Сила часникового духу

Сила чесночного духа
Реклама

Читати російською мовою

Звернутися до часникової теми мене побудив, так би мовити, поважний випадок. В енциклопедичному словнику лікарських рослин прочитав: «Фітонциди з цибулі, часнику, хріну – дуже активні та корисні для здоров’я». На підтвердження хочу навести одну повчальну історію, яку мені багато років тому розповіла колега з журналістського цеху. 

Одного разу її направили на конференцію з проблем фітонцидів – цей напрям з вивчення препаратів рослинного походження тоді тільки зароджувався, а офіційна медицина ставилася до всякого роду знахарів, травників, народних лікарів, м’яко кажучи, скептично. І треба ж було такому статися, що саме в цей день приятелька підхопила застуду. Це, до речі, зауважив один з учасників конференції. Він підійшов до неї і на вушко шепнув: «Хочете швидко позбутися нежитю?» «Звичайно!» – не замислюючись відповіла журналістка. Чоловік порадив їй натерти зубчик часнику, отриману кашку помістити в склянку і подихати цими парами. 

Ввечері жінка вдома зробила все, як і порадили. Але коли вона піднесла саморобні ліки до носа і зробила інгаляцію, її обдало потужним часниковим запахом. А через деякий час відчула щось на зразок опіку.

Наступного ранку вона з жахом побачила в дзеркалі на своєму обличчі чітко окреслене червоне коло, серед якого дещо ексцентрично вимальовувався підозрілого кольору ніс. Від застуди, на диво, не залишилося і сліду, а от почервоніння на обличчі… Косметика дещо допомогла усунути дискомфорт, хоча з таким носом потрібно виступати на цирковому манежі, а не на науково-практичній конференції.

Пригадав і випадок з власної практики: якось від болю в області серця приймав за порадою знову-таки знайомого міцний часниковий настій. Дивно, але після декількох прийомів ліків серце не тільки заспокоїлося, але і значно покращився настрій, загальне самопочуття. Слизова оболонка при цьому абсолютно не постраждала – ні почервоніння, ні опіків.

В гомеопатичній практиці препарат з часнику використовується ще з 1852 року. У наш час фахівці приписують його найчастіше при алергічних захворюваннях – нежитю, висипаннях на шкірі і слизових оболонках, розладах шлунково-кишкового тракту. Хоча слід визнати – використання часнику в лікувальних цілях потрібно розширювати. Стародавні автори вказують на позитивну дію часнику і при бронхітах, ниркових кольках, геморої.

Якщо зазирнути вглиб століть, то проникнемося ще більшою повагою до цієї городньої рослини. Відомо ж – за чотири з половиною тисячоліть до нашої ери єгиптяни лікувалися часником, а носіям і вантажникам рекомендували його як можна більше для відновлення фізичної сили.

Нещодавно один болгарський журнал повідомив про досліди нігерійських вчених, які спостерігали блокуючу дію часникової олії на процес синтезу жирних кислот і холестерину. А звідси вже недалеко і до лікування часниковими препаратами ожиріння – цього бича сучасного світу. В Індії активно продовжують дослідження щодо впливу часникової олії на лікування та профілактику ішемічної хвороби серця. І успіхи тут наявні.

На жаль, не всі фармацевти серйозно відносяться до препаратів рослинного походження. Взяти хоча б той же часник або його родичку –
цибулю, які протягом тривалого часу довели свою корисну ефективність.

Один з неприємних моментів часникового лікування – різкий характерний запах. Хоча сучасні селекціонери вирішили і цю проблему. В Японії, наприклад, вже багато років вирощують часник без запаху. Хоча, як стверджують японські медики, там не поспішають скористатися ним на загальне благо. Напевно, остерігаються, що без запаху не буде і лікувального ефекту. І дійсно, як це: часник – і без характерного для нього запаху. Це навіть трохи сумно. А як же тоді знаменитий український борщ з часником і пампушками? Невже кане в лету? Не віриться в таке. Та й навіщо. Нехай часник і далі продовжує справно виконувати своє справжнє призначення – допомагати людям підтримувати своє здоров’я і життєвий тонус.   

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

 

Оставьте ответ