Збираємо урожай зимових яблук і груш

Собираем урожай зимних яблок и груш
Реклама

Читати російською мовою

У жовтні завершується збір і закладення на зимове зберігання яблук зимових і пізніх осінніх сортів. До цього часу вже дозріли до стану знімної стиглості яблука сортів: Білоруський синап, Вербне, Заславське, Імант, Макінтош, Орловська гірлянда, Пам’яті Коваленка, Ренет Симиренка, Лобо, Уелсі. А також груші сортів: Просто Марія, Олів’є де Серр, Россошаньска пізня, Ліра.

Важливо правильно вибрати час для збору врожаю. Зняті раніше терміну плоди будуть менше зберігатися, а найголовніше погіршаться їх смакові якості.

Ось підказки для вас, що урожай дозрів:

  • Змінився колір плодів (відповідно до сорту).
  • З дерев падають дозрілі плоди без слідів гнилі або ураження шкідниками.
  • Яблука і груші легко знімаються з гілок.
  • Насіння всередині плодів придбало коричневе забарвлення.

Збирати урожай потрібно дуже акуратно, намагаючись не пошкодити плоди і не порушити восковий наліт на них. Ні в якому разі не можна збивати яблука і груші або струшувати їх з дерева. Пошкоджені, вони непридатні для зберігання, так як швидко зіпсуються.

Для того щоб зібрати урожай з верхніх гілок, скористайтеся драбиною або плодознімачем. Хворі, підгнилі або пошкоджені плоди відразу складайте окремо.

Відібрані для зберігання яблука і груші покладіть в дерев’яні, пластмасові або картонні ящики рядами. Кожен ряд відокремте від попереднього шаром паперу (газет).

Можна зберігати яблука і груші, пересипавши їх сухою сосновою тирсою або піском з додаванням деревної золи. Як варіант – оберніть кожен плід в шар пергаментного паперу і покладіть в ящик. Перенесіть ящики з фруктами в льох або підвал для подальшого зберігання.

Пам’ятайте, що найкраще яблука і груші зберігаються при температурі 1-3°С і вологості повітря 85-95%.

Увага: погані сусіди!

Намагайтеся зберігати яблука подалі від часнику і картоплі. Яблука виділяють етилен, який стимулює проростання картоплі. У свою чергу, часник виділяє в повітря фітонциди, і при близькому сусідстві яблука можуть придбати неприємний запах.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ