Прибирання та зберігання цибулин квітів

Прибирання та зберігання цибулин квітів
Фото GettyImages
Реклама

Прийшов час прибирати цибулини квітів на зимове зберігання. Заняття на вигляд, начебто і просте, але, тим не менш, є кілька неписаних правил прибирання і зберігання цибулин, які потрібно знати всім.

Час збирання цибулинних (нарциси, крокуси, гіацинти, тюльпани) в першу чергу залежить від погодних умов. Наприклад, до прибирання тюльпанів треба приступати за умови, що листя у них пожовкло, але в той же час не висохло повністю. Багато квітникарів при цьому користуються таким правилом: якщо кінець стебла квітки тюльпана з легкістю обертається навколо пальця, можна приступати до прибирання.

Цибулини нарцисів викопують, коли висохне листя і старе коріння у цибулин, а при цьому нове коріння не повинно встигнути прорости. В цей же час прибирають і гіацинти.

При викопуванні цибулин зазвичай користуються лопатою. Землю слід піддягати трохи глибше залягання цибулин, щоб не пошкодити їх. Землю з цибулин не збивайте, щоб не пошкодити зародкові бруньки, а акуратно очистити руками.

Перед просушуванням цибулини непогано б продезінфікувати, щоб позбутися шкідників і хвороб. Промийте цибулини в проточній воді, а потім 30 хвилин потримайте в 0,3-0,4%-вому розчині Карбофосу.

Багато квітникарів практикують і термообробку. Для цього воду потрібно нагріти до температури 50°С, опустити в неї викопані цибулини на 10 хвилин. Потім цибулини вийміть і просушіть. Така процедура прискорить визрівання цибулин, особливо тих, що плануються для вигонки.

Після цього покладіть посадковий матеріал в ящики в один шар. Кілька годин провітріть їх в тіні і приберіть в сухе приміщення, бажано з невеликим протягом. Температура в приміщенні повинна бути в межах 20-25°С. Сушити цибулини рекомендується 3-5 днів, потім проводять очищення їх від старих коренів, покривної луски і залишків землі. Розділіть цибулини за розміром, відокремлюючи при цьому дітки від материнської цибулини (там, де це можливо).

Після сортування зберігайте цибулини квітів в затіненому провітрюваному приміщенні, але вже без протягів, засипавши в нещільно збиті ящики тонким шаром. Зберігати цибулини в закритій коробці не можна, тому що вони виробляють етилен, згубний для маленьких цибулин.

Оглядайте покладені на зберігання цибулини щотижня, щоб своєчасно виявляти пошкоджені та загнилі. Такі потрібно викидати, щоб не заражати інші. Також знищенню підлягають цибулини тюльпанів при виявленні на них білих або жовтуватих плям на зовнішній шкірці, так як вони є ознакою гнильних захворювань.

Потрібно видаляти і потемнілі цибулини нарцисів – це явна ознака зараження грибком, як і м’які цибулини гіацинтів, які мають неприємний запах – це ознака ураження бактеріальною гниллю.

Тюльпани потрібно зберігати при кімнатній температурі до 1 вересня, потім температуру знижують до 15-17°С і підтримують її аж до висадки в ґрунт. Після очищення цибулин гіацинтів протягом 1 тижня їм необхідна температура до 30°С, потім протягом 2 місяців – 25°С, після чого її також зменшують до 15-17°С. Цибулини нарцисів зберігати при 15-17°С, а для ранньої вигонки за місяць перед посадкою на 2-3 тижні покласти їх на зберігання при температурі 6-9°С.

Ольга ВОРОНЦОВА,
садовий дизайнер,
м. Полтава.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ