Віримо в краще!

0
172
Верим в лучшее!
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Свічка надії
  2. Чому зима краще за літо

Милі серцю кожного з нас зимові свята починаються із зустрічі Нового року. Протягом багатьох століть у різних народів формувалися свої, тільки їм властиві традиції новорічного та різдвяного застілля. Українці завжди славилися своєю гостинністю і щедрістю душі. Саме різноманітністю святкової кухні господарі намагалися забезпечити собі багатство і благополуччя в новому році.

Щиро вітаючи своїх читачів з майбутніми святами, ми бажаємо, щоб Новий рік приніс в кожну сім’ю, і в Україну в цілому, мир, достаток, чисті помисли і добрі діяння. Щастя – у дім, любов – у сім’ї, здоров’я – рідним і близьким, впевнене майбутнє – 
дітям, онукам і правнукам! З Новим роком і новими надіями, дорогі читачі та друзі! Нехай всіх Вас благословляє Всевишній!

Свічка надії

Цитата номера
Мені б туди, де вата на ялинці
Вкриває гілочки, неначе сніг.
Туди, де «справжній» Дід Мороз гостинці
Приносить в Новий рік всім на поріг.

Людмила СТЕПАНИШЕНА.

Закінчується ще один календарний рік. У життєвих негараздах, передсвяткових клопотах. Разом з усіма, як іронічно-мудро помітив півтора століття тому відомий класик, «ми кудись йдемо, кудись ведуть нас; але ні ми не знаємо – куди, ні ті, що ведуть нас». Але йдемо. Тому що потрібно. Тому що безповоротно йде час. А ми не досягли того, про що мріяли, до чого прагнули, хоча дуже хочеться.

Хочеться бути здоровими. Хочеться бути забезпеченими. Хочеться бути щасливими. Радіти життю на вільній, рідній землі. Бачити безтурботні посмішки рідних і близьких, захоплюватися навколишнім світом, бути спокійними за майбутнє дітей і онуків… Ах, скільки ще цих «хочеться» у кожного з нас?!

Як завжди, за усталеною традицією будемо будувати райдужні плани і засмучуватися через нездійснені надії. І так – з року в рік. Хоча, як любив повторювати один мій знайомий, який багато років тому поїхав за кордон у пошуках кращого життя (не дочекавшись його вдома), «новий рік нічого не змінить, – мінятися потрібно нам самим». Часто згадую ці його слова і все більше переконуюся в їх правоті.

Хоча всі ми від народження залишаємося дітьми і в душі постійно сподіваємося на чудо: «А раптом?! Може, новий рік принесе здійснення нездійснених бажань?» Адже новорічні та різдвяні свята, оповиті ореолом якоїсь таємничості та чарівності, до цього розташовують. І хіба не можна хоч раз на рік помріяти, відмовитися від усіх турбот і тривог, зануритися в атмосферу миттєвої радості та безтурботності? Звичайно, можна! Маємо на це повне право.

Принести у дім пропахлу морозцем лісову красуню ялину або сосну, прикрасити її різнокольоровими іграшками, гірляндами, яблуками, цукерками, мандаринами. Посидіти в тиші, спостерігаючи, як стікає віск зі святкових свічок, загадати чергове бажання і потім весь наступний рік чекати: «Збудеться – не збудеться!» Будемо вірити, що цього разу нарешті доля змилостивиться і все має здійснитись. Адже надія вмирає останньою, хоча краще, щоб вона все-таки жила.

До речі, в ці дні буде доречним згадати притчу про надію.

В кімнаті спокійно горіли чотири свічки. Було так тихо, що чулося, як вони розмовляли між собою. Перша сказала: «Я – спокій. Люди не вміють мене зберігати». І вогник свічки згас.

Друга сказала: «Я – віра, я нікому не потрібна. Люди навіть не хочуть чути про мене». Подув легкий вітерець і загасив свічку.

Засмутившись, третя свічка вимовила: «Я – любов. Люди не цінують мене». І ця свічка згасла.

В кімнату увійшла дитина, злякавшись темряви, вона заплакала. Тоді четверта свічка сказала: «Не плач. Поки я горю, ти завжди можеш запалити інші згаслі свічки. Я – надія!»

Тому не будемо і ми її втрачати. А будемо сподіватися, щоб були здоровими батьки, у яких вони ще живі; не хворіли діти, онуки і правнуки, у яких вони є; не залишали кохані; не зраджували друзі. Щоб зміцнювалася і процвітала рідна Україна, а разом з цим підвищувався наш добробут, а не тільки ціни і тарифи. А головне, щоб в суспільстві не було розброду і хитання, зла і ненависті, щоб нарешті закінчилася війна і на багатостраждальній землі нашій запанував довгоочікуваний мир. Упевнений, що цього очікують в кожному домі, в кожній родині. Ось за це і будемо молитися в ці святкові дні.

Надії всім вам, шановні читачі, і Божого благословення!

Рік Новий нехай дарує
Нам достаток і добро.
Шлях до цього ми торуєм,
Снігом щоб не занесло!

Рядки з листів

Чому зима краще за літо

На питання, який час року його найулюбленіший, онук-першокласник, не замислюючись, випалив: «Зима!». Здивований такою відповіддю, запитав: «Чому? Тому, що у тебе взимку день народження?» Подальша відповідь хлопчика ще більш спантеличила і одночасно розсмішила: «Ні, – сказала дитина простодушно. – Просто взимку, коли випаде сніг, багато снігу, не видно того сміття, поліетиленових кульків, порожніх пляшок і пакетів з-під соку, якими люди засіяли навколишню природу».

Ось так! Дитина, і та розуміє, що засмічувати землю сміттям недобре. Нехай це буде докором всім нам.

Ну а якщо відкинути жарти в сторону, то зима, дійсно, прекрасна. З її неповторними візерунками на вікні, чудовими розвагами під час тривалих свят, хрускотом снігу під ногами… Однак якою б гарною і радісною не була б зима, у більшості з нас вона все ж асоціюється з холодами, Новим роком і Різдвом. Але коли готуєшся до зустрічі цих свят, про холоди геть забуваєш, адже від одного тільки передчуття майбутньої радості на душі стає тепло і затишно. А саме свято можна перетворити на справжню казку!

П. В. СУЛИМА,
м. Полтава.

Веббанер Хозяин Укрпошта
Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ