Як поливати сад під зиму

Как поливать сад под зиму
Реклама

Читати російською мовою

Я – старий дачник, прошу вас розповісти більш
повно про вологозарядковий полив. Справа в тому,
що багато господарів цим не займаються,
вважаючи, що дерева і так урожай дадуть.
Або навіть бояться, що після такого поливу
буде морозобій. Хотілося б дізнатися
думку фахівців з цього приводу.
С. І. ЗАВОРОЗКО,
м. Павлоград
Дніпропетровської обл.

Шановний Сергію Івановичу! Думка фахівців з даного питання однозначно: вологозарядковий полив в більшості випадків корисний. І причин для цього багато. Шкода, що зараз його вже пізно проводити, тому зробіть собі замітку на осінь в садовому календарі робіт.

Восени триває інтенсивне зростання коренів, особливо дрібних, які поглинають воду. Навіть у тих регіонах, де рясно йдуть дощі, земля не промокає на всю глибину кореневої системи (за винятком тих ділянок, де підземні води розташовуються близько). Але в більшості регіонів літо і осінь давно вже стали посушливими. З сухого ґрунту дерева фізично не можуть взяти поживні речовини і слабнуть.

Якщо капітально не пролити ґрунт по периметру крони, то навесні корінню теж нізвідки буде взяти вологу, тому що сніговий покрив здебільшого випаровується і не в силах забезпечити водою глибокі шари, де розташовується велика частина всмоктуючих коренів. А вологозарядковий полив ранньою весною не такий ефективний, оскільки верхня частина ґрунту ще не відтанула і не може пропустити вологу всередину. Сонце говорить брунькам рости, а рости то ні з чого, ось вам і причина втрати врожаю в цьому році.

Добре пролитий ґрунт набагато краще зберігає тепло і не дає коріння вимерзати. Особливо це необхідно там, де бувають часті відлиги. Якщо земля промочена наскрізь, відлига не зачіпає корені, і вони сплять далі. А в сухій землі корені прогріваються сонцем, починають йти в зростання – 
і тут їх прихоплюють повторні морози.

Вологозарядковий полив також запобігає зимовому висушуванню. У сухому ґрунті корені не працюють, і волога не надходить в кору. Але зимове сонце дуже активне і за довгі місяці витягує вологу у стовбурів. В результаті навесні ми маємо висохлі гілки, особливо з південного боку.

Вода також проганяє дрібних гризунів і шкідників, які влаштовуються на зимівлю під деревами.

Тепер про норму поливу восени. Ґрунт навколо кущів досить пролити на глибину 60 см. Дерева ж вимагають зволоження на 1,5-
2 м. Під молоді дерева віком до 5-ти років досить вилити по 50-
70 л води, розтягнувши процес на 2-3 дні. А ось дорослі дерева потребують більш капітального поливу: в середньому по 100 л на 
1 кв. м по всій площі крони. Полив в основному здійснюють у вересні.

Наостанок хотілося б сказати про те, що кісточкові дерева восени потрібно поливати дуже обережно і подалі від кореневої шийки. Якщо вона підпріє, то дерево просто загине. Персик, абрикос, аличу, повстяну і степову вишню та й сливи краще не заливати водою під зиму, принаймні, так рекомендує більшість садівників.

Все вище сказане – це лише загальні рекомендації, які не враховують залягання підземних вод на ділянці, погодних умов та багатьох інших факторів. У кожному конкретному випадку потрібно розглядати всі фактори і поливати сад під зиму, враховуючи всі умови.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ