Сітка захистить цибулинні від мишей

Сетка защитит луковичные от мышей
Реклама

Читати російською мовою

Цибулинні квіти прикрашають багато квітників. Коли інші рослини тільки готуються до фази бутонізації, то гіацинти, крокуси, мускарі, флокси, нарциси і тюльпани вже щосили цвітуть і переливаються всіма кольорами веселки.

Багато з цих квітів викопують улітку, як зів’яне листя, і висаджують з осені після збирання основного врожаю, щоб їх цибулини перезимували в ґрунті, загартувалися, а потім прокинулися з першими весняними променями сонця і порадували цвітінням. При посадці під зиму під час низьких температур знижується чисельність хвороботворних мікроорганізмів, небезпечних для цих рослин, але при цьому виникає нова загроза – гризуни.

На моїй ділянці їх дуже багато, тому що поруч поле, і вони взимку біжать ближче до житла людини. І з голоду взимку накидаються не тільки на харчові відходи, а нерідко і забираються на зимівлю в квітник, де пошкоджують цибулини квітів. Їм же не зрозуміти, що деякі з них отруйні (а швидше за все, у них просто до цих отрут імунітет!), а садівникові потім доводиться сумувати, коли навесні він не дораховується своїх улюблених рослин.

Я довго думав, що ж робити, і знайшов рішення – цибулини при осінній посадці бажано ховати в пристосування з металевої дрібної штукатурної сітки. Коріння через неї відмінно проростає, але мишам вона не по зубах. На відміну від пластикових контейнерів для посадки, що продаються в квіткових магазинах. На жаль, вони не захищають від гризунів.

Тому потрібно відправитися в будівельний магазин і придбати там шматок штукатурної сітки з дрібними отворами. Нарізати сітку шматочками за допомогою ножиць по металу і спорудити з неї щось на зразок кошичків або конвертів, у які слід помістити по 1 цибулині і загнути краї сітки з усіх боків.

Якщо ви зібралися висаджувати цибулинні квіти у відкритий ґрунт в контейнері (контейнер закопується на певну глибину), оберніть його внутрішню поверхню сіткою для монтажу, засипте ґрунтом, розмістіть там цибулини, а верх знову прикрийте металевою сіткою. Такий захист не завадить з’явитися сходам, але гризунам з металом не впоратися.

Олександр ВЕРБА,
фермер, квітникар.
м. Краматорськ Донецької обл.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ