На що прищепити аличу, які сорти яблук вибрати?

На что привить алычу, 
какие сорта яблок выбрать?
Реклама

Читати російською мовою

Я садівник-початківець. Цього року, завдяки публікаціям в «Хазяїні», навчився робити щеплення. Просто спробував, як написано було в статті, і ви знаєте – половина прижилася. На майбутній рік планую багато різних сортів завести і наприщеплювати.
Погано тільки, що підщеп для щеплення у мене мало. Особливо для сливи і аличі. На поросль прищеплювати не хочеться, потім замучишся з її видаленням у саджанців. А аличі саджанців у мене немає. Зате є багато абрикосів-одноліток, що зійшли під деревом. А в цьому році і насіння абрикоса вже посадив у шкілку.
Скажіть, чи великоплідна гібридна алича і слива нормально будуть рости щепленими на абрикос? Які сорти слив порадите завести?
Також мені прислали яблуню під назвою Горіхова, яка в’яже плоди без запилення. Не скажете, що це за екзотика така: квітки вже з’являлися, не розкрилися, але тут же і опали?
Ще зацікавив сорт яблук Джумбо Помм, кажуть, у нього надзвичайно великі яблука, масою до 1 кг! На які ще сорти яблук порадите звернути увагу?
Є. І. ТАРАСОВ, с. Підлиман Харківської обл.

Шановний Євгене Івановичу! Ваш лист ми попросили прокоментувати колекціонера садових культур Павла ЛАГУТУ з 
м. Слов’янськ Донецької області. Ось що він відповів.

– Щеплення аличі на абрикосі живе у мене вже близько 10 років, думаю, що воно буде довговічним. Мені дуже подобаються сорти Генерал і японська слива Озарк Прем’єр, але останній слід обробляти фунгіцидами (використовую Акробат, Хорус за інструкцією) від хвороб, інакше не буде врожаю.

Сорт яблуні Горіхова, вона ж Неквітуча, мені знайом і плодоносить щороку. На мою думку, сорт для екзотики, а так – нічого особливого.

Яблуня Джумбо Помм – дійсно дає дуже великі плоди і лежать вони добре, до самого Нового року, смачні. За кордоном цю яблуню називають «сімейною», тому що одним яблуком може наїстися вся сім’я.

У минулому році мене порадували урожаєм багато сортів яблук, але особливо сподобалися Дисконафрі, Джестер, Джеймс Грів, Скіфське золото, Топаз, Мавка, Росавка та деякі інші.

Від редакції лише додамо, що гібридна алича дійсно нормально росте прищепленою на абрикосі. При цьому її врожайність буде навіть більше, ніж при щепленні на підщепу аличі та сливи. Оскільки абрикос має більш сильну кореневу систему і легше переносить посуху.

Єдиний мінус – такі щеплення не завжди довговічні, в місці зрощення утворюються нарости. Однак це незначний недолік, оскільки плодоносити дереву це не заважає. А відломи гілок в місці зрощення не рідше зустрічаються при щепленні аличі навіть в крону слив. І навіть, будучи щепленими на сіянці аличі (які, до слова, ви можете самі посіяти, заготовивши насіння з дикої і тієї ж гібридної аличі), саджанці аличі гібридної не будуть довговічними. Оскільки алича сама по собі недовговічне дерево і постійно омолоджується в природі, даючи поросль знизу штамба. А дерева культурних сортів краще омолоджувати раз на 7-10 років, переприщеплюючи на нові підщепи. У плодоношення вони вступають вже через пару років.

До речі, свої старіючі дерева гібридної аличі, які раніше були щеплені на аличі-дичці, я оновив, просто переприщепивши відростаючу знизу поросль аличі сортовими живцями з цих дерев. Для цього залишив кілька найпотужніших, зручно розташованих порослевих пагонів, видаляючи регулярно всі слабкі. І навесні наступного року перещепив їх методом врозщіп. На знімку якраз відображений процес, як ми з другом переприщеплюємо поросль аличі.

Підготував Денис ТЕРЕНТЬЄВ.
Фото автора.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ