Купівля цибулин квітів взимку і навесні

Купівля цибулин квітів взимку і навесні
Реклама

Відповідаємо на запитання
Г. Я. СОРОКІНОЇ
з м. Бердичів
Житомирської області.

Шановна Галино Яківно! В кінці зими продають цибулинні і бульбові рослини, квітучі влітку: гладіолуси, жоржини, лілії, іриси, бегонії, монтбреції. При покупці слід звернути увагу на те, щоб всі цибулини і бульби були пружними, без цвілі, гнилизни і механічних пошкоджень.

Повноцінна поділка жоржини повинна являти собою бульбу з добре розвиненою кореневою шийкою, у неї повинно бути не менше 2-3 бруньок відновлення – з них згодом будуть розвиватися молоді пагони.

Бульбоцибулина гладіолуса повинна бути плоскою, як коржик з величезним денцем (це означає, що вона вже віджила свій вік), а у формі конуса. Така форма вказує на те, що гладіолус заклав повноцінну бруньку відновлення і буде добре цвісти.

При купівлі лілій зверніть увагу на стан самої цибулини.

По-перше, вона повинна бути здоровою – без темних плям і гнилі, з міцним денцем і по можливості хорошими корінням. При найменших сумнівах щодо її здоров’я краще обробити цибулину фунгіцидами або інсектицидами, щоб врятувати її і не занести на ділянку шкідників і хвороби. Блакитна пеніцилінова цвіль не так страшна – можна видалити уражені лусочки, і при правильному зберіганні вона більше не з’явиться.

По-друге, цибулина повинна бути досить великою, якщо ви хочете милуватися цвітінням у найближчий сезон. Від «азіатів» і ЛА-гібридів потрібно не менше 8-10 см в окружності (краще 10-12 см), від Орієнталей і ВІД – 12-14 см, від Трубчастих – 14-16 см.

По-третє, цибулина повинна бути міцною, з щільно притиснутими одна до одної лусочками. На це потрібно звернути увагу, щоб не купити виснажену цибулину, що залишилася після вигонки зрізання під корінь, інакше цвітіння доведеться чекати довго.

До посадки можна зберігати такий матеріал в торфі або піску при температурі від 0°С до 5-7°С, в холодильнику або льосі, а можна і заздалегідь висадити в контейнери.

Підрощені в приміщенні цибулини перед висадкою у відкритий ґрунт як слід поливають, щоб скріпити ґрунтовий ком, потім дбайливо, намагаючись його не зруйнувати перевалюють на підготовлене місце.

Варто також нагадати, що ні в якому разі не можна купувати навесні цибулини тюльпанів, нарцисів, гіацинтів, крокусів (тобто весняно-квітучих цибулинних культур). Така небезпека, як правило, підстерігає недосвідчених і довірливих квітникарів-новачків у великих супермаркетах. Залежалися з осені пакети з яскравими глянсовими картинками зовні не втрачають свого товарного вигляду, і не кожен покупець звертає увагу на те, що залишилося від цибулин всередині пакету.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ