Садимо моркву під зиму

Сажаем морковь под зиму
Фото GettyImages
Реклама

Читати російською мовою

Всім городникам відомо, як погано сходить посіяне навесні насіння моркви. Іноді доводиться сіяти його кілька разів, щоб отримати урожай смачних коренеплодів, практично незамінних на будь-якій кухні. Але всіх цих клопотів можна уникнути, якщо посіяти моркву восени.

У цього способу посадки є свої незаперечні переваги:

  1. Посіяне під зиму насіння проходить в землі природну стратифікацію і тому добре сходить. Відсутність стратифікації як раз і є головною причиною довгих і рідкісних сходів при весняному посіві моркви!
  2. Посіви не потрібно поливати, так як за зимовий період у ґрунті накопичується достатня кількість вологи.
  3. Урожай свіжої соковитої моркви дозріє вже з початку червня.
  4. У багато разів знижується ризик пошкодження коренеплодів шкідниками (морквяною мухою, наприклад).

Недоліком такого пораненого способу вирощування є те, що така морква швидко псується і менш придатна для зимового зберігання.

Для підзимового посіву підходять далеко не всі сорти моркви. Щоб ваші зусилля не пропали дарма, виберіть один з сортів, які добре зарекомендували себе протягом багатьох років. Наприклад: Шантене Роял, Вітамінна 6, Московська пізня 13, Нантська покращена, Тушон, Нектар F1, Дитяча солодка, Московська зимова А 515, Незрівнянна, Краса-дівиця, Мінікор.

Для посадки моркви виберіть ділянку, з якої навесні раніше за все сходить сніг. Бажано, щоб ґрунт на ділянці був родючим, пухким і легким. Саме на таких ґрунтах морква найкраще росте і утворює найбільші коренеплоди. Заздалегідь підготуйте грядку: перекопайте, внесіть мінеральні та органічні добрива, зробіть на ній борозенки. Запасіться деякою кількістю землі з городу, щоб було чим присипати посіяне насіння, якщо земля на момент посадки замерзне.

Також важливо визначити оптимальний термін посіву насіння. При підзимовому посіві потрібно, щоб насіння не проросло раніше терміну, інакше з настанням морозу сходи загинуть і всі ваші зусилля пропадуть даремно.

Кращий час для посадки – коли температура стабільно опустилася від 0 до мінус 2°С і ґрунт вже охолонув, а тепла вже не передбачається. Строки настання такої погоди в кожній місцевості свої і тут не можна дати однозначних рекомендацій.

Сіяти моркву можна і в промерзлу землю. Розкладіть насіння в борозенки і присипте його ґрунтом. При цьому кількість насіння збільште на третину в порівнянні з весняним посівом. Зверху грядку засипте снігом і укрийте гіллям (або нетканим покривним матеріалом).

Якщо ви захочете прискорити отримання придатних в їжу коренеплодів, то навесні, після сходу снігу, встановіть над грядкою з морквою металеві дуги і натягніть плівку. У такому парнику сходи з’являться набагато швидше.

Дмитро ЖИВОГЛЯД,
агроном.
м. Харків.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ