Сітка захистить цибулинні від мишей

0
223
Сетка защитит луковичные от мышей
Реклама

Читати російською мовою

Цибулинні квіти прикрашають багато квітників. Коли інші рослини тільки готуються до фази бутонізації, то гіацинти, крокуси, мускарі, флокси, нарциси і тюльпани вже щосили цвітуть і переливаються всіма кольорами веселки.

Багато з цих квітів викопують улітку, як зів’яне листя, і висаджують з осені після збирання основного врожаю, щоб їх цибулини перезимували в ґрунті, загартувалися, а потім прокинулися з першими весняними променями сонця і порадували цвітінням. При посадці під зиму під час низьких температур знижується чисельність хвороботворних мікроорганізмів, небезпечних для цих рослин, але при цьому виникає нова загроза – гризуни.

На моїй ділянці їх дуже багато, тому що поруч поле, і вони взимку біжать ближче до житла людини. І з голоду взимку накидаються не тільки на харчові відходи, а нерідко і забираються на зимівлю в квітник, де пошкоджують цибулини квітів. Їм же не зрозуміти, що деякі з них отруйні (а швидше за все, у них просто до цих отрут імунітет!), а садівникові потім доводиться сумувати, коли навесні він не дораховується своїх улюблених рослин.

Я довго думав, що ж робити, і знайшов рішення – цибулини при осінній посадці бажано ховати в пристосування з металевої дрібної штукатурної сітки. Коріння через неї відмінно проростає, але мишам вона не по зубах. На відміну від пластикових контейнерів для посадки, що продаються в квіткових магазинах. На жаль, вони не захищають від гризунів.

Тому потрібно відправитися в будівельний магазин і придбати там шматок штукатурної сітки з дрібними отворами. Нарізати сітку шматочками за допомогою ножиць по металу і спорудити з неї щось на зразок кошичків або конвертів, у які слід помістити по 1 цибулині і загнути краї сітки з усіх боків.

Якщо ви зібралися висаджувати цибулинні квіти у відкритий ґрунт в контейнері (контейнер закопується на певну глибину), оберніть його внутрішню поверхню сіткою для монтажу, засипте ґрунтом, розмістіть там цибулини, а верх знову прикрийте металевою сіткою. Такий захист не завадить з’явитися сходам, але гризунам з металом не впоратися.

Олександр ВЕРБА,
фермер, квітникар.
м. Краматорськ Донецької обл.

Веббанер Хозяин Укрпошта
Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ