Мова квітів

Язык цветов
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Зрізання
  2. Поставлення у вазу
  3. Вибір посуду
  4. Розміщення
  5. Аранжування

Мова квітів була створена не одне десятиліття тому. За їх допомогою висловлювали почуття, настрої, думки і навіть ідеї. Створювалися цілі словники, в яких розшифровувалося значення різних квітів.

Минув час, зараз практично ніхто не використовує мову квітів, а мистецтвом квіткового аранжування володіє небагато людей. Але складати букети можна навчитися, пізнавши певні секрети флористичного дизайну. Якщо ж у вас є квіти у власному саду, це завдання вирішується набагато простіше.

Зрізання

Квіти збирають рано-вранці, до сходу сонця. Одні квіти розпускають у вазі всі бутони, у інших такої особливості немає. Як бути в такому випадку? Треба дочекатися повного розпускання і потім зрізати. Для цих цілей вам знадобляться секатор або гострий ніж. При зрізанні залишайте на стеблі більше листових пластин – це живлення квітки органічними речовинами.

Деякі квіти при складанні букета не потребують листя: іриси, гладіолуси, нарциси, а для тюльпана залишають один або два листа. Для більш тривалого збереження півоній або бузку на них треба залишати більше листя, але якщо листя зрізане, то його ставлять в ту ж вазу, що і квіти.

Якщо квіти куплені взимку, необхідно залишити їх в упаковці, щоб вони освоїлися в кімнатній температурі, а потім вже ставити у вазу.

Поставлення у вазу

Обов’язково видаляють листя, яке опиняється у воді. Трояндам зрізають шипи. Підрізають квіти під водою, щоб повітря не потрапило в судини рослини. Бузок, мімоза, хризантема краще збережуться, якщо роздробити нижню частину стебла.

Для кращого збереження квітів їх краще поставити в дощову або снігову воду, в яку можна додати деревне вугілля, цукор, сіль або спирт. Все залежить від виду рослин. Міняти воду треба щодня, одночасно оновлюючи кінці стебел.

Вибір посуду

Форма, колір, розмір вази повинні гармоніювати не тільки з квітами, але і з інтер’єром приміщення. Можна вибрати так званий нейтральний колір (сірий, коричневий). Ваза не повинна мати квіткового принта – це відверне увагу від самого букета, адже призначення вази – показати красу квітів.

Дрібні польові квіти будуть чудово виглядати в низькій вазі у формі чаші. Троянду краще поставити в скляну або кришталеву посудину. Привабливо виглядають пишні букети в підлогових вазах в просторих приміщеннях, а маленька вазочка з ромашками або маргаритками буде доречна для обіднього столу.

Для урочистих днів букет можна розмістити в витончену порцелянову вазу, яка своєю крихкістю і легкістю підкреслить красу зібраних в ній квітів. Керамічна ваза підійде для сухоцвітів, гілок сосни або модрини.

Розміщення

Необхідний тонкий підбір квітів, трав, гілок, топерів, стрічок та інших декоративних предметів, які грамотно доповнять один одного.

Потрібне правильне розуміння того, скільки квітів варто розмістити в посудині, тобто їх число в аранжуванні, щоб кожна квітка показала свою красу.

Розміщуємо квіти так, ніби вони ростуть тут же, а не в світі природи. Для цього підійде не тільки ваза, але і будь-який інший матеріал – кора, мох, флористична трубка.

Аранжування

Головна умова – дотримання пропорцій (висота квітів і вази), величина букета, гармонія з навколишнім простором, колір і його поєднання.

Жовті троянди і султани кінського щавлю, що може бути незвичніше такої комбінації? Адже родзинка і полягає в різкому контрасті, в асиметрії форм.

Важливу роль відіграє і колірне поєднання, адже кожен колір, кожен відтінок по-різному впливає на людину. Одні фарби сприяють заспокоєнню, інші ж діють збудливо.

  • Жовтий і помаранчевий колір – це колір сонця, радості та життєлюбства.
  • Червоний колір – любов, краса, свято.
  • Синій і блакитний – кольори вірності і довіри.

А якщо перейти від одного тону до іншого? Колір півонії і троянди, що може бути прекрасніше.

Чи можливо поєднати в букеті здавалося б неможливе, контрастне в колірному сприйнятті? Колір яскраво-жовтого гіацинта і акварельний колір братків – таке поєднання не викликає відторгнення, навпаки, породжує візуальний позитив.

Людмила КУРГАН.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ