Як зібрати і посіяти насіння суниці?

Как собрать и посеять семена земляники?
Реклама

Читати російською мовою

Подібні питання нам надіслали відразу кілька читачів,
причому не вперше. Ми їх об’єднали в одну спільну відповідь.

Один з найшвидших способів отримати багато саджанців з насіння суниці – переробити відібрані вами ягоди (найкращі за всіма критеріями) на кухонному блендері або протерти крізь сито. Відразу відзначимо, що незважаючи на побоювання, ножі блендера практично не зашкодять насінню. Але подрібнювати краще на повільному режимі.

Найпростіше взяти відібрану ягоду (хвостики прибрати), засипати в блендер, додати 1 склянку води, натиснути кнопку… Менше ніж через хвилину ми отримаємо полуничну бовтанку, яку потрібно процідити через дрібне сито і промити водою.

Промиваємо великою кількістю води (допомагаючи при цьому пальцями), видаляємо всю м’якоть, щоб вона пішла повністю. Якщо сито дуже дрібне і м’якоть не йде, можна її разом з насінням помістити в банку з водою. Збовтати і потихеньку зливати. М’якоть піде разом з водою, а чистеньке насіння залишиться на дні.

Залишилося тільки якісно його просушити, для цього підійде паперовий рушник або туалетний і навіть газетний папір, на який насіння розсипають тонким шаром. Після висихання насіння готове до зберігання і подальшого посіву.

Для посіву найкраще підійде легкий повітро- і водопроникний ґрунт. Невелику кількість насіння найкраще посіяти в маленький пластиковий контейнер з герметичною прозорою кришкою. У дні контейнера роблять отвори для стоку надлишків води. У ємкість насипають підготовлений вологий ґрунт (дві треті об’єму), вирівнюють поверхню, висівають насіння без заглиблення. Потім обережно, щоб не змити насіння, зволожують поверхню за допомогою пульверизатора і герметично закривають кришку. Контейнер поміщають у світле тепле місце (тепличка, підвіконня). Кришку відкривають після проростання насіння. Після появи справжніх листочків рослини необхідно розпікірувати (розсадити).

КУПИТИ

У нашому магазині он-лайн версія всього за 10 грн.

Наостанок хотілося б додати, що незважаючи на те, що посів насіння суниці дає можливість відразу отримати багато посадкового матеріалу практично задарма, – це часто невиправдано. Оскільки садова суниця великоплідна має складне гібридне походження і того ж перехресно-запилювальна культура, вирощена з насіння розсада не передасть сортових ознак вихідного матеріалу (як правило, нові рослини бувають гірше).

Насіннєве розмноження використовується в основному в селекції, де з кількох тисяч рослин відбирається та єдина, яка виділяється в кращу сторону за всіма характеристиками, ніж вихідний матеріал. Так отримують новий сорт. Процес цей тривалий і трудомісткий.

Набагато простіше придбати молоді розетки суниці вподобаного вам сорту з достовірного джерела. Але для експерименту можна зібрати насіння і посіяти. Можливо, вам пощастить стати автором нового цікавого сорту! А насінням зазвичай розмножують лише дрібноплідні безвусі сорти суниці, які пристосовані для розмноження насінням.

На запитання читачів відповідали:
Дмитро ЖИВОГЛЯД (агроном),
Олександр БОБИР (розсадник),
Лариса ПРОКОПЕНКО (досвідчений садівник).

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ