркою на 5 кг землі.

Можна додати в ґрунт добрива для квітучих рослин. Покращують якість ґрунту ЕМ-препарати – Байкал, наприклад.

Посів квітів

Для розсади можна використовувати як горщики, так і ящики. Якщо дозволяє місце, краще висіяти її в окремі ємкості. Це дозволить уникнути зайвих травм сіянців під час пікірування.

Зручно використовувати для розсади торф’яні горщики, які забезпечують корінню хороше надходження кисню. Також можна висаджувати рослини у відкритий ґрунт разом з горщиками.

Якою б не була ємкість, обов’язково потрібно подбати про отвори для стоку зайвої води і дренажний шар.

Також слід підготувати насіння. Якщо воно велике, бажано його перебрати, видаляючи неякісне. Дрібне можна відкалібрувати простим способом – наелектризувати пластикову паличку і провести над насінням. Неякісне до неї пристане.

Потім насіння рекомендується знезаразити, потримавши в 1%-вому розчині перманганату калію 15-20 хвилин. Марганцівку можна замінити 5%-вим розчином соди. Потримати в ньому посадковий матеріал близько 5 хвилин. Непридатне насіння при цьому спливе.

Перед посівом насіння бажано просушити. Занадто дрібне можна змішати з піском, щоб легше було сіяти.

Глибина посіву залежить від розміру насіння. Чим воно дрібніше, тим менше глибина. Велике насіння можна поглиблювати на 1-2 см, найдрібніше сіяти по поверхні ґрунту. Можна визначити глибину посіву за діаметром насіння – глибина повинна відповідати приблизно двом його діаметрам.

Посіви треба обережно зволожити з пульверизатора. Потім накрити ємкість склом або плівкою. Поставити в тепле місце. Оптимальна температура для проростання більшості квіткових культур від 21 до 25°С. Посіви слід щодня провітрювати. По мірі висихання ґрунту зволожувати з пульверизатора. Коли масово з’являться пагони, укриття зняти.

Догляд за розсадою

Догляд за розсадою різних культур має загальні правила. Рослини потрібно поливати водою кімнатної температури по мірі висихання ґрунту, стежити, щоб вони отримували достатню кількість світла, при необхідності проріджувати. Треба стежити, щоб в приміщенні з розсадою було не менше 20° С.

Важлива умова хорошого розвитку розсади – правильні підживлення. Перед підживленням бажано обприскати рослини з пульверизатора чистою водою. Це допоможе уникнути опіків кореневої системи.

Які добрива використовувати для тієї чи іншої культури, має бути вказано на упаковці з насінням. Також і кількість підживлення. Якщо такої інформації немає, можна використовувати добрива для квітучих культур. Дозування бажано зменшити на третину або навіть на половину.

Підходять комплексні добрива, що містять азот (аміачна селітра, сечовина і т. п.). А також ті, що містять стимулятори росту на основі гумінових кислот (Гумікс, Гумат та ін.). Добрива можна чергувати.

Зазвичай підживлювати сіянці квітів достатньо раз на 10-14 днів.

На стадії 2 справжніх листочків розсаду рекомендується пікірувати. У другій половині травня можна пересаджувати у відкритий ґрунт.

Наталя ШАПОВАЛ.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ