Сіємо квіти під зиму

Сеем цветы под зиму
Фото GettyImages
Реклама

Читати російською мовою

Хочете, щоб ранньою весною у вас на ділянці з’явилися дружні сходи квітів – сійте їх в морози. Такий метод вже випробуваний багатьма квітникарями і довів своє існування. Багато видів рослин добре переносять холодні температури, «загартовуючиcь» менше хворіють, легше пристосовуються до різних погодних умов, добре цвітуть.

І ще один аргумент на користь посадки квітів під зиму: навесні і так роботи на ділянці по вуха, а тут вже готові грядки і клумби зі сходами.

Під зиму можна висівати багато квітів-однорічників: айстри, левиний зів, волошки, настурцію, календулу, китайську гвоздику, флокси, алісіум, мак та інші. Добре почуваються після такого посіву і багаторічники: примула, дзвоники, люпин, лаванда.

Саме час посіву під зиму – половина листопада, коли підмерзла земля покрилася міцною кіркою. Раніше цього робити не варто, посіви, пригрівшись під ще теплим сонцем, можуть зійти і відразу ж загинути при перших заморозках.

Сьогодні все більш популярними у квіткарів і городників стають підняті, так звані «розумні» грядки. Вони зручні для посівів під зиму: осінні дощі, зимові відлиги не зможуть «змити» насіння з таких грядок. На них легко розпланувати посадки, надаючи ділянці доглянутого вигляду. Але якщо у вас, як і у мене, таких модних грядок немає, ділянка не дуже велика, а посіяти хочеться всього потроху, візьміть на озброєння мій перевірений метод.

Грядки під зимовий посів я заздалегідь не готую, висіваю в основному однолітні рослини там, де вони, зацвітаючи, стануть яскравими плямами, заповнюючи незайняті овочевими культурами місця. Не забудьте обов’язково позначити місця посіву.

Висіваю люпин, левиний зів, волошки, дзвоники, чорнобривці, календулу прямо на підмерзлу землю. Зверху засипаю пухкою сухою землею, яку, зазвичай, купую в квіткових магазинах в пакетах по 15-20 кг. 
Вона вже спеціально підготовлена для розсади і ідеально підходить для такого посіву. Рівномірно розсипаю землю, вирівнюю шар товщиною в 2-3 см і залишаю до весни.

Можна засипати такі грядки мульчею, або субстратом з компостної ями. Як тільки потеплішає, таке прикриття потрібно прибрати, давши можливість ніжним паросткам активно проростати.


Як вивести обридлі конвалії

Люблю конвалії, але останнім часом вони стали випробовувати мене на міцність характеру: заполонили досить велику ділянку, немає місця для інших рослин. Деяких просто «вижили» зі звичного місця. Вивести занадто докучливих мешканців саду виявилося не так просто. І от, коли я в черговий раз «корпіла» над конвалієвою галявинкою, сусідка підказала ефективний спосіб «приструнити» рослини. Вона порадила висадити прямо в зарості конвалій люпин.

Виявляється, конвалії і люпин непримиренні вороги. Люпин також здатний дуже швидко займати простір, розсіюючи насіння після першого цвітіння. Але також швидко він буде тіснити конвалії. А позбавлятися від зайвих заростей люпину досить просто – треба ретельно перекопувати ґрунт.

Людмила ГРИГОР’ЄВА.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ