Гіацинти садимо ранньою осінню

Гиацинты сажаем ранней осенью
Реклама

Читати російською мовою

Гіацинти, як і більшість цибулинних рослин, що цвітуть навесні, висаджувати в ґрунт потрібно восени. Найбільш вдалий час для цього – кінець серпня-вересень. При виборі місця посадки потрібно враховувати, що гіацинти не люблять місця, що підтоплюються (застою води бути не повинно, цибулини можуть загнити).

Деякі квітникарі стверджують, що у них вимерзли квіти. Така заява, як правило, помилкова, найчастіше рослини вимокають, особливо якщо взяти до уваги, що осінь на більшій частині території України зараз триває до кінця грудня.

Тому при осінніх посадках (якщо у вас не піщаний ґрунт) обов’язково додавайте в посадкові ями, лунки, канавки і гребені пісок. Крім піску, для гіацинтів треба внести ще і перегній, а також вапно, так як рослина категорично не згідна жити і цвісти на кислуватих ґрунтах. При цьому розпушувати ґрунт в посадковій ямі бажано на штик лопати – коріння у гіацинта потужне.

Місце для клумби з гіацинтами повинна бути сонячною, допускається легка півтінь, так як для виростання потужного сталого квітконосу рослині потрібно сонце, інакше квітконос витягнеться, стане тонким і потім може зламатися після розпуску квітів.

На клумбах гіацинти дуже гарні в колірних плямах, в нижньому ярусі між іншими, більш високими цибулинними (тюльпанами, нарцисами). Красиво виглядають вони і в компанії таких же коротунів, як і самі: крокусів, пролісків, карликових тюльпанів, пролісків, сцил і т. д.

На одному місці їх можна залишати до 3-4 років. У цьому віці утворюються дітки, цибулини викопують і ділять. Довше залишати їх на одному місці не можна – дрібніють, втрачають декоративність. Дітки висаджуються в такі ж терміни, як і дорослі цибулини, щоб вони встигли пустити коріння і заглибитися в землю. Зацвітуть вони через 2-3 роки після посадки.

Після цвітіння всі цибулинні, в тому числі і гіацинти, потрібно підживити суперфосфатом (1 ст. ложка на 1 відро води), щоб цибулини краще визріли, а значить, і більший квітконос виросте.

Перед посадкою для дезінфекції всі цибулини замочують на 30 хвилин у препараті Максим або іншому фунгіциді подібної дії, в крайньому випадку в рожевому розчині марганцівки.

Перед посадкою не можна вносити свіжий гній, цибулини можуть згнити!

Ольга УСОВА,
квітникар. м. Харків.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ