Мінералка і квіти

Минералка и цветы
Реклама

Читати російською мовою

Можна поливати розсаду мінеральною негазованою водою,
яка продається в 5-6-літрових пластикових пляшках?
А то після води з колодязя земля аж блищить, так багато солі.
Я колодязну воду відстоювала і поливала нею кімнатні рослини,
а вони загинули.
Ірина СОЛОМКО.
м. Краматорськ
Донецької обл.

Вслухайтеся в слово «мінеральна»: воно означає, що ця вода насичена розчиненими в ній мінеральними солями. Якщо ми поллємо розсаду або кімнатні рослини такою водою один-два рази, можна вважати, що здійснимо підживлення, і то треба уважно вчитуватися у склад купленої води. Але регулярний полив мінеральною водою може згубно позначитися на рослинах.

Звичайно, часто бутильована вода на розлив є просто очищеною з низькою мінералізацією (вона, як правило, і найдешевша). Ось вона підходить для поливу рослин.

Щоб зрозуміти, чому солона вода (хоч кринична, хоч мінеральна) шкідлива для рослин, потрібно згадати дію медичного гіпертонічного розчину (розчин солі певної концентрації) на тканини людини: він провокує відтік рідини, внаслідок чого спадають набряки. Але люди використовують гіпертонічну рідину тільки в разі присутності в організмі зайвої рідини, від якої треба позбутися.

А тепер давайте подивимося, що робиться з рослиною при поливі її водою з різною концентрацією солей. Якщо в соку самої рослини солі більше, ніж у ґрунті, вона втягує в себе вологу з землі. Якщо концентрація солей що в ґрунті, що в соку рослини однакова, вона перестає «пити». Але якщо ми поллємо квітку водою, в якій солей більше, ніж у стеблах самої квітки, почнеться активний відтік рідини з квітки точно так само, як у людини при використанні гіпертонічного розчину.

Тобто, поливаючи водою з надлишковим вмістом солей, ми не підживлюємо рослину вологою, а навпаки провокуємо її висихання.

Що можна порадити вам? Спробуйте колодязну воду кип’ятити протягом 15-20 хвилин: зазвичай солі виходять на поверхню у вигляді білих пластівців, а вода стає менш жорсткою. Збирати дощову воду: вона набагато м’якше і краще підходить для поливу, ніж колодязна і мінеральна. Якщо дощі йдуть рідко і ви боїтеся, що вода застоїться, можете заморожувати її в пластикових пляшках, а потім розморожувати до кімнатної температури.

На запитання читачів відповідав
Денис ТЕРЕНТЬЄВ,
біолог, агроном.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ