Чіпування чотирилапих вихованців

Чипирование четвероногих питомцев
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

 1. Суть і особливості чіпування
 2. Переваги чіпування

У наш час, коли величезна кількість населення країни проживає в мегаполісах, втрата улюбленця на прогулянці або при переїзді стала досить поширеним явищем. А крім цього є ще випадки втеч (у шлюбний період) та цілеспрямована крадіжка вихованців рідкісної або дуже дорогої породи під замовлення. Щоб захистити улюбленого чотириногого друга від подібних ситуацій, в країнах Європи вже не перший десяток років ведуть роботу з чіпування всіх домашніх тварин без винятку. Ця проста за своєю суттю процедура стала такою ж звичною, як і вакцинація проти сказу. Вона дозволяє повернути втраченого пухнастика.

Суть і особливості чіпування

Ця процедура достатньо проста і має ряд переваг перед іншими методами, які раніше застосовувалися для ідентифікації домашніх тварин:

 • безболісність: для проведення не потрібен загальний наркоз, проте робити процедуру може тільки професіонал;
 • простота і безпека: введення в організм мікросхеми можна поєднати з проведенням підшкірної ін’єкції в область холки між лопатками, і займає дуже мало часу;
 • стерильність: маніпуляція проводиться за допомогою укладеного в стерильну упаковку одноразового аплікатора, що надається разом з чіпом;
 • відносна дешевизна процедури: залежить від ціни, встановленої на мікросхеми (останнім часом з’явилися тенденції їх зниження і процедура стає доступною широкому колу власників);
 • підробка чіпа виключена повністю.

Голка ін’єктора трохи більшого діаметру ніж голка звичайного шприца, але вона не заподіює незручностей. І десь через 5-7 днів чіп покриється сполучною тканиною як капсулою і назавжди залишиться в одному місці – там, де його ввів ветеринар. Сам пристрій –
стерильна капсула, виготовлена з особливого матеріалу – біосумісного скла, має довжину 12 мм, діаметр 2,1 мм, важить 0,6 г, що цілком зіставно з розмірами зернятка рису. Біосумісний матеріал володіє унікальними властивостями, завдяки яким виключається його відторгнення або міграція пристрою. Усередині розташовані котушка індуктивності і мікросхема – це і буде мікрочіп. На мікросхемі є спеціальний номер, що представляє собою персональний 15-значний цифровий код.

До відома. Інформація про господаря і вихованця зберігається в національній електронній базі даних для чіпованих тварин.

Разом з чіпами у ветеринарні клініки фірмою-виробником поставляються і сканери, що зчитують код з мікросхеми. Протягом 5-10 хвилин після установки фахівець активує її і вводить дані про тварину і її власника в спеціальний електронний реєстр.

Власникам на замітку: деякі види таких пристроїв не потребують сканера – їх з легкістю здатний замінити смартфон, якщо на нього встановлена спеціальна програма. У ветеринарний паспорт вашого вихованця після процедури обов’язково повинен бути вклеєний особливий стікер з інформацією про чіп. Сканер здатний виявити його на відстані 1 м від тварини.

Собакам маленьких порід під шкіру вводять так звані міні-мікрочіпи. Розмір в даному випадку важливий для того, щоб ваш вихованець не відчував дискомфорту, все-таки цей прилад залишиться в ньому на довгі роки, і тому необхідно, щоб він не створював незручностей при русі.

На вартість введення пристрою під шкіру тварини розміри не впливають: установка стандартного обладнання і його міні-версії коштує однаково.

Переваги чіпування:

 • виключається можливість підміни тварини при участі у виставках або змаганнях;
 • спрощується облік вихованців у ветеринарних клініках або клубах;
 • створюється можливість більш швидкого пошуку «загубленки»;
 • знімаються проблеми для міжнародних переміщень з пухнастим компаньйоном: процедура в даному випадку є обов’язковою при в’їзді в країни Євросоюзу і ряд острівних держав.

Чому чіпування – найкраще рішення?

Дуже часто власники плутають чіпування і GPS для вихованців, хоча це абсолютно різні технології. Так, нашийники з GPS-трекером більш вимогливі у використанні і призначені тільки для визначення місце-знаходження вашого улюбленця на даний момент часу. При цьому пристрою необхідна регулярна підзарядка, при порушеннях в роботі мережі вихованець зникає з поля зору власника, діапазон видимості теж може бути не дуже великий і залежати від фірми-виробника. І, мабуть, найголовніше – для роботи з таким аксесуаром для домашнього вихованця вам може стати необхідним встановлення спеціального софту в ноутбук або смартфон. А вживлений чіп справний завжди, йому не страшні ніякі порушення в роботі мережі, живлення і багато іншого.

Хоча мікрочіп і неможливо відстежити за допомогою супутника, він значно доступніший для власників, надійний і простий у використанні і по праву вважається кращим способом, що дозволяє забезпечити власникам спокій, а їх пухнастим друзям – безпеку. Тому подбайте про благополуччя чотириногих компаньйонів – зверніться до ветеринара, проведіть чіпування.

Ірина СЕЛЮТИНА.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ