Щедрий урожай картоплі під соломою

Щедрий урожай картоплі під соломою
Реклама

Читати російською мовою

Для багатьох вирощування бараболі в соломі є дивиною, однак насправді метод цей не є новим – наші предки давно вирощували «другий хліб» українців, як ще називають картоплю, саме таким чином.

– Коли я вперше почув про цей метод, то подумав, що це якась нісенітниця, – розповідає Ігор Макухин, житель міста Бердичів, що у Житомирській області. – Однак вирішив поцікавитися ним детальніше, а тоді відвів на дачі ділянку, на якій захотів перевірити цей метод. Відтоді пройшло шість років, тож нині усім раджу вирощувати бульбу під соломою, адже цей метод має ряд плюсів. Передусім, суттєво економить час, бо на такому городі кущики не потрібно сапати, прополювати, підгортати. Тому його ще часто називають «городом для лінивих».

Насправді ж цей метод чудово підходить людям, які через літній вік, проблеми зі здоров’ям чи нестачу часу не можуть приділяти ділянці багато часу. Також бараболя під соломою добре забезпечена корисним макро-, мікроелементами та вітамінами, які потрібні для розвитку кореневої системи та появі рясного цвіту.

Тому не потрібно шукати добрива чи купувати для цього спеціальні стимулятори. Адже солома та попіл, який використовую під час посадки, бур’яни – все це розкладається і служить добривом для грунту. Окрім цього при такому вирощуванні легко збирати урожай.

Сам метод також є вкрай простим. Отож, в кінці літа слід визначити, де ростиме бараболя і посіяти там сидерати, хоча це не обов’язково.Наприкінці осені перекопати ділянку, прикопуючи сидерати або інші рослини, які там ростуть і, якщо суха осінь, рясно полити. Весною перекопати і розкласти посадковий матеріал. Причому, підготовлені бульби мають бути вже з паростками. Їх розкладають прямо на землі, дотримуючись відстані між картоплинками 40-45 см, а між рядкам 55-60 см.

– Опісля ділянку потрібно накрити соломою, шар якої має становити в середньому 15-17 см, – каже господар. – Коли паростки картоплі почнуть проростати через шар соломи, потрібно знову покласти шар соломи, але так, аби не закрити нею верхівки кущиків. Пізніше знову слід покласти шар соломи. До речі, дехто запитує, чи шар соломи заввишки 45-50 см не надто багато? Ні, не багато, адже до осені, під дією сонця, вітру, дощів, а також кущиків бараболі він просяде до 18-22 см.

До речі, саме солома захистить ніжні сходи від нічних заморозків. Більше того – утвориться волога, яку дуже любить бараболя і яка дуже корисна для рослини в той час, коли активно розвивається коренева система. Також така «солом’яна ковдра» захистить кущики від перегрівання під час сильної спеки.

Щодо урожаю, то він завжди є рясним. І збирати його дуже легко – достатньо розгребти солому і зібрати коренеплоди. Вони, до речі, чисті, великі, мають правильну форму і не пошкоджені шкідниками.

Семен ФIРКОВСЬКИЙ.

Картопля: сучасні сорти, агротехніка

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ