Кішка в будинку

Кошка в доме
Реклама

Читати російською мовою

Колись, в Стародавньому Єгипті та інших країнах кішок обожнювали, вони завжди знаходилися поруч з фараонами і важко згадати ще будь-яких тварин, до яких ставилися з такою повагою. Згодом люди забули про царське і благородне минуле кішок, хоча вони пам’ятають про своє походження. Варто тільки подивитися, які величні у них пози?! А в кожному їх русі стільки витонченості, почуття власної гідності!

З Давнього Єгипту, приблизно в X столітті предки наших кішок потрапили в Європу і поширилися по всьому світу. Є твердження, що на землі близько 500 млн. кішок і тільки в одній Індонезії їх 30 млн. Мабуть, особливу любов до них плекають жителі Австралії, тому що на кожних 10 осіб там доводиться 9 котів.

Навіщо нам потрібні кішки? Ну як же! Один дух її приводить щурів і мишей в жах. Кішка – це ласкава і охайна тварина, що створює затишок, особливо для самотніх людей. Є дані, де вказується, що люди, що тримають у себе кішок і собак, живуть на 10 років довше, ніж ті, хто їх не тримає. Психіатрами помічено, що кішка (як і собака) біля людини з пригніченою нервовою системою благотворно діє на її здоров’я, знімає напругу. Хіба це не щастя?

Кажуть, собаки більше прив’язані до людини, але це не так. Кішка зазвичай більш стримана в своїх почуттях і потайна. Дивовижна у кішок і пам’ять. Навіть, коли її відвезуть далеко-далеко, вона, буває, все одно знаходить дорогу до дому.

Котя – так звуть мого кота. Він – господар будинку, принаймні, він так думає і ніхто не намагається його в цьому переконати. З дитинства він звик спати зі мною. Облаштується біля ніг і тихо починає сопіти. Останнім часом я дуже рідко буваю вдома. Був період, коли мене не було близько двох років і, приїхавши додому, я був упевнений, що мій кіт мене не згадає. Але, мало того, що він мене не забув, так ще й вночі прийшов і ліг на своє законне місце на моєму ліжку, куди без мене зазвичай не лягав.

Це справжня відданість і дружба! Згадую випадок, як я знову приїхав додому після довгої відсутності і Котя почав мене покусувати за руку, нібито лаючи, що мене довго не було. Коти вірні своєму місцю і господареві. Любіть їх і будьте їм вірні!

У хороших господарів кішка завжди сита і регулярно харчується, у поганих – голодує, іноді дичавіє, переселяється в сади, городи, ліси. Полює на мишей, розоряє пташині гнізда. Здичавілі кішки можуть стати переносниками небезпечних захворювань, загальних для людини і тварин. Від них можуть заразитися і кішки, що живуть вдома, і люди. Ось чому не можна викидати кішок на вулицю. Не кажучи вже про моральний фактор. Бездомні тварини загрожують здоров’ю!

Раз ми заговорили про захворювання, то я, як медик, не можу пропустити цю тему і не поговорити про хвороби, які може заробити людина від кішки. Звичайно, найвідоміше захворювання – це сказ. Заразитися можна від укусу будь-якого звірка. Через слину тварини вірус потрапляє в кров людини, а потім – в мозок. Інкубаційний період захворювання – 50-60 днів. Чим далі укус від голови, тим довше інкубаційний період. У перші два дні після укусу відчувається слабкість, температура. Через час з’являється боязнь води, дратівливість. Зрештою людину паралізує, і вона помирає від зупинки дихання.

Щоб захистити себе від сказу, треба зробити щеплення своїм тваринам, яке в їх організмі сформує антитіла, які руйнують цей вірус. Необхідно також уникати спілкування з чужими і бездомними тваринами, білочками, їжачками і т. д. Але, якщо ви все-таки вкушені, варто відразу ж звернутися в травмпункт і зробити укол від сказу, який врятує ваше життя.

Наступні захворювання менш нам відомі, але про них варто пам’ятати. Хвороба котячих подряпин, при яких запалюються лімфатичні вузли. Щоб зменшити ризик появи такої хвороби, потрібно уникати зубів і кігтів кішки, а подряпини обробляти антисептиком.

Токсоплазмоз – захворювання, яке викликає паразит під назвою токсоплазма, який може жити в організмі кішки. Якщо цей паразит оселиться в імунних клітинах людини і почне виділяти токсини, то сильно постраждає мозок. Токсоплазма особливо небезпечна для вагітних. Тому, варто прислухатися до старої народної прикмети: «не можна вагітним тримати вдома кішку!». У давнину люди помітили, що у жінок, які гладили кішок при вагітності, грали з ними, діти народжуються неспокійні і хворобливі. Щоб попередити зараження цим паразитом, варто вчасно прибирати туалет кішки і періодично відвідувати ветеринара і робити необхідні щеплення.

Від кішки, на жаль, можна заразитися і грибковими захворюваннями, наприклад стригучий лишай, який може вражати волосяні фолікули людини і утворити на тілі плями з лусочками. Позбутися від нього можна протигрибковими препаратами і шампунем з протигрибковим агентом (наприклад, з кетоконазолом). Щоб у вас не було проблем зі здоров’ям від тварин – слідкуйте за здоров’ям самих тварин!

Після такого попередження хтось, можливо, не захоче більше випускати свого кота на прогулянку, щоб той не спілкувався зі здичавілими кішками. Однак улюбленцю необхідний рух. Постарайтеся дотримуватися правил гігієни, як особистої, так і прирученого. Так-так! Ми відповідаємо за тих, кого приручили!

Висилаю вам фотографії, на яких мій улюбленець Котя. На одній він пильно й розумно дивиться на нас, а на іншій я застав його за міцним, блаженним сном.

Данило ГОЛОВАНЬ,
фельдшер. м. Київ.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ