Використовую своє насіння

Использую свои семена
Фото GettyImages
Реклама

Читати російською мовою

У травні мені виповнилася кругла дата. У день народження природа мені піднесла подарунок: на ділянці раптом червоним полум’ям спалахнули мої улюблені тюльпани. І найдивовижніше, що і величезна багаторічна груша в один день покрилася ніжними білими квітками.

Моя ділянка зовсім невелика, але багато років отримую на рідкість щедрий урожай овочів. Особливо вдаються томати. Один із секретів доброго урожаю – правильний підбір насіння та його зберігання. Насіння томатів в магазині не купую (дорого, та і якість його засмучувала мене не раз). Тепер використовую тільки власне насіння. Вирощую тільки ті сорти, які добре себе показали в нашій місцевості.

Збираю плоди тільки з другої-третьої китиці, це дозволяє отримати якісне насіння. Відбираю томати гарної форми, насиченого кольору. Махрові квітки обов’язково обриваю: з них при посадці формуються потворні плоди. На насіння збираю стиглі, не допускаю їх перезрівання. Розрізаю на половинки, розкладаю в тару і ставлю в тепле місце (для бродіння) на кілька днів. Потім насіння відмиваю і висушую на папері.

Моє насіння зберігає добру схожість більше 8 років, а одного разу я висіяла те, яке випадково зберігалося 10 років, та отримала 100%-ву схожість! Зберігаю насіння в скляних банках під кришкою при кімнатній температурі. Ну, а навколо грядки з помідорами – квіти. Причому, ціле літо.

М. Я. ЛЮДИНОВА.
м. Миргород Полтавської обл.


Авантюра дала результат

Як і багато дачників, захоплююся вирощуванням квітів, колекціоную різні види і сорти. У літературі з квітникарства знайшла рекомендацію: кореневища лілійника краще купувати безпосередньо перед посадкою.

Мені ж подарували на день народження (в січні) посадковий матеріал лілійника El Desperado. Довелося зберігати кореневища мого «авантюриста», як згодом я стала його називати, до посадки в холодильнику. Квітка виявилася з характером і заявила про себе голосно, виразно і надовго. Коли він зацвів, все навколо померкло.

У мене ростуть диморфотека, іберис, хоста, левиний зів і багато інших декоративних культур. Здавалося б, є на що подивитися. Я ж не могла відірвати погляду від свого El Desperado. На жаль, живе квітка протягом одного дня, але наступного дня розпускається новий бутон. Гарним лілійник виглядає досить довго. Навесні обов’язково посаджу й інші сорти цієї дивовижної культури.

Антоніна КАБАНОВА.
смт Петропавлівка
Дніпропетровської обл.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ